Skocz do zawartości
Bakak

HD 7970, Accelero Xtereme 7970, chlodzenie VRM

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko

 

Mam referencyjną grafikę ASUS HD 7970 na, której niedawno zmieniłem chłodzenie na Accelero Xtreme 7970. Sam radiator odprowadzający ciepło z GPU jest potężny i grafika pod obciążeniem nie dobija nawet do 50 st Dołączona grafika

Niestety radiatorki na sekcję zasilania to jakaś kpina! Nie dość, że trzeba tam nawalić niesamowite ilości kleju G1, żeby w ogóle trzymały się to sama sekcja osiąga grubo powyżej 80 st. bez O/C!

 

Ale przejdźmy do meritum.

Chcę zamontować na sekcji zasilania coś potężniejszego, niestety żaden producent nie ma w swojej ofercie dedykowanego radiatora dal tej karty graficznej.

Termalright ma coś co może będzie pasować: http://www.thermalri...ink/vrm_r5.html . Jednak nie mogę być tego pewny.

 

Czy ktoś z was robił już taką przymiarkę? A może znacie inne możliwości?

 

Na YT znalazłem filmik na, którym VRM R4, po małej przeróbce jest zamontowane na 6950:

Niestety nigdzie nie znalazłem info czy ktoś montował ten radiator nba 7970, czyli VRM R5 (z pierwszego linka)

 

Jak myślicie, na referencyjnym PCB 7970 też da się tak zrobić z VRM R4 lub VRM R5?

 

 

--EDIT--

 

Pogrzebałem jeszcze trochę w sieci i niestety żaden z tych radiatorów nie będzie pasować do 7970 bo otwory montażowe na PCB nie są w jednej linii :/

 

Ale może jesteście w stanie coś zaproponować?

Edytowane przez Bakak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiał byś sprawdzić czy żden element nie przeszkadza w założeniu tego radiatora, wywiercić otworki i nagwintować je albo zamocować na dłuższych śrubach.

Trzeba uważać żeby nie przewiercić heatpipów przy tej operacji ;)

Edytowane przez Qrchak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiał byś sprawdzić czy żden element nie przeszkadza w założeniu tego radiatora, wywiercić otworki i nagwintować je albo zamocować na dłuższych śrubach.

Trzeba uważać żeby nie przewiercić heatpipów przy tej operacji ;)

 

Wszystko fajnie , ale wolalbym go nie kupowac, chcialbym siedowiedziec od kogos innego czy to by zadzialalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...