Skocz do zawartości
Eladril

Nieodpalajacy sie Windows

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest taki.. planowalem format komputera. Przed tym, chcialem w wolnym miejscu utworzyc dodatkowa partycje. Okazalo sie ze chcialem ja utworzych na partycji rozszerzonej, i po przeklikaniu okienek w windowsie zniknela mi bardzo wazna partycja (wtedy d:) na miejscu ktorej bylo free space i tamta utworzona partycja. Wydaje mi sie ze udalo mi sie ja odratowac programem partition magic, opcja undelete partition, partycja ta wyswietala sie jednak w windozie jako RAW i sugerowal zeby ja sformatowac, wiec sciagnalem program TestDisk bo sadzilem ze przywroci on do niej dostep -- wybralem cos jak 'create(a moze repair) partition table', zresetowalem kompa i teraz jedyna co mam to migajacy dolny myslnik i dalej nie odpala. To netbook wiec nie moge do niego wlozyc dysk z win xp, dlatego teraz siedzac w cafe i piszac ta wiadomosc sciagam wina zeby z niego wyciagnac recovery console i wpakowac na USB (mialem kiedys podobny problem, stad wiem). Mam nadzieje ze problem jest z MBR i to wpisaniu odpowiednich komend komp sie zbootuje normalnie, ale jest wigilia jak wiadomo, komputer nie moj, nie mam innego dzialajacego, a ten musze uruchomic jak najszybciej wiec pisze ten post z nadzieja ze macie jakies inne pomysly niz ja, jaka moze byc tego przyczyna. Chcialem najpierw testdisk wpakowac na USB ale nie wlacza sie w ogole, zadnej reakcji, a jest USB wybrane jako 1szy booting device.. Nie mam jak podlaczyc dysku z netbooka do innego komputera, kombinuje wiec w ten sposob. Mam nadzieje ze macie jakies pomysly, dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Uruchamiasz Hirensa BootCD (do pobrania za free z neta) z pendriva lub napędu CD który podpinasz na USB. Jeżeli to będzie pendrive to potrzebny ci będzie też program MultiBootUSB (do pobrania stąd: http://sourceforge.net/projects/multibootusb/?source=dlp) i tworzysz tym programem bootowalnego pendriva z Hirensem.

2. Uruchamiasz mini Windowsa.

3. Najpierw wykonujemy obraz dysku, więc będzie potrzebny drugi dysk/pendrive o dość dużej pojemności najlepiej żeby miał przynajmniej taką samą pojemność jak dysk twardy w netbooku. A najlepiej żeby miał 2x więcej wolnego miejsca niż było zajęte na dysku w laptopie. Obraz dysku wykonujesz programem Ghost, HD clone lub innym zamiennikiem do tych programów.

4. Jak masz już zrobioną kopię to aby odzyskać dane z partycji która jest widziana w formacie RAW, należy użyć programu "Partition Find and Mount". Jeżeli program znajdzie partycje to jesteś w domu, montujesz partycję zgrywasz dane na zewnętrzny dysk USB. Formatujesz partycję która była widziana jako RAW, i wgrywasz z powrotem dane na nowo sformatowaną partycję. Jeżeli program nie znajdzie żadnej partycji to używasz programu getdataback, recuva lub innego programu do odzyskiwania danych. Odzyskujesz dane na dysk USB.

5. Aby naprawić boot loadera w Windowsie XP wystarczy z pod mini Windowsa skopiować na odpowiednią partycję zawartość tego archiwum: http://traxter-online.net/wp-content/uploads/2012/01/boot-files-win-xp.zip

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...