Skocz do zawartości
neotps

WNR3500L V2 + Modem Arris od Vectra 20mbit = 5mbitów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z ruterem WNR3500Lv2 z wgranym tomato (Netgear-3500Lv2-K26USB-1.28.RT-N5x--104-PL-AIO.chk). W momencie podłączenia rutera kablem ethernetowym do modemu Arris dostarczonego przez Vectra z moich 20mbitów robi się 5mbitów. Przy połączeniu Modem Arris - laptop mam pełen transfer w speedtest 20mbitów. Jednak przy ruter WNR2500lv2 po wifi jak i po kablu ucina transfer do 5mbitów.

Czy ktoś maił podobne problemy z ruterem podłączonym do modemu Vectry? Czy to problem z ruterem czy może ustawieniami vectry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy rozpoczęły się po wgraniu oprogramownaia czy wcześniej było ok?

 

Internet miałem później niż wgrałem tomato do rutera. W tej chwili jestem w trakcie przeprowadzki, także nie mam swobodnej możliwości testowania. Aby wykluczyć problem z tomato wgram oryginalny firmware i zobaczę co to da..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem oryginalny firmware. I prezentuje się to tak:

http://www.speedtest.../2398995545.png LAN RUTER NETGEAR

http://www.speedtest.../2398996889.png WIFI RUTER NETGEAR

http://www.speedtest.../2399000254.png LAN MODEM ARRIS

 

Wczoraj koło 21 po wifi miałem 5mbitów. Mam szyfrowanie WPA2-PSK [AES] ustawione na kanale 10 - brak innych ruterów w zasięgu na tym kanale. Co jednak sprowadza się do pytania dlaczego ruter ogranicza transfer?

 

 

PS. Po zmianie na 54mbit only na Ruterze transfer po wifi skoczył do 3.5mbita (oczywiście w połączeni full zasięgu i pełne 54mbit)

 

Moim zdaniem ruter jest uwalony. Macie inne zdanie?

Edytowane przez neotps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakl podłączasz ten router ?

Logowanie do vectry jest via haslo ?

Ustaw to moze w bridge, wylacz qos i dhcp na modemie a na routerze sklonuj mac z modemu.

Z vectra nie mam zadnej stycznosci ... ale może ; p

 

Kabel ethernet od modemu do gniazda "INTERNET" w ruterze. Do modemu nie ma dostępu (z tego co wiem mają tylko technicy magicy w Vectra do tego zdalny dostęp). Modem przypisuje automatycznie IP po podłączeniu kabelka.

 

OK.. Mam rozwiązanie wstępne..

Cfos speed (nigdy nie miałem z nim problemów) albo QOS w karcie sieciowej.. Po odinstalowaniu cfosa i wylaczeni QOS na karcie działa 20mbitów..

 

Jedno co mnie zastanawia.. Dlaczego wczoraj na tablecie było 5mbitów - sprawdziłem w logach.. Test na tablecie wykluczył problem z laptopem i jego konfiguracją wprowadzając mnie w błąd co do drogi poszukiwań problemu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...