Skocz do zawartości
Vdk

Nowy sprzęt (3500zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po wielu latach nieświadomego korzystania z komputera chciałbym kupić nowy zestaw, 3500zł to maksymalna kwota jaką mogę przeznaczyć na ten cel, jednak (jak pewno zrobiłaby spora większość na moim miejscu)mam nadzieję jak najwięcej zaoszczędzić. Komputer ma być głównym tego typu sprzętem w domu, służącym do grania, oglądania filmów, korzystania z programów do grafiki 2d oraz surfowania w internecie.

Wychodzę z zamiarem nauczenia się podkręcania swojego nowego zestawu, mówię o takim oc dla laików, bo nie zamierzam grzebać fizycznie w częściach narażając je na destrukcje.

Ze starego komputera zostaje mi dysk samsung hd503hj 500gb, obudowa NZXT Lexa S, nagrywarka Lite-On iHas122-18 oraz zasilacz OCZ Fatality550w. Obecnie używam windows 7 ale poważnie myślę o przerzuceniu się na 8(zwłaszcza, że teraz jest taniej). Do nowej maszyny zastanawiam się nad kupnem wymienionych niżej części, ale proszę o pomoc w wyborze i jeżeli ktoś uważa, że dokładając do jakiejś części (przykładowo) 100zł można otrzymać zauważalnie lepszy model(marka mnie nie interesuje), coś wymienić czy na czymś zaoszczędzić to bardzo proszę o komentarz.

 

Procesor intel Core i5-3570k

http://allegro.pl/pr...2879339665.html

 

Karta graficzna radeon hd 7950 ddr5 3gb

http://www.morele.ne...wf3-3gd-448543/

(tu far cry 3 i hitman są dużym plusem) Dołączona grafika

 

Płyta głowna Asrock z77 EXTREME4

http://www.morele.ne...e4-458745/#div4

 

Pamięć Corsair Vengeance 2x4GB dimm 1600MHz

http://www.morele.ne...c8-360408/#div4

 

Cooler Noctua NH-D14 SE2011

http://www.saturion....D14_SE2011.html

 

Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałem i z góry dziękuję za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermalright Macho, mimo swoich gabarytów jest tak zrobiony, że nie zasłania gniazda pamięci, ale będzie miał wydajność gorszą od NH-D14. Ewentualnie Thermalright Archon. Jest on bardzo wąski za to wysoki, musisz się upewnić czy wejdzie Ci do obudowy (przy Macho też radzę się upewnić), co do wydajności to nie mam pewności, czy będzie lepszy czy porównywalny do rzeczonej Noctuy

Edytowane przez Zwolas
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... a istnieje jakaś alternatywa? Wąski cooler itp. Czy tylko chłodzenie wodne lub rezygnacja z tej pamięci?

 

Ja zrezygnowałbym z pamięci na rzecz bezradiatorowych lub z niskimi radiatorami i chłodzenie też zmieniłbym na Macho. i5 3570k nie produkuje niestworzonych ilości ciepła, ma natomiast problem z jej odprowadzeniem. Dlatego wychodzenie ponad Macho nie da za wiele.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, chyba rzeczywiście skłonie się do tego macho. Jeśli pamięć bez radiatorów to opłaca się dołożyć 6zł i kupić model 2000mhz?

http://www.morele.net/pamiec-corsair-cmx8gx3m2a2000c9-375326/#div4

dodam, że jak każdy chciałbym by mój zestaw "dawał radę" jak najdłużej, dlatego zakup jakiejś części "na przyszłość" byłoby fajną sprawą. Nie znam się na tym, nie chce po prostu za 3lata wymieniać wszystkiego w komputerze, bo najprawopodobniej nie będzie mnie wtedy po prostu stać :P

 

Zapomniałem też napisać, że korzystam z monitora Gateway 24'' przy rozdzielczości 1920x1200, ale nie wykluczone że po tym zakupie nie zacznę odkładać by za rok czy dwa kupić monitor w okolicach 27cali, bo to na komputerze najczęściej oglądam filmy(tak to jest jak ekran komputera ma się większy niż telewizora:D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie umiescic Macho + wysokie radiatory na mem, ale wtedy macho jest odwrocone w kierunku tylniej scianki obudowy, co niekoniecznie jest wskazane ze wzgledu na zaburzanie przepluwu powietrza.

 

Przynajmniej w ten sposob mozna obsadzic u mnie na Asrocku P67 pro3. W kazdym razie nie polecalbym odwracac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że się was zapytałem, zupełnie nie zwróciłem uwagi na ten problem...

 

To mój pierwszy całościowo składany komputer, chcąc patrzeć przyszłościowo zastanawiam się czy na tym zestawie będę mógł kiedyś dokupić dodatkowy ram i uruchomić w quad channelu czy czymś takim, kiedy więcej niż 8gb stanie się standardem. Pamięć corsaira z radiatorami wybrałem ze względu na opóźnienia rzedu 8CL, ale sam dokładnie nie wiem na co to się przekłada i czy nie bedzie lepiej(oraz mniej problematycznie jeśli chodzi o chłodzenie) kupić model 2x4gb 2000mhz z 9CL(chyba że to niepotrzebne i lepiej kupić po prostu 1333/1600 bez radiatorów) .

 

Na stronie corsaira przy połaczeniach triple i quad jest znaczek Core i7, dlatego teraz sam nie wiem co myśleć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz najtansze ramy i tyle. Liczy sie ilosc w 99.9% a nie szybkosc. Lepiej juz Ci wziąć 2x8GB 1333mhz lub 1666mhz niz jakies wypasione 2x4gb. Aczkolwiek 2x8GB ja nie widze sensu, przynajmniej na razie do grania i normalnych zastosowan.

 

Mnie byloby szkoda kasy na ta noctue, macho HR-02 i jestes 120zl do przodu.

Edytowane przez Aurora001
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, w temacie ramu i chłodzenia bardzo mi pomogliście. Przeglądając oferty nasunęły mi się jeszcze dwa noobowskie pytania: czy kupując procesor z serii i5 mogę kupić tylko jedną kość ramu 8gb i nie stracę na tym(a w przyszłości opcjonalnie dokupię drugą) czy może lepiej zaoszczędzone na tanich ramach i macho pieniądze dołożyć do procesora z serii i7. Różnice w cenie między i5 3570k a np. i7 2700k to około 180zł, do i7 3770k 350+zł. Jeżeli warto dołożyć to bym chętnie rozważył takie opcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to komp do grania i normalnych zastosowan, i7 nie ma sensu. Przynajmniej na dzisiejszy dzien HT w i7 jest problemowe w grach anizeli pomocne.

 

Na mobo/cpu/cooler mozesz sporo zaoszczedzic idac w i5 3570k, Asrock p67 pro3 i Thermalright hr-02, reszte pieniedzy odlozyc np. na upgrade/zmiane configa za rok/dwa. Highend nigdy nie byl oplacalny. Ewentualnie nawet i5 2500k zamiast 3570k, czytajac tematy czasami dochodze do wniosku ze Ci ktorzy wzieli Ivy czasem pluja sobie w brode bo ciezko nawet 4.5ghz uzyskac.

 

UWAZAJ: Procek z twojego linka to jest ZWYKLY I5 3570 !!! Nie jest to wersja K

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...