Skocz do zawartości
mickymicky

Plyta i procesor ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Koledzy jaka plyte i procesor radzicie kupic, Moja niestety podczas transportu ulegla uszkodzeniu

komputer do uzytku domowego czasami w cos pograc czasami obejrzec film, muzyka,

Chlodzenie jakie juz posiadam na CPU to HR-02 Macho to z lepszym coolerem.

Jesli chodzi o krecenie to jestem jak najbardziej za.

Zasilacz jaki posiadam to OCZ 600W

Pamietki 16gb CL9

No i sprawa najważniejsza budzet mam ok 1200-1300zl

Sprzet niekoniecznie musi byc nowy :)

Jesli chodzi o plyte to oczywiscie niepotrzebuje zintegrowanej grafiki itp, chce dobra pozadna plyte z dobrym chipsetem i zeby miec spokoj na ok 2lata, no i oczywiscie procesor do tego.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję I5 2500K + Asrock P67 Pro3 lub MSI Z77A-G43 .

 

Asrock ma sporo lepszą sekcję zasilania ale tylko 1 port PCI-E 16x ( MSI ma 2 ) , do tego ma tylko USB 3.0 na śledziu , MSI ma już złącze na płycie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze a przy tym chlodzeniu co mam HR-02 Macho co bedzie bardziej wydajniejsze po OC ?

I jeszcze jedno pytanie mam pamiecie:

Typ pamięci DDR 3

Pojemność pamięci 16 GB (2x8GB)

Maks. częstotliwość pracy 1600 MHz

Opóźnienie CAS 9 (CL9)

 

DDR3 PC3-12800 • 9-9-9-24 • Unbuffered • NON-ECC • DDR3-1600 • 1.5V •

 

czy one wystarcza do OC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obecnej platformie Intela taktowanie pamięci nie ma znaczenia ani dla wydajności ani dla OC - procka kręcisz tylko mnożnikiem .

 

Co do wydajności procków po OC - to zależy do ilu dojdą oba - przy tym samym zegarze 3570K będzie trochę wydajniejszy ale też będzie się bardziej grzał , 2500K przy nim będzie wręcz chłodny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Klaus

Tylko z tego co wiem to z77 różni się tylko tym ze ma zintegrowana karte graficzna ? Jesli sie myle to poprawcie mnie

Chodzi mi tylko oto ze chce dobra plyte pod 2500k albo 3570k bede robil OC, i chce POPROSTU korzystac z komputera, to wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ~500 zł na płytę to bierz już konstrukcje na Z77 , w tej cenie znajdziesz dobre konstrukcje z mocną sekcją zasilania .

 

Za 488 zł masz Asrock Z77 Extreme 4 - bardzo dobra płyta na Z77 .

 

Co innego przy ~300 zł - tam faktycznie Asrock P67 Pro3 nadal jest jedną z najlepszych pozycji , szczególnie do 2500K .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zintegrowany okład graficzny to ma procesor, min. i5 2500k, i5 3570k.

Z77 ma natywną obsługę usb3.0. Płyty na Z77 mają najczęściej złącze usb3.0 frontpanelu.

Z77 umożliwia korzystanie z iGPU, np wtedy gdy chcesz sprzedać starą k. graficzną lub k. graficzna ulegnie awarii, masz dalej sprawny komputer.

Z77 + i5 3570k daje ci PCIE 3.0.

 

Więcej obecnie nie przychodzi mi do głowy.

 

edit: No i obsługa IB od pierwszego biosu najczęściej. Jak kupisz P67 + i5 3570k, będziesz potem szukać jakiegoś SB aby zaktualizować bios.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, wiec zdecydowany jestem na plyte Asrock Z77 Extreme 4

Klaus dzieki bardzo teraz juz wiem czym i co sie rozni

 

Teraz tylko do procesora jedno pytanie

Bedzie duza tragedia jesli kupie do tej plyty 2500k a nie 3570k ?

 

Nie bede sciemnial 2500k mozna znacznie taniej dorwac !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko do procesora jedno pytanie Bedzie duza tragedia jesli kupie do tej plyty 2500k a nie 3570k ? Nie bede sciemnial 2500k mozna znacznie taniej dorwac !

Masz porównanie tych 2 procesorów http://www.purepc.pl/procesory/core_i53570k_vs_core_i52500k_test_procesorow_dla_graczy?page=0,0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apacz dzieki przeczytalem to ale wiesz nie jestem zabardzo profi w tym temacie i to tak jakbym czytal o czyms....

chce wiedziec poprostu jak odczuje roznice w codziennym zyciu grajac sluchajac muzyki, przy uruchomianiu komputera grajac w lineage ;) jak kolega tutaj pisal o 6 kontach )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje Panowie !

Teraz poluje na 2500k albo na 3570k (uzywki) jako ze wsumie mam troszke wiekszy zastrzyk pieniedzy to chcialbym sie poradzic was odnosnie Obudowy, jaka radzicie ? odrazu powiem nie jestem fanem mega super ledow itp, ma byc praktycznie wmiare alegancko i jesli jeszcze bedzie wmiare niedrogo to naprawde super, aha i wlasnie zeby niebylo problemu z chlodzenie HR-02 Macho. Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...