Skocz do zawartości
WolnySlot

[Modernizacja] 1000zł multimedia

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad odświeżeniem mojego zestawu.

Chciałbym wydać 1000zł - granica raczej nieprzekraczalna

Części nie sprzedaję, bo mają stanowić podstawę do nowego zestawu PC.

 

Zastosowanie: obróbka foto, Corel, praca biurowa, gry strategiczne

Zależy mi na większej ogólnej wydajności.

 

CPU: DualCore Intel Pentium E2180

MOBO: Abit IP35-E

RAM: 2 razy po OCZ XTC Platinum Rev.2 1 GB DDR2-800

GPU: Radeon Asus HD3650 256 MB

HDD: 1TB ST1000DM003

POWER: Tracer Highlander 450W

 

Obecnie rozważam takie konfiguracje:

 

Intel Celeron G550 2,60 GHz 156zł

ASRock B75M-GL 219zł

Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 73zł

Aerocool AEROPGSVP-450 129zł

Power Color AX7750 1GBD5-DH 348zł

925zł

 

Intel Celeron G550 2,60 GHz 156zł

MSI B75MA-E33 199zł

Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 73zł

Aerocool AEROPGSVP-450 129zł

Power Color AX7750 1GBD5-DH 348zł

905zł

 

Intel Pentium G 860 239zł

ASRock B75 Pro3 266zł

Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 73zł

Power Color AX7750 1GBD5-DH 348zł

Chieftec iArena Series 500W 142zł

1068zł

 

Co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G860 - 250zł

MSI B75MA-E33 -199zł

radeon hd7770 - 420zł

4gb ram 1333/1600mhz - 60zł

fortron hexa 400W - 135zł

1064zł Ceny podawane niedokładnie, ale do 1100zł byś się wyrobił. Jak nie możesz dokładać to hd7750 i jeszcze na piwo zostanie;)

humanoidal - nie wiem po co dałeś XFX Core 450W przy takim budżecie jakim dysponuje autor i jakie będzie miał podzespoły, bez sensu. Do tego fortrona można dać nawet i5 i np 7850 w przyszłości bez podkręcania spokojnie wystarczy

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety będę musiał raczej zredukować fundusze do 650-700zł, w takim razie zostawię starą kartę graficzną (BTW czy będzie ona działać na nowej płycie głównej?)

 

i planuję taki zestaw:

 

Intel Pentium G 860 239zł

ASRock B75 Pro3 266zł lub MSI B75MA-E33 199zł

Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 73zł

Chieftec iArena Series 500W 142zł lub Fortron hexa 400W - 136zł

647-720zł

 

Czy jest duża różnica między tymi płytami głównymi i zasilaczami?

Edytowane przez WolnySlot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety będę musiał raczej zredukować fundusze do 650-700zł, w takim razie zostawię starą kartę graficzną (BTW czy będzie ona działać na nowej płycie głównej?)

 

i planuję taki zestaw:

 

Intel Pentium G 860 239zł

ASRock B75 Pro3 266zł lub MSI B75MA-E33 199zł

Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 73zł

Chieftec iArena Series 500W 142zł lub Fortron hexa 400W - 136zł

647-720zł

 

Czy jest duża różnica między tymi płytami głównymi i zasilaczami?

 

Jeśli chodzi o płytę główną wybierz taką która Ci odpowiada pod względem złącz. Obie będą dobre. Zasilacz chieftec trochę lepszy w sumie ale też oba są dobre. Proponuje:

Intel Pentium G645 - 216zł

MSI B75MA-E33 199zł

Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 73zł

Chieftec iArena Series 500W 142zł lub Fortron hexa 400W - 136zł

razem 624zł

Grarfika sprzedać hd3650 za około 80zł, mamy 156zł i kupić radeona hd4850 używanego http://allegro.pl/li...g=radeon hd4850

I to moim zdaniem sie najbardziej opłaca bo wszystkie nowe gry odpalisz na tym w natywnej rozdzielczości o detalach nie mówię bo zależy jaka rozdzielczośćDołączona grafika HD3650 też będzie działać ale w porównaniu do hd4850 dzieli ją przepaść dlatego jak masz 700zł to warto zrobić tak jak zaproponowałem. Procesor tj prawie to samo pod względem wydajności

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli mAtx obudowa nie jest priorytetem, to pare cm wyższa jest LC Power 925B - kosztuje ok 100 zł i ma przewage w postaci portu USB 3.0 na frontpanelu.

