Skocz do zawartości
netmateusz

Problem ze wznawianiem pracy komputera po uśpieniu Win 7 64 bit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z wznawianiem pracy komputera gdy wprowadzę go w tryb uśpienia. Mój system to Windows 7 64 bit, płyta główna ASUS M5A78L-M LX V2

 

Problem polega na: Klikam na start w lewym dolnym rogu potem klikam na UŚPIJ ... komputer normalnie się wyłacza, wiatraczki przestają działać. Gdy chcę wznowić pracę nic się nie dzieje - żaden klawisz na klawiaturze nie wznawia pracy, tak samo klikanie myszką także nic nie daje. Jedynym wyjściem jest wciśnięcie przycisku POWER po czym system uruchamia się z informacją że wyłączyłem go nieprawidłowo.Próbowałem już wszelkich metod naprawy tego problemu: w biosie w sekcji "POWER" powłanczałem wszystko co się dało na ENABLED. Klawiatura jak i maysz mają zaznaczone uprawnienia do wznawiania pracy komputera po uspaniu. W panelu sterowania w opcjach zasilania również poustawiane wszytko ok. Ze strony producenta płyty głównej ściągnąłem najnowszy sterownik LAN. Wszystko bez efektu ...

 

Możliwa przyczyna problemu: Wcześniej próbowałem zainstalować nieodpowiedni sterownik dla sieci bezprzewodowej Wi-Fi. Nie był to sterownik przeznaczony na system Windows 7 64 bit. Mimo ostrzeżeń że sterownik nie jest odpowiedni wykonałem instalację. Później niestety nie mogłem już go odinstalować. Usunąłem go usuwając odpowiednie klucze z rejestru i kasując ręcznie pliki na dysku twardym. Co ciekawe problem rozwiązuje się i mogę wznawiać pracę komputera po uspaniu tylko wtedy gdy odinstaluję sterownik LAN - jednakże oczywiście wtedy jestem pozbawiony dostępu do internetu. Gdy zainstaluję sterownik LAN problem wraca na nowo i dalej w żaden sposób nie mogę wybudzić komputera z trybu uśpienia.

 

 

Może jakis ekspert będzie wiedział o co chodzi? Dołączona grafika Może jedynym wyjściem będzie format dysku twardego? (choć tego bardzo chciałbym uniknąć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wadliwe sterowniki to najczęstsza przyczyna ze stanem uśpienia. Druga to pamięci ram czasem ponoszą winę.

 

U Ciebie ewidentnie jest problem sterownika LAN. Poszukaj innej wersji , może któraś zacznie pozwalać na prawidłowe uśpienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to bez sensu bo instalowałem już wersję sterownika starszą (dostępną z płyty DVD która dołączona była do płyty głównej) a także instalowałem już wersję sterownika najnowszą. Wygląda na to że mój problem zostanie nie rozwiązany :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i glupie pytanie ale lepiej sie upewnic. W biosie nie wylaczyles przypadkiem wybudzania komputera za pomoca klawiatury i myszki?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

W biosie jest na pewno wszystko ok. Wznawianie komputera działa jeżeli odinstaluje sterownk lan (wtedy nie mam internetu). Gdy ponownie zainstaluje sterownik (tak samo starszy - instalowany z płyty DVD dołączonej do płyty głównej jak i nowszy pobrany z oficjalnej strony producenta) komputer nie chce się wybudzić ze stanu uśpienia ...

Edytowane przez netmateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Mam bardzo podobny problem ze wznawianiem komputera po przejściu w stan uśpienia. Zarówno, jak opuszczę klapę laptopa, jak wcisnę przycisk zasilania oraz jak wcisnę klawisz na klawiaturze, komputer normalnie przechodzi w stan wstrzymania, gaśnie ekran, mruga światełko od zasilania itd. Problem pojawia się w momencie, gdy chcę wyjść ze stanu uśpienia, czyli wciskam przycisk zasilania. Albo załącza się monitor i pojawia się ekran logowania do profilu użytkownika w windowsie, albo w ogóle ekran pozostaje czarny. Komputer się ewidentnie zawiesza, słychać może delikatnie głośniejszą pracę komputera, ale klawisze nie chodzą, mysz nie chodzi, nie da się nic zrobić, a czekanie także nic nie daje. W tej sytuacji pomaga jedynie twardy reset, ale ile razy można w taki sposób resetować komputer?

 

Szukałem odpowiedzi na zaistniały problem, czytałem, że to może problem sterowników, problem zasilania, problem w biosie, problem z ilością pamięci RAM, ale nikt tak naprawdę nie wie, dlaczego konkretnie komputer zawiesza się przy wyjściu ze stanu uśpienia. Z tego, co sprawdzałem, zarówno windows, jak i sterowniki mam aktualne, w biosie wszystko ustawione, jak być powinno, RAMu mam 16 GB, no i Windows 7 64-bitowy. Zastanawiam się nawet, czy sformatowanie komputera i zainstalowanie wszystkich sterowników od samego początku by coś pomogło. Nie ukrywam, że jest to trochę irytujące, gdy za każdym razem, gdy komputer będzie w stanie uśpienia, przy jego wybudzaniu trzeba go resetować, bo inaczej się nie da. 

