Skocz do zawartości
Matthew86

Monitor 23-24 do 600-700zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój obecny monitor LG L1900 BF odmówił posłuszeństwa i muszę kupić nowy.

Proszę o radę jaki wybrać.

Mogę wydać 600-700zł z tym że jeśli będzie coś dużo lepszego to i 800zł.

- najlepiej 23 - 24 cale

- matryca matowa

- możliwość regulacji nachylenia w pionie

 

Monitor do dynamicznych gier (to jest priorytet), internetu i filmów.

 

Miałem już kupować LG IPS234V-PN ale trochę poczytałem i mam wątpliwości. Nie chciałbym nierównego podświetlenia i innych niespodzianek typu męczące się oczy itp

 

Co polecacie, co będzie najlepszego w tej cenie ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- możliwość regulacji nachylenia w pionie

 

Czyżby złe doświadczenia z użytkowania monitora LCD z matrycą TN?

W przypadku matryc IPS nie występują znaczne spadki jakości obrazu w przypadku patrzenia na wyświetlacz pod różnymi kątami. Wyjątkiem jest czerń przy której występuje srebrzenie. Nierównomierna czerń jest powszechnym zjawiskiem w przypadku IPSów. Dobrą czerń oferują obecnie niektóre monitory na martycy TN oraz większość na xVA. TNki nie oferują za dobrej jakości obrazu (zdarzają się wyjątki) i mają kiepskie kąty widzenie przede wszystkim w pionie a xVA mają długie czasy reakcji przez co nie polecał bym ich do gier, tym bardziej jak ktoś jest na tym punkcie wyczulony. Polecam zapoznać się z tym artykułem:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Poznaj_mozliwosci_matryc_TN%2C_PVA_i_S-IPS-2664/strona/8252.html

 

Często polecanym monitorem na forum jest Dell U2312hm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o LG D2343P-BN, nie znalazłem żadnego porównania z IPS234V jakie są różnice między nimi i podobieństwa ? Cena praktycznie taka sama ...

 

I jeszcze pytanie o E2341V-BN

Edytowane przez Matthew86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...