Skocz do zawartości
PB782

B75A-G43 - problematyczna integra i mikrofon / zmiana karty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z Realtekiem ALC892 na płycie B75A-G43. Odtwarza dźwięk jak na integrę zadziwiająco dobrze, aż sprzedałem Audigy 2 z powodu wygody i problematyczności jej sterowników.

 

Do czasu, aż pojawiły się ALE:

 

Dźwięk na front panelu obudowy - słychać dosłownie WSZYSTKO, ruch myszką, przewijanie stron itp. Podpinam słuchawki pod amplituner HK podłączony do tylnego wyjścia - jest czyściutko.

 

Ale największy problem, który wprawia mnie w frustrację mam z mikrofonem:

 

Jest po prostu cicho, ciszej niż na jakiejkolwiek karcie. Mic Boost +20db i zaczyna mnie być słychać, ale razem z tymi samymi zakłóceniami front panelu, które boost dodatkowo potęguje (jak jakaś drukarka igłowa), podpinając mikrofon z tyłu zakłócenia w większości ustępują i... słychać mnie dużo bardziej ciszej, więc czas na ostatnie wzmocnienie na sterownikach czyli +30db. Teraz sama cisza jest słyszalna w teście Team Speaka na poziomie -6db, a kiedy mówię wcale nie cicho aż +6db i ledwo mnie słychać..

 

 

O ile w team speaku jest automatyczny (choć trochę nieudolny) gain, to w grach jak jest test wewnętrznej komunikacji to podczas głośnego gadania słychać mnie może na 5% długości paska, więc w zasadzie nikt mnie nie słyszy.

 

 

Mikrofon to Zalman ZM-MIC1 i jest sprawny, zresztą na innych jest jeszcze gorzej. Podłączony do netbooka N150 w teście TS podczas trzymania klawisza i nie mówienia jest po prostu krystaliczna cisza, a kiedy coś mówię potrafi skoczyć nawet do +30db bez żadnych zakłóceń, na komputerze znajomego z płytą M3A770DE i dźwiękówką VIA jest podobnie, czyli bezproblemowo.

 

 

 

 

 

Czy pozostaje mi jedynie zmiana karty? Tutaj mam też parę własnych zastrzeżeń:

- cena 100 zł max

- nie stare Audigy/2/4, bo te również sprawiają problem z mikrofonem (64 bitowy system i sterowniki + ponad 3,5 GB RAM powoduje, że słychać mnie jak robota,a po chwili dźwięk zostaje całkowicie przerwany do czasu reboota). Daniel_k od Support Packa wie o tym problemie i nie zna skutecznego, pewnego rozwiązania.

- Sound Blastery nie mają jako takiego wyjścia na front panel, a adapterek już zdążyłem sprzedać. Poza tym to rozwiązanie również sprawia swoje problemy.

 

 

Zostaje X-Fi Xtreme Music, ale nadal nie ma front panelu (jakoś bym to może przełknął) i kart jest dość mało, z czego większość to loteria czy nie trafi się na problematycznego OEM'a.

 

W tej cenie można kupić nawet nowego Xonara DG, ale o tym praktycznie nic nie można znaleźć. Jak to gra i jak z czułością mikrofonu?

 

Słuchawki mam Sennheisera HD408, amplituner Harman/Kardon HK3250 i głośniki to eksportowe Tonsile (o trochę ostrym brzmieniu), prawdopodobnie nie było tego modelu u nas.

Edytowane przez PB782

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście dodam tylko, że również posiadam G43 i mam podobne spostrzeżenia jeżeli chodzi o jakość mikro. U mnie po wbiciu boosta na 20dB pojawiają się szumy na mikro (podpiętym na tylnym panelu). Na 0dB praktycznie nic nie słychać, a na +20 szumi, ale da się wyżyć.

 

Najbardziej boli to, że sam układ dźwiękowy integry jest całkiem dobry i przez głupi mikro użytkownik jest zdany na trzy opcje:

a) podpinać mikro pod płytę i "cieszyć się" szumami,

b) kupić SB lub Xonara,

c) kupić mikro na USB (ale to jest koszt zbliżony do opcji b), jeżeli nie wyższy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...