Skocz do zawartości
MrMate11

Zmiany w komputerze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postanowiłem w miarę możliwości ulepszyć swój komputer, a że nie za bardzo się na tym znam, potrzebuję pomocy.

Procesor: Pentium D 950 3,4GHz 2mb

Ram: 1GB

Płyta główna: Asus P5LD2

Karta Graficzna: GeForce 9500 GT 512 mb

Zasilacz: Tracer 4life 400W

 

Zastanawiam się czy warto jest coś robić na tej płycie głównej? Wiem, że obowiązkowo muszę dokupić Ram i wymienić zasilacz bo znalazłem go na Czarnej Liście. Chce rozpoznać się w cenach i ewentualnie całkowicie kupić nowy sprzęt.

 

Z góry dziękuję za każdą pomocną odpowiedź

Pozdrawiam

Edytowane przez MrMate11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 2 wyjścia - wymiana procka , zasilacza i dołożenie ramu .

 

Np. E6600 - ~150 zł .

 

1-2GB DDR2 - od 25 zł za kość 1GB ( no name ) po ~50 zł za 1GB np. Goodrama do 90 zł za 2GB od Goodrama .

 

Zasilacz - Fortron HLN 350W/400W - używka tanim kosztem - 50-100 zł .

 

Procek dużo lepszy niż twój stary PD , sensowny zasilacz .

 

Ew. sprzedać to co masz oprócz karty i kupić Celeron G550 + MSI H61M-P20 + 4GB DDR3 1 333 mhz za ~350 zł , do tego ww. zasilacz .

 

G550 będzie sporo szybszy niż E6600 i do tego chłodniejszy , bardziej rozwojowa platforma i tani ram .

 

Chyba że możesz zgromadzić 500+ zł to można brać MSI B75A-G43 lub tańszą MSI B75MA-E33 , ma już SATA III i USB3.0 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...