 

Alternatywą dla Fractala jest CoolerMaster 342 - format mAtx i bardzo przyjemna.

Edytowane przez m1k3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o Aerocool PGS QS-200SE też czytałem pozytywne opinie i posiada USB 3.0 oraz eSata

 

Wydaje się ciekawa. Ogólnie trzeba pamiętać że obudowa to nie tylko usb 3.0 a też jakość wykonania, żeby na przykład nie wpadała w rezonans i nie buczała w nocy Dołączona grafika. Bo naprzykład spojrzałem na tego coolermastera 342 i wydaje mi się, że to jakaś lipa, ale to tylko mi się wydaje Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się ciekawa. Ogólnie trzeba pamiętać że obudowa to nie tylko usb 3.0 a też jakość wykonania, żeby na przykład nie wpadała w rezonans i nie buczała w nocy Dołączona grafika. Bo naprzykład spojrzałem na tego coolermastera 342 i wydaje mi się, że to jakaś lipa, ale to tylko mi się wydaje

 

Tego coolermastera mialem zostawic dla siebie, niestety zly klient mi go zabrał. Raz ze wygląda swietnie, dwa ze przewiewna, blachy dość grube, rezonansow nie uswiadczylem ani na posadzce ani gdy komputer stal na biurku. Minusem lekkim dla mnie jest brak montowania beznarzedziowego, tylko 1 wiatrak w zestawie - ale za to cichy - na przodzie, brak filtrow przeciwpylowych no i brak usb 3.0 na froncie.

LC ma blachy troche ciensze, nie ma zadnego wiatraka, filtrów, 1 z kilkudziesieciu obudów była też nie do końca poprawnie spasowana - lekko odstawała. No ale poza tym w tej cenie to rewelka ;) na pewno lepsza od podobnych tracerów, take me, incore itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LC ma blachy troche ciensze, nie ma zadnego wiatraka, filtrów, 1 z kilkudziesieciu obudów była też nie do końca poprawnie spasowana - lekko odstawała. No ale poza tym w tej cenie to rewelka Dołączona grafika na pewno lepsza od podobnych tracerów, take me, incore itp.

 

Lepiej dołożyć niecała 30zł do brutusa a nie badziew kupować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dołożyć niecała 30zł do brutusa a nie badziew kupować

 

niby lepiej, ale za 30 zł wiecej nie dostaniesz obudowy z usb3 na froncie, a ten MSI przeciez to obsluguje.

poza tym, patrzac z poziomu obudów za 200+ zł ten brutus tez okazuje się badziewiem :) i tak w koło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba się zastanowić czy wolisz mieć porządną niedrogą obudowę nie wpadającą w rezonans, dobrze wentylowaną, z filtrami przeciwkurzowymi i czasem schylić się z tyłu po USB 3.0 (z czasem panel za 30zł można dokupić). Czy kupić badziewie wpadające w rezonans, wyginające się, niespasowane, zbierające kurz (sam tak napisałeś) ale z USB na froncie Dołączona grafika. Patrząc z poziomu procesora za 1200zł ten g860 też jest badziewiem ale wydajnym (idąc tym tokiem chce powiedzieć że ta LC Power jest badziewiem "niewydajnym" ). Także bez sensu moim zdaniem Twój ostatni wniosek. W każdym razie nie ma sensu już zaśmiecać tego wątku naszymi sporami, wszystko zostało powiedziane chyba i każdy wybierze po której jest stronie;)

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zapytam: czy ty miales do czynienia z tą obudową że stwierdzasz że jest badziewiem? Bo ostatnio jak sprawdzałem to blachy były takie same w produkcie silentiumpc i LC. Z tego co pamietam przy wyższych obrotach wiatraków brutus wpadał w rezonans i bylo to dosyc meczące (trzeba było stosować maty wygłuszające).

Mi co prawda nie trafiła się źle spasowana sztuka silentium pc, ale osobiscie zlozylem ich mniej niż 10 (przy ponad 40 LC), wiec nie wiem czy to jest w jakis sposob miarodajne.

brutus tym rozni sie od lc ze ma montowanie zasilacza na dole, wiatraki i filtry przeciwpylowe, a brakuje mu wyprowadzen USB3 na front i koszyków na beznarzędziowe montowanie dysków - kazda wiec ma jakies plusy i minusy.

Subiektywnie tez stwierdzam, że panel LC wygląda dużo lepiej niż brutus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...