Skocz do zawartości
Sołtys25

Upgrade kompa do 1000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym dokonać aktualizacji mojej konfiguracji w podpisie. Generalnie komputer służy mi jako centrum gier i zabaw i do pracy, ( w tej kolejności) taki domowy sprzęt do wszystkiego.

Budżet 1000 zł, następna wymiana podzespołów nie wcześniej niż za 3-5 lat (nie licząc grafiki, tą zmieniam częściej Dołączona grafika.

 

Zmiana konfiguracji dotyczyć ma procesora, płyty głównej, pamięci i chłodzenia (najpierw ciche potem wydajne). Reszta pozostaje bez zmian. Podkręcania się nie boję, ale nie zależy mi na osiąganiu spektakularnych sukcesów na tym polu tylko na zwiększeniu wydajności w grach.

 

OBECNA KONFIGURACJA

 

-Intel E8200||3,4 Ghz||Scythe Mine

-DFI BloodIron

-4x1GB OCZ PE rev2

-HiS ATi Radeon HD 6950 1GB

-WD320GBAAKS + 1 TB WD

-Corsair HX520W

-Antec SLK3000B|Fander 120|TriColl120

-DELL 2209WA 22" E-IPS (black)

 

 

Jeżeli ktoś ma pomysł na unowocześnienie mojego zestawu to zapraszam do składania propozycji z uzasadnieniem Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzętu do OC nie kupisz w tej cenie .

 

Za zestaw procek + płyta + ram + chłodzenie dasz ~1400 zł minimum ( I5 3570K + MSI Z77A-G43 + Goodram 4GB DDr3 1 333 mhz + SPC Fortis lub Zalman CNPS10X Performa ) .

 

Albo dołóż albo kup na razie ww. płytę i ram + np. Celerona G550 , potem jak będziesz miał kasę to kupisz I5 i chłodzenie .

 

Ew. kompletnie olać OC i kupić I5 3470 + MSI B75A-G43 + Goodram 4GB DDR3 , wtedy tylko lekko wychodzisz ponad budżet .

 

Ceny z morele.net

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze sprzedaży tego co masz też trochę dostaniesz więc ja bym się skłaniał ku propozycji reyden'a za 1400zł

te podzespoły kosztują 1460zł ale jak piszesz że nie zależy ci na zbytnim oc to chłodzenie możesz kupić później ( 140zł mniej )

Edytowane przez Adriian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za podpowiedzi, faktycznie może na razie poczekać z chłodzeniem i kupić procek z "K": ;-) i lepszą płytę. Choć jak to jest z intelem co nowa seria procków to nowa podstawka.

Szkoda że AMD w segmencie dla graczy niewiele proponuje.

Jak widzę mogę śmiało kupować podane modele płyt - Z77A do OC i MSI B75A bez OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...