Skocz do zawartości
Ojcze Samotni

Asrock n68c-s ucc wraz z HD7770 - czy płyta da radę obsłużyć grafikę?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udało się uzyskać odpowiedzi w temacie o zestawach komputerowych....

Dysponuję zestawem:

płyta - asrock n68c-s ucc

procesor - athlon II x3 455

pamięć - 4 gb

grafika - gf 9600 gt

monitor - 24 cale full hd

 

Ma zawitać w tym zestawieniu karta graficzna http://www.morele.ne...pmd1gd5-483331/. W związku z tym mam pytanie. Czy ta płyta nie będzie ograniczać w żaden sposób tej karty? Widzę w specyfikacji, że nie ma pci-e 2.0 tylko 1 x PCI Express x16. Czy to również da radę przy nowej karcie czy zastanowić się od razu nad zmianą płyty głównej? Pytanie drugie. Czy jeśli mam zmieniać płytę główną zostać przy platformie amd czy przesiadać się na intel'a? Zaznaczam, że nie podkręcam i nie będę tego raczej robił. Gram raczej sporadycznie i powiem szczerze, że od biedy nawet ten 9600 gt mi wystarcza... gdyby nie to, że całkiem głośno wieje. Dołączona grafika Jakie kroki podjąć przed zakupem HD7770?

Edytowane przez Ojcze Samotni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, udało mi się ustalić w necie, że płyta posiada pci-e 1.0 http://www.hardwaresecrets.com/article/ASRock-N68C-S-UCC-Motherboard-Review/1048. Jak rozumiem nie ma większego sensu pakować do niej grafiki typu hd7770?

Przesiadka na intela według zestawów w pure.pc to koszt 360 zł przy procku G550 i około 450 przy G860. Jak te procki wyglądają na tle athlon'a II x3 455? Z drugiej strony za samą płytę pod athlon'a którego posiadam muszę dać około 250 zł. Czy warto się przesiadać na intel'a czy lepiej pozostać przy amd w moim wypadku i kupić jedynie płytę? Nie kręcę, dużo nie gram a jeśli już to detale nie muszą być maksymalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...