Skocz do zawartości
voidbit

I5 3470 Normalna temperatura pracy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jaka jest normalna temperatura pracy dla procesora i5 3470?

Obecnie mam 40-45 stopni (nie w stresie - zwykłe przeglądanie internetu itp.) Chłodzenie box.

Przestawiłem komp na biurko bo jak stał w zabudowie do kompa to temperatury były rzędu 50C. Teraz około 5 stopni mniej jednak wydaje mi się to wartością i tak zbyt wysoką.

Obudowa silentium pc pure black 410, jeden wiatrak do chłodzenia obudowy.

Brak karty graficznej - zintegrowana z procesorem.

 

Wiem że graniczna temperatura dla tego procesora to 67 stopni dlatego dziwi mnie dlaczego tak wysokie temperatury.

 

Z góry dziękuje wszystkim za odpowiedź.

Edytowane przez voidbit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury rzędu 40-45* nie są jeszcze szczególnie wysokie, aczkolwiek w spoczynku procesor faktycznie powinien osiągać 30-35*, nawet na boxowym chłodzeniu. Jeśli mimo wszystko te ~10* robi Ci dużą różnicę, to spróbuj zmienić pastę termoprzewodzącą na chłodzeniu na jakąś lepszą (np. Zalman ZM-STG2). Warto również zamontować w obudowie drugi wentylator, SPC Brutus 410 ma fabrycznie dwa.

 

Swoją drogą 67* nie jest jeszcze graniczną temperaturą procesora, w grach zapewne będzie on się rozgrzewał do ~70*, a wytrzyma i 75-80*. Oczywiście tej drugiej liczby na dłuższą metę już lepiej nie przekraczać, może to nieco skrócić żywotność procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie on się rozgrzewał do ~70*, a wytrzyma i 75-80*. Oczywiście tej drugiej liczby na dłuższą metę już lepiej nie przekraczać, może to nieco skrócić żywotność procesora.

 

W temacie o Ivy widzę że niektóre ludziska mają w stresie po 85 stopni. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja. Ja na 3570k mam w tej chwili 38*C na boxie przy 1000rpm, nie zdążyłem kupić lepszego przed świętami. W stresie potrafi dobić do 80*C, przy bardzo przewiewnej budzie (5 wentylatorów obudowy), więc ten box to kaszanka, szczególnie, że max to 2000rpm i wcale nie jest głośny a procek sie prawie gotuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Mugenie 2(dzięki Asrock i C.C.O. BOXowy cooler pozostał w pudełku Dołączona grafika ) i I5 3450@107.8*37 + turbo(*39)@~1.2V stresie(prime) mam /65-70C, w idle jest to zwykle 30C z groszem jak jest chłodno w pokoju to i <30. W grach jest z 15-20C mniej niż przy prime, w czymś ala konwersja filmu/hyperpi(takie maks normalne obciążenie) jest te 10-15C mniej niz w prime czyli pod 60C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...