Skocz do zawartości
TrickerPLay

Wentylatory - Corsair Carbide Series 300R

Rekomendowane odpowiedzi

Hej otóż zamierzam kupić obudowę Corsair Carbide Series 300R z oknem i mam pytanie co do wentylatorów.

Obudowa od razu posiada 2 wentylatory Corsair 120mm (jeden z przodu i jeden z tyłu).

Chcę jeszcze dołożyć 2 wentylatory 140mm na górę oraz jeden 140mm na przód i tutaj pytanie, jakie wentylatory polecacie? I jak poprawnie je zamontować tzn. czy mają wdmuchiwać powietrze czy wydmuchiwać :P

Jak na razie wykminiłem by wiatraki były ułożone w następujący sposób:

Przód:SilentiumPC Mistral 140mm (Wdmuchuję powietrze)

Corsair 120mm (Wdmuchuję powietrze)

Tył: Corsair 120mm (Wydmuchuję powietrze)

Góra: 2x SilentiumPC Mistral 140mm (Wydmuchują powietrze)

Co o tym myślicie? Wszystko będzie pięknie działało? ;>

 

P.S. Co myślicie o tym regulatorze obrotów?

Gembird FSCP-2

 

Pozdrawiam ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrób kilka różnych ustawień i je przetestuj, a wtedy wybierz tę najlepszą.

 

A tak w ogóle, co Ty zamierzasz wstawić do tej budy, że będziesz potrzebował aż 5-ciu wentylatorów wietrzących wnętrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowę i ogólnie chłodzenie biorę już przyszłościowo, gdzie mniej więcej za pół roku będzie w niej siedziało troszkę sprzętu mianowicie:

i7-3770k, którego będę podkręcał (Co do chłodzenia tu muszę jeszcze pomyśleć)

Asus P8z77-V Pro

GTX 670 lub Radeon 7970

16 GB Ram

3 Dyski (1 SSD)

AverMedia Live HD Gamer

Be Quier! Pure Power L8-CM-730W

Może i 5 wiatraków to za dużo, chyba daruję sobie jeden z góry lub jeden z przodu.

Ale kosztują one tylko 20 zł, więc można by wziąć.

Biorę dlatego też kontroler obrotów, by nie chodziły mi ciągle z maksymalną prędkością, tylko podczas normalnego użytkowania powoli się kręciły, a przy graniu, renderingu będę zwiększał obroty by zawsze było poniżej 40-45 stopni ;>

Edytowane przez TrickerPLay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że pisząc "poniżej 40C" miałeś na myśli temperaturę w budzie, a nie np procka. Ja bym użył max 4-ech wentylatorów (nie wiatraków) - 2*przód wdmuchujące + tył i góra wywiew. A kontroler sprawdzi się dowolny. Najważniejsze, by miał pamięć ustawień, by przy każdym uruchomieniu nie trzeba było go regulować od początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zamierzasz podpiąć wentylki pod kontroler to warto mieć ich więcej, z doświedczenia wiem że zazwyczaj chodzą skręcone na minimalne obroty, a w razie potrzeby można im dać więcej papu.

Co do kontrolera to mam takiego Gembirda tylko w wersji 5,25" jeżeli nie będzie ci przeszkadzało dość oczojebne niebieskie podświetlenie to możesz go brać, generalnie to ma działać i tyle Dołączona grafika

Ja bym tam dał 2 wentyle na front tłoczące i 2 na górę wyciągające, jak masz (albo będziesz miał) jakieś sensowniejsze chłodzenie proca to ustawił bym też żeby dmuchało do góry.

Edytowane przez Qrchak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 40 stopni ogólnie w obudowie, wiem, że po OC procesor przy graniu nie będzie mieć tych 40 :P

Zdecydowałem, że umieszczę wentylatory w następujący sposób:

Dwa z przodu wdmuchujące (Patrząc od dołu) SilentiumPC Mistral 140mm i Corsair 120mm;

Jeden z tyłu wydmuchujący Corsair 120mm

Jeden u góry wydmuchujący SilentiumPC Mistral 140mm

Myślę, że będzie to dobrze wszystko chodziło ;>

 

@up Mógłbym wiedzieć gdzie kupiłeś? Ja szukałem na ceneo jakiegoś modelu 5.25 z 4 pokrętęłkami, ale jedyne co znalazłem to właśnie tego 3.5, przez co muszę dokupić adapter ;/

http://www.ceneo.pl/12531181

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrób kilka różnych ustawień i je przetestuj, a wtedy wybierz tę najlepszą.

 

A tak w ogóle, co Ty zamierzasz wstawić do tej budy, że będziesz potrzebował aż 5-ciu wentylatorów wietrzących wnętrze?

 

No ja przy swoim sprzęcie z podpisu, mam 6x120mm, 1x200mm no i 120mm na CPU...

Jest cicho i wydajnie...

Dwa 120mm na przodzie wciagaja przez koszyki z hdd, za koszykiem 120mm na grafe wieje, z tylu za CPU 120mm wydmuch, oraz dwie 120mm na górze także wydmuch...

200mm na boku... kontroler to 4ro kanałowy Scythe Kaze Master 5,25"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja przy swoim sprzęcie z podpisu, mam 6x120mm, 1x200mm no i 120mm na CPU...

Jest cicho i wydajnie...

Dwa 120mm na przodzie wciagaja przez koszyki z hdd, za koszykiem 120mm na grafe wieje, z tylu za CPU 120mm wydmuch, oraz dwie 120mm na górze także wydmuch...

200mm na boku... kontroler to 4ro kanałowy Scythe Kaze Master 5,25"

 

Ja mam 6 wentyli, ale tylko i wyłącznie dlatego, że 3 wlotowe (2x przód i 1xtył) równoważą 3 wylotowe na górze przy chłodnicy. Przy takiej konfiguracji, jaką podał autor tematu, nie widzę sensu dawania więcej, niż 4-ech śmigieł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak też po dłuższym przemyśleniu zdecydowałem się na inną obudowę, Fractal Design Arc Midi Tower,

głównie dlatego, że ma więcej miejsca na dyski, a w przypadku dłuższej karty zawsze mogę wyciągnąć jedną komorę z dyskami.

I ma też w każdym miejscu filtry przeciwkurzowe (jedynie chyba na tylnym wentylatorze nie ma)

 

Co do ilości wentylatorów, obudowa od razu ma już 3 140mm (Przód, Góra, Dó), do czego dokupię jeszcze jeden na przód i jeden na górę ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z dołu przeżuć na przód i dokup 1 na górę, więcej bym nie montował.

 

Nie wiem, po co miałby wentylatory przeżuwać, w końcu nie do tego służą (guma do żucia lepsza :P), ale przerzucenie wentyla na przód i dokupienie tylko jednego więcej to dobry pomysł. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak też po dłuższym przemyśleniu zdecydowałem się na inną obudowę, Fractal Design Arc Midi Tower,

 

... a jaki byście polecili wentylator 180mm na górę do tej budy? (bardzo ciche i dyskretne bydle ... i najlepiej w cenie dla zwykłego śmiertelnika)

 

Znalazłem dla przykładu takie coś: http://www.proline.p... FN121 180MM BL

... tylko niestety świeci skubane.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...