Skocz do zawartości
Fiedzio

Zestaw komputerowy do gier pod przyszłą rozbudowę (max. 1800-2000zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że święta idą, a groszy się znajdzie trochę złożyłem zestaw, oceńcie go proszę Dołączona grafika Jednostka będzie podpięta pod 17" monitor o rozdziałce 1280x1024. Te parametry pozwolą mi na płynną grę w tej rozdzielczości w np, AC3,BF3, Far Cry 3 itp ? Dołączona grafika

 

W przeciągu roku od zakupu planuję zmianę monitora na 21" minimum z FullHD, więc wtedy zmieniam CPU na coś w stylu i3/i5 + pewnie karta graficzna pójdzie na coś z szyną 256bit + 1-2GB pamięci... Zasilacz pociągnie, czy też zmieniać w przypadku i3/i5 + lepszej grafiki?

 

1 Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD (BT-410)

2 HDD Seagate Barracuda 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM, 16MB, NCQ (ST500DM002)

3 Karta sieciowa TP-LINK TL-WN721N

4 NAPĘD Samsung SH-224BB/BEBE

5 RAM Corsair CML8GX3M2A1333C9

6 CPU Intel Pentium G 860, 3.00GHz, 3MB, LGA1155, 32nm, BOX (BX80623G860)

7 MOBO MSI B75A-G43, B75, DualDDR3-1600, SATA3, 5xSATA2, HDMI, DVI, GBLAN, ATX

8 Zasilacz Fortron Raider 550 1 230,00 230,00

9 Klawiatura + mysz Logitech Desktop MK120, USB, czarna (920-002563)

10 GPU Asus Radeon HD7770 1024MB DDR5/128b D/H PCI-E (HD7770-1GD5)

 

Jakieś sugestie, pomysły? Dołączona grafika

Edytowane przez Fiedzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś sugestie, pomysły? Dołączona grafika

 

Może warto dołożyć do dysku 1TB różnica w cenie niewielka, u mnie na 500GB już nic się nie mieści i muszę usuwać albo przegrywać Dołączona grafika. Przy takiej rozdziałce wszystko powinno pójść na wysokich może nawet ultra Dołączona grafika Jeśli chcesz mieć USB 3.0 na froncie możesz dołożyć do brutusa 430 ewentualnie dokupić panel do 410, panel to koszt około 30zł więc zależy w jakiej cenie obecnie są te obudowy i jak się opłaca. Teoretycznie dokupując panel do 410 będziesz miał 4 USB z przodu 2x2.0 i 2x3.0 Dołączona grafika Jeśli chodzi o myszkę i klawę to się nie wypowiem Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk jest dla mnie wystarczający, ponieważ mam zewnętrzny 1TB ;) Jak mocno odczuwalna jest różnica między kartą graficzną z szyną 128 a 256 bit ? Oczywiście oprócz różnicy w portfelu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Róznica ok. 250zł między dwoma GPU, http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-hd7770-1024mb-ddr5-128b-d-h-pci-e-hd7770-1gd5-513201/ a http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-hd7850-1024mb-ddr5-256b-d-h-d-pci-e-oc-r7850-1gd5-oc-502302/

 

250zł to jednak sporo na raz i nie wiem czy sens dokładać teraz. Zakładany procesor, G860 chyba by 'dusił' tą HD7850, natomiast wydaje mi się, że dopiero pod i3/i5 ta karta rozwinełaby skrzydła... Dobrze myślę? :)

 

G860 ma zablokowany mnożnik, to definitywnie przekreśla OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G860 ma mnożnik zablokowany i OC jest symboliczne (jeszcze 150Mhz można z niego wycisnąć). Nie mniej jednak w większości gier procesor nie ograniczy ci ilości wyświetlanych klatek, o ile będziesz grał w Full HD na wysokich detalach. Na tym HD 7850 będziesz miał 50% klatek więcej, ale nie tylko ze względu na szynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mocno dobije mi się wydajność w/w zestawu, jeżeli zmienię dysk na http://www.morele.ne...1abd100-475180/ ? Akurat dwa razy większa pojemność kosztem 2x mniejszego cache i prędkości 5400. 2x wolniej będzie np. przebiegało kopiowanie? Dołączona grafika Mam akurat ten dysk w obudowie jako zewnętrzny, a muszę niestety zmniejszyć trochę budżet. Stąd pytanie dot. dysku.

Edytowane przez Fiedzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat, bo nie wiem czy jest sens pisać nowy. Po wielu przemyśleniach i innych rzeczach, jakie student może robić w wolnym czasie Dołączona grafika zestaw wygląda teraz tak:

 

http://www.morele.net/inventory/info/bC889f/

Ważne było, żeby z wysyłką było mniej niż 1500zł. W lutym dojdzie do tego grafika pokroju HD7770. Myszki, klawiatury, kabli SATA czy karty WiFi nie wliczam, bo to będę kupować oddzielnie. Jakieś sugestie do zestawu?

Edytowane przez Fiedzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh właśnie bez sensu z tą wysyłką Dołączona grafika Widziałeś to?

 

Nasze zestawy składamy na bazie oferty sklepu internetowego Morele.net. Każdy użytkownik PurePC.pl do zamówienia powyżej 1500 zł otrzyma usługę złożenia zestawu komputerowego za 1 zł oraz wysyłkę gratis lub pendrive oraz wysyłkę gratis. Aby skorzystać z promocji należy:

  • Umieścić w koszyku produkty wraz z usługą montażu i w polu „Wpisz kod promocyjny” wpisać: W3FHN58JFW. Koszty wysyłki oraz cena montażu zostaną zmienione automatycznie.
  • Umieścić w koszyku produkty oraz pendrive i użyć kodu: LP4VT3IVI0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kmil8, doskonale wiem o darmowej wysyłce i innych gratisach przy zamówieniu powyżej 1500zł. Moje zamówienie nie może przekroczyć 1500zł z wysyłką z innego powodu...

 

Moje pytanie dotyczyło, czy zestaw jest ok? Jaką różnicę odczuję podłączając dysk HDD z SATA3 pod wejście SATA2? 1/3 słabsze osiągi? Czy warto zmieniać zasiłkę na alternatywną z zestawu BeQuiet? Różnica w cenie jest symboliczna, ale jakoś ten drugi zasilacz wydaje się jakoś... lepszy.

Edytowane przez Fiedzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...