Skocz do zawartości
KruK

Chłodzenie wodne w Chieftec'u włącznie z chłodnicą- ZDJĘCIA!

Rekomendowane odpowiedzi

Co to jest całkiem po prawej stronie na tym twoim panelu ?? wygląda jak zamek szyfrowy :D

Skonczony juz jest panel, ktory ma oddzielna regulacje dla : 

 

- wentylatorow Chlodnicy 

- wentyl 92 mm pod chlodnica ( dostarcza on powietrza dla chlodnicy ktora wyciaga wszytcko z obudowy ) 

- wentyle przod obudowy sztuk 3 

- wentyle tyl obudowy sztuk 2 

- wentyl 120 mm 220 V ( bedzie w bocznych drzwiach )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL ! Zajebiste ... :) A ten przedni panel ... cudo :) Jak planujesz zrobic ten alarm na wypadek awari pompki ?

Nad wiekszoscia moich chorych pomyslow czuwa kolega sas 8) , planuje zalatwic czujnik przeplywu , bedzie wpiety w obieg , sa takie cuda ( taki wiatraczek ) jak przy dystrubutorze na CPN'ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL ! Zajebiste ... :) A ten przedni panel ... cudo :) Jak planujesz zrobic ten alarm na wypadek awari pompki ?

Nad wiekszoscia moich chorych pomyslow czuwa kolega sas 8) , planuje zalatwic czujnik przeplywu , bedzie wpiety w obieg , sa takie cuda ( taki wiatraczek ) jak przy dystrubutorze na CPN'ie.

Hyh wiem co to czujnik przeplywu ... np. <span style="color:red;">[ciach!]</span>e CPC ma takie cos w sprzedazy ... ale myslalem ze bedziesz mial na to jakis swoj wlasny patent ... szkoda ... jak to zrobisz napisz ile cie to kosztowalo Pozdro i szybkiego zakonczenia prac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne fotki ... pomalowalem flopa , cdrw & cdrom no i schowane sa wentyle do srodka o czym juz wczesniej pisalem.

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Napisze odrazu czym malowalem :D , a wiec malowane bylo sprzetem lakierniczym.

Farba czarna - matowa , nie wiem ile to wytrzyma bo takie malowanie nie jest zbyt trwale na wszelkie zarysowania ,chociaz jesli nie bedzie sie tego specjalnie rysowac powinno troche czasu wytrzymac.

Czeka mnie jeszcze troche pracy , nie umiescilem jeszcze wentyla w bocznych drzwiach , brak czasu na porzadne wycinanie w tak solidnej budzie :wink:

Mam zmontowane lcd , tez czeka na montaz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL ! Zajebiste ... :) A ten przedni panel ... cudo :) Jak planujesz zrobic ten alarm na wypadek awari pompki ?

Nad wiekszoscia moich chorych pomyslow czuwa kolega sas 8) , planuje zalatwic czujnik przeplywu , bedzie wpiety w obieg , sa takie cuda ( taki wiatraczek ) jak przy dystrubutorze na CPN'ie.

Hyh wiem co to czujnik przeplywu ... np. <font color="#FF0000">[ciach!]</font> CPC ma takie cos w sprzedazy ... ale myslalem ze bedziesz mial na to jakis swoj wlasny patent ... szkoda ... jak to zrobisz napisz ile cie to kosztowalo Pozdro i szybkiego zakonczenia prac

Dołączona grafika

 

Innovatec ma coś takiego w sprzedaży razem z sensorem obrotów... cena: 45,50 euro :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL ! Zajebiste ... :) A ten przedni panel ... cudo :) Jak planujesz zrobic ten alarm na wypadek awari pompki ?

Nad wiekszoscia moich chorych pomyslow czuwa kolega sas 8) , planuje zalatwic czujnik przeplywu , bedzie wpiety w obieg , sa takie cuda ( taki wiatraczek ) jak przy dystrubutorze na CPN'ie.

Hyh wiem co to czujnik przeplywu ... np. <font color="#FF0000">[ciach!]</font> CPC ma takie cos w sprzedazy ... ale myslalem ze bedziesz mial na to jakis swoj wlasny patent ... szkoda ... jak to zrobisz napisz ile cie to kosztowalo Pozdro i szybkiego zakonczenia prac

Dołączona grafika

 

Innovatec ma coś takiego w sprzedaży razem z sensorem obrotów... cena: 45,50 euro :lol:

hmm fajne ,ale ta cena 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolisz, ze przyczepie sie do kilku rzeczy:

1. kable w obudowie :)

2. nieporzadek z samymi wezami!!!

Dlaczego nie uzywales kolanek i trojnikow miedzianych??? Kiedys sam robilem sobie miedziane podlaczenie do Nukleona tak, zeby estetycznie polaczyc 2 wyloty w jeden strumien (gdzies sie wala, wiec moge sprzedac za 10 PLN).