 

Zna ktoś może rozwiązanie mojego problemu? Mógłby ktoś coś poradzić, albo wspomóc? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i pomocne rady. Na koniec napiszę tylko jaki mam komputer:

Lenovo ideapad y510p w wersji 16 GB RAM, dwie karty graficzne, windows 7 home. 

Edytowane przez pripr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Y510p nie spotkałem się, w Y580 problem występował losowo na W7, na Windows 8 problemów brak;
W Y580 na starszym biosie, gdzie czasem grafika Nvidii bywało mało stabilna, na W7 było ok, po aktualizacji BIOS'u z W7 działy się czasem takie objawy;

 

W nowych Dellach Inspiron przy problemach z wyjściem z uśpienia pomogła aktualizacja sterowników obu kart graficznych (Intel + AMD);

 

Bazując że W8 miał mieć trochę inny sposób zarządzania energią/zasilania PC, MSI do lapków GX70 wypuszcza(ł) osobny bios do W7 i do W8 (na biosie pod W8 nie działała regulacja jasności ekranu po zainstalowaniu W7, mimo właściwych sterowników)...

Aktualizacja BIOS (jeżeli jest) i test różnych sterowników do grafik, ew. aktualizacja Intel INF i Intel MEI (z www Intela);

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Jeżeli chodzi o BIOS w moim komputerze, to mam taki: InsydeH20 Setup Utility Rev. 3.7

BIOS Version 74CN44WW (v 3.05).

Wydaje mi się, że ten BIOS jest świeży i nie znalazłem nigdzie informacji o możliwości jego zaktualizowania. Co do sterowników od kart graficznych, to dosłownie w dniu wczorajszym zaktualizowałem oprogramowanie nvidia wraz ze sterownikami do grafiki. 

 

Dodatkowo sytuacja wygląda tak, że gdy przy wychodzeniu ze stanu wstrzymania, ekran się włączy i widać ekran logowania do profilu na windowsie, a następnie po kilku sekundach komputer się zawiesi, jedyne co można zrobić na klawiaturze, to kombinacja klawiszy Fn+F2, u mnie jest to jakby włączenie i wyłączenie ekranu. Żadne inne przyciski na klawiaturze nie działają. 
 
Gdy komputer uruchomił się po kolejnym resecie, jeszcze przed wpisaniem hasła do profilu użytkownika windowsa zrobiłem eksperyment. Wziąłem na dole po prawej stronie, gdzie są opcje zamknięcia, uśpienia, hibernacji i uruchomienia ponownie, kliknąłem "uśpij", po czym wybudziłem komputer za pomocą kombinacji klawiszy Fn+F1. Ekran się włączył, można było wpisać hasło do profilu użytkownika i tym razem się nie zawiesił. Może widocznie nie był jeszcze tak obciążony po uruchomieniu...
 
Jednak, gdyby ktoś kiedyś miał podobny problem i wiedział, co mogłoby być przyczyną takiego zawieszania laptopa przy wychodzeniu ze stanu wstrzymania, to bardzo proszę o pomoc i sugestie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z Acerem TM6292 parę lat temu. Objawy? Czarny ekran/ekran logowania zamrożony, albo gdy już udało się na nim wpisać hasło po wybudzeniu, "ładowanie" trwało w nieskończoność, dodatkowo przy Vertexie czasami rzucało BSODem w momencie wybudzania. Win7 x86.

Pojawił się po wstawieniu SSD (Vertex 2, a później Crucial M4). Problem ustał po którejś z aktualizacji firmware dla Cruciala.

W związku z czym pada pytanie - masz może SSD? :)

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój dysk twardy to ST1000LM014-SSHD 8 GB, z tego, co mi wiadomo to jest to jakieś takie połączenie dysku twardego 1000 GB i 8 GB SSD, taka jakby hybryda, ale nie wiem, czy dysk ma na to wpływ. Ponad to zauważyłem, że po zrobieniu formata, po zainstalowaniu wszystkich sterowników, wszystko było ok. Jednak po powiązaniu mojego telefonu komórkowego z laptopem za pomocą bluetooth, nie zainstalował się na komputerze sterownik jakby dotyczący tego telefonu (sony ericsson xperia neo v). W menedżerze urządzeń jest w Innych urządzeniach -> Zewnętrzne urządzenie bluetooth z wykrzyknikiem, że nie zainstalowane, bo nie znaleziono do niego sterownika (kod 28). Zawieszanie się komputera przy wyjściu ze stanu wstrzymania pojawiło się dopiero po połączeniu telefonu z komputerem za pomocą bluetooth. Myślicie, że może to mieć wpływ na pojawienie się mojego problemu? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...