Skocz do zawartości
shaggy2704

MSI Z77A-G43 - Problem (z kontrolerem sata?)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzisiaj złożyłem ze znajomym nowy zestaw komputerowy od zera (wcześniej pisałem post z nim związany).

Zawiera się w nim m. in. wspomniana wyżej płyta główna, Intel Core i5 3570K (jeszcze nie kręcony), Ram Corsair Vengeance LP 8GB, Zasilacz Be Quiet L8 Pure Power 530W, HDD WD Blue 1TB, SSD OCZ Vertex 4 128GB.

Po złożeniu komputera i uruchomieniu, sprawdziliśmy w UEFI czy wszystko jest w porządku. Domyślnie ustawione AHCI, z tym że Bios "widzi" tak jakby tylko jeden dysk, a drugi można dojrzeć tylko po wejściu w BBS. Tam zaś można zmienić ich kolejność, wtedy widać ten drugi dysk, a pierwszego nie. Trochę nielogiczne.

Próbowaliśmy na wiele sposobów instalować system (najpierw Windows 8, potem Windows 7). Za każdym razem wywalało jakiś błąd, z tym że były to różne błędy, w różnych momentach. Czasami przy formatowaniu, czasami wyświetlało, że na danej partycji nie można zainstalować, czasami że brakuje jakiegoś sterownika, czasami po rozpoczęciu "Expanding Windows Files", czy "Getting Files Ready to..." - mniej więcej po czterech procentach. Próbowaliśmy odpinać dyski i instalować najpierw na samym SSD, potem na samym HDD. Przepinaliśmy kable Sata do innych złącz (z Sata 3 na Sata 2). Zmienialiśmy tryb na IDE. Podpięliśmy osobno dyski do innego komputera i sprawdziliśmy HD Tune, wszystko w porządku. Sprawdziliśmy również DVD używając jakiejś bootowalnej płyty. Nic nie pomogło.

Dopiero pod koniec wpadliśmy na pomysł, żeby spróbować z Windowsem XP w trybie IDE. O dziwo poszło. Zainstalowaliśmy na SSD, jednak w UEFI w BBS na pierwszy ustawiony jest HDD, gdy ustawię SSD, system się nie wczytuje i wyświetla że brakuje mu BOOTMGR.

Chciałem zrobić update UEFI przez Live Update (aktualnie mam wersję 2.4), zainstalowałem na tym XP Winki, jednak po wybraniu opcji LIve Update w UEFI, wyświetla się coś w rodzaju "Failed to load MSI-X", wyświetla się logo Live Update i komputer się zawiesza. Tak samo gdy chcę wejść w tryb sieci w UEFI. Spróbuję może przez MFlash, może to coś da.

Chciałbym zainstalować WIndows 8, jednak mój nowy komputer skutecznie mi tą możliwość blokuje.

Tak więc brakuje mi pomysłów, jedyna rzecz która przychodzi mi na myśl, to walnięty kontroler SATA, bądź jakiś inny problem z płytą główną.

Macie jakieś pomysły?

 

Edit:

Update UEFI nic nie dał. Przez moment komputer w ogóle nie chciał ruszyć z podłączonym SSD, po uruchomieniu wyświetlało się A2, lub D7 w prawy dolnym rogu i koniec. Po odłączeniu Vertexa komp ruszał. Później zaczął działać normalnie z podpiętym SSD. Same bezsensy. Zainstalowałem system na innym komputerze, po czym przepiąłem SSD do nowego. System ruszył, jednak po paru minutach przy normalnych czynnościach wywalało blue screen, zawsze z innym błędem. Dodam, że na starym kompie ten dysk z tym systemem działa.

 

Jestem już naprawdę zrezygnowany, pozostaje reklamacja płyty głównej?

Edytowane przez shaggy2704

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...