Skocz do zawartości
radiusbo

GIGABYTE GA-970A-UD3 - różnice pomiędzy rewizjami

Rekomendowane odpowiedzi

rev 1.0 brak llc.

rev 1.1 i 1.2 mają LLC i 1.2 ma audio VIA zamiast realteka które o dziwo gra całkiem fajnie.

I wreszcie najgorszy crap ever od którego się trzeba trzymać z daleka jeśli chce się mieć FX'a a szczególnie FX'a 4 modułowego to płyta w rev 3.0.

W skrócie bios pocięty z ważnych funkcji ułatwiających oc czyli brak apm, throthling potrafi trafić nawet@ stock przy FX-83XX.

Podobno gorszej jakości mosfety nikos zamiast neca i to się podobno tyczy wszystkich rev 3.0 970/990 z serii UD3.

Ogólnie od rev 3.0 jakiejkolwiek od GB z UD3 lepiej nie dotykać.

Płytki były fajne i godne polecenia teraz już nie są chyba, że gdzieś możesz dostać jeszcze 970-UD3 rev 1.1 czy 1.2 to wtedy jak najbardziej warto ale wątpię, że gdzieś traficie chyba że jakiś leżak z półki wtedy można brać bez zastanowienia bo super kręcą.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rev 1.0 brak llc.

rev 1.1 i 1.2 mają LLC i 1.2 ma audio VIA zamiast realteka które o dziwo gra całkiem fajnie.

I wreszcie najgorszy crap ever od którego się trzeba trzymać z daleka jeśli chce się mieć FX'a a szczególnie FX'a 4 modułowego to płyta w rev 3.0.

W skrócie bios pocięty z ważnych funkcji ułatwiających oc czyli brak apm, throthling potrafi trafić nawet@ stock przy FX-83XX.

Podobno gorszej jakości mosfety nikos zamiast neca i to się podobno tyczy wszystkich rev 3.0 970/990 z serii UD3.

Ogólnie od rev 3.0 jakiejkolwiek od GB z UD3 lepiej nie dotykać.

Płytki były fajne i godne polecenia teraz już nie są chyba, że gdzieś możesz dostać jeszcze 970-UD3 rev 1.1 czy 1.2 to wtedy jak najbardziej warto ale wątpię, że gdzieś traficie chyba że jakiś leżak z półki wtedy można brać bez zastanowienia bo super kręcą.

Za co odpowieda ta funkcja LLC ?

 

Zmieniam właśnie Phenoma II 965 na FX-8300 plus trochę gratów. Zainstalowaną mam mobo w rewizji 1.0,

Z naprawy gwarancyjnej mam jeszcze w szafie to samo ale rev. 1.2 i teraz pytanie. Czy grzebać się z wybebeszaniem wszystkiego i zmienić na wyższą rewizję, przy okazji sterowniki (realtec->via), nie wiem jaki bios jest w tej 1.2 i czy ruszy po włożeniu FX'a.

Czy nie zawracać sobie zadka i podmienić proca i po zawodach ?

Ta która teraz siedzi w komputerze - rev. 1.0 była nowa, ta 1.2 przyszła z "naprawy" (uwalona sieciówka) i nie mam pewności czy naprawiali, czy przysłali nowa, czy jeszcze podmienili na inną "naprawianą". Z wyglądu wygląda na "funkiel nówkę" ale zawsze ryzyko jest. 

Trochę za dużo niewiadomych co do mojego "leżaka". 

Pytanie czy będę kręcił ? - nie wiem, raczej nie, ew. spróbuję mnożnikiem o oczko/dwa wyżej. Szukałem tutoriali o podkręcaniu FX, ale nic nie znalazłem, tylko jakieś ogólniki. Chłodzenie Scythe Ninja Plus - o taka http://www.tomshardware.com/reviews/scythe-ninja-takes-tec-heavyweights,1642-4.htmlz Phenomem spokojnie dawała radę, myślę, że z FX też sobie poradzi.

 

Z góry dziękuję za wszelkie porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...