Skocz do zawartości
Mhrok

SSD na system i programy - wybór.

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli rozumiem, że najlepszym rozwiązaniem dla mnie będzie Plextor M5S? Nie ma sensu dopłacać 60zł do Samsunga bo w codziennym zwykłym użytkowaniu (internet, gry) nie odczuje żadnej różnicy?

No chyba że chce podbudować własne ego to brać 830 ? :>

Nie chciałbym żałować zakupu i zaoszczędzenia tych 50-60zł a potem pluć sobie w brode że jest za słaby:/

A jeśli zmienie platformę na coś nowego(i5, ddr3, sata III itd) to będzie znacząca różnica między M5S a 830ka?

Więcej miejsca raczej nie jest mi potrzebne bo teraz po 3 latach patrycja systemowa zajmuje mi ok 75GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto dopłacać. Zarówno M5S jak i Samsung 830 są robione na sprawdzonych i dobrych kościach MLC- Cena samsunga jest wyższa bo sprzedawcy zwietrzyli interes i podnieśli cenę w związku z końcem serii i ograniczoną dostępnością. Normalnie w listopadzie Samsung kosztował mniej więcej tyle co Plextor więc tutaj nie zapłacisz więcej za jakość i wydajność i nie podniesiesz swojego ego a zyski sprzedawcy. Gdybyś chciał podnieść ego to polecam Samsunga 840 Pro albo Plextora M5P ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% zdecydowałem się na Plextora M5S :) Cena poniżej 400zł a dużo osób potwierdziła, że nie ma sensu dokładać do OCZ czy Samsunga bo wzrostu wydajności prawie w ogóle nie odczuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co wy robicie że tyle zajmuje, ja mam w7 ma 10GB, vista max 15-16GB, stosuję program czyszczący, wyłączam hibernację, czyszczę temp i tyle.

 

Za to Ja nie wiem co TY robisz z tymi systemami, bo ja mam niezaśmiecone, max zaktualizowane Win 7 X64 Pro i zajmuje to w okolicach 20 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i redaktorzy musieli mi na złość zrobić i opublikować wielki test SSD :>

I znowu mam dziure w głowie i nie wiem czy nie lepiej dołożyć tych 50zł i kupić OCZta... :/ W tabelkach wyrażnie widać, że w prawie każdym teście jest najlepszy, a M5S skacze raz to dobrze raz gorzej.

Jak ja tego nie lubie, już miałem zamawiać i musiał się pojawić ten artykół :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W standardowym użytkowaniu nie zauważysz różnicy. Sąsiad ma Crucial M4 i w normalnej pracy z systemem nie widzę różnicy w porównaniu do Vertex4. W dodatku masz SATAII, które obetnie max transfery. Jak będziesz zmieniał kompa to będą nowe szybsze dyski, pewnie też tańsze. Nie ma co szaleć i niepotrzebnie wydawć $ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj tam, oj tam, ludzie i przestrzeń dyskowa to drażliwy temat, akurat jak się ssd kupuje to wtedy nagle się okazuje jaki to ja mam OGROMNY system!

co do wyboru SSD to jest już kilka artykułów na ppc, a i temat rafa jest na tyle informacyjny, że zakładanie kolejnych wątków jest naprawdę bezcelowe..

mój wymarzony esesdek to 32gb z transferami jak na 128gb za ~200zł ;)

Win7x64sp1 zaktualizowany + AutoCAD, Lightroom, MSOffice'10 i inne większe aplikacje

działa bez zarzutu od lipca 2009r.

Dołączona grafika

 

może by tak założyć temat pt. 'Ja i moja partycja Ce' :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...