3. kolor wezy - moze sie czepiam

4. zauwaz, ze teraz masz komputer w wersji OEM. W PCI straszna bida. Co jesli zapragdniesz sobie tam wstawic kilka dodatkowych kart? Osobiscie zdecydowanie inaczej poprowadzilbym te rurki od bloku.

5. Napchaj ciche wentylatory w te specjalne kieszonki (na tym bocznym zdjeciu ich nie ma, ale moze wyjales do zdjecia) i pusc najciszej jak sie da. Zawsze poprawisz obieg powietrza.

 

Bardzo oryginalny przedni panel.

Nie pekaj, bo duza miedziana to bardzo dobra chlodnica (temperatury na niej sa naprawde niskie). Ja osobiscie musialem swoja zamienic na inne rozwiazanie (http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=40524) zeby maksymalnie wykorzystac miejsce w obudowie i w dodatku zrobic to tak, zeby nic nie bylo widac z zewnatrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolisz, ze przyczepie sie do kilku rzeczy:

 

1. kable w obudowie :)

 

jak juz pisalem nadal szukam oslony na kable ,chociaz sam nie wiem czy nie zmienie zasialcza po zmianie na radka zasialcz czasem powoduje zawieszki w benchmarkach na ustawieniach proc - 2400 mhz , vdd 2 v

 

2. nieporzadek z samymi wezami!!!

 

Nie sadze zeby mozna to nazwac nieporzadkiem ,moze moza to zrobic jak ty przy wykozystaniu kolanek ,ale w zupelnosci wystarcza moje ulozenie.

 

3. kolor wezy - moze sie czepiam

 

czepiasz sie :)

 

4. zauwaz, ze teraz masz komputer w wersji OEM. W PCI straszna bida. Co jesli zapragdniesz sobie tam wstawic kilka dodatkowych kart?

 

Nie zamiezam nic innego tam wkladac ,dlatego w taki sposob to wykonalem ,zalozmy ze jednak cos bym musial tam wcisnac to zmodyfikuje chlodzenie gpu w taki sposob ze nie bedzie najmniejszych w tym przeszkod.

 

5. Napchaj ciche wentylatory w te specjalne kieszonki (na tym bocznym zdjeciu ich nie ma, ale moze wyjales do zdjecia) i pusc najciszej jak sie da. Zawsze poprawisz obieg powietrza.

 

Tak wentyle mam 3 z przodu , 2 z tylu.

 

Bardzo oryginalny przedni panel.

 

Dzieki glownie to zasluga kolegi sas'a :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm wygląda ful wypas, Ale jaki to hałas generuje bo ciche to to raczej nie jest hmm.

Zdziwil bys sie :D ,ale nie jest to w cale glosne kwestia ustawien od tego jest panel.

I tak nic nie chodzi na max swoich ustawien , jak byly wieksze upaly to halas generowany jest porownywalny to kompa z kulerem boxowym np. takim jak przy AMD nie jest on za cichy ,ale i nie taki b. glosny praktycznie to sie robi standard szybsze proce szybsze wentylatory.

Z tym ze proc podkrecony ma max temp. 38 stp ,zawsze mozna wylaczyc wszytskie wentyle w tedy slychac tylko pompke i dyski ,no ale odpowiednio temperatura wieksza :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra - a teraz DOKLADNIE opowiedz czym i jak robiles dziury na wentyle

 

A tak w ogole to piekna robota

Najpierw odrysowalem kolo potem wiertlem ok 6mm nawiercanie w odstepach ok 1.5 cm, ale nie po odrysowanej linji tylko troche blizej wnetrza kola , tak zeby nie wyjechac za odrysowana linjie ( potem to na koncu dopracujesz), pozniej wieksze wiertlo ok 10 mm rozwiercilem otwory wywiercone wiertlem 6mm.

Po tej operacji wycialem juz glatko nozycami do metalu.

Obrobka byla przy uzyciu diamentu do wiertarki.

Diament średniej twardości - pomarańczowy.

Twardy - biały pali farbe z metalem a mięki czerwony sypie się jak drewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wycinałeś te otwory to ściągałeś górny panel. Bo dziś właśnie kupiłem mojego CHIEFTEC-a i mam zamiar zrobić otwór 2 x 120 a tu się okazało że górny panel jest przynitowany

Bez z ciogania panela tez sie da takie otwory zrobić, ale najlepiej z ciognoć panel i wtedy robić na spokojnie otwory wycioć.

 

A co do WC zaprezentowanego w tym wotku mam kilka uwag o których była mowa wczesniej ale chyba już zostały poprawione. :wink:

 

Ps. tu masz cuś podobnego do twojego moda TU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...