Skocz do zawartości
piotreek

Dźwięk 5.1 z laptopa poprzez HDMI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam laptopa dell inspiron N5010. Posiada on wyjście HDMI, po podpięciu do telewizora mam obraz oraz dźwięk, ale tylko stereo. Moje pytanie jest następujące, jak zmusić laptopa, aby przekazał dźwięk 5.1 do telewizora (Sony kdl40w4500), a z telewizora następnie do amplitunera? Połączenie tv - amplituner jest realizowane kablem optycznym i sprawdza się to dobrze, bo gdy jakaś stacja puści coś w 5.1 to amplituner rozpoznaje ten sygnał i jest dźwięk przestrzenny.

 

Da się w ogóle coś takiego zrobić?

Edytowane przez piotreek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rafa napisał, podłączyć do ampli, który zdekoduje dźwięk i da go na kolumny, a obraz puści na tv. Tylko, by był dźwięk przestrzenny, karta musi takowy wysłać. Jak potrzebne Ci to do filmów, to polecam PowerDVD, który posiada własny komplet koderów DD i DTS, przez co cały proces omija stery od karty dźwiękowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że mój amplituner Sony STR-DG520 jest jakiś upośledzony. Podłączyłem laptopa do hdmi i kompletnie nic się nie stało. Wygląda to tak, że HDMI w tym amplitunerze robi jako swojego rodzaju przełącznik. Ma jedno wyjście hdmi i dwa wejścia DVD i BD. I w zależności co się wybierze z tego gniazda przekazuje wszystko na na HDMI OUTPUT, więc chyba opcja z amplitunerem odpada. Przy podłączeniu do tv w ustawieniach (panel sterowania -> dźwięk) we właściwościach HDMI pokazuje mi tylko, ze możliwe są dwa kanały. Więc chyba nici z oglądania w 5.1.

 

Spróbuję jeszcze z tym Power DVD, ale wątpię, żeby to zadziałało.

 

Może to kwestia sterowników, ale na stronie della nic nie ma do dźwięku.

 

post-102456-0-53290000-1356885347_thumb.png

Edytowane przez piotreek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak, że HDMI w tym amplitunerze robi jako swojego rodzaju przełącznik. Ma jedno wyjście hdmi i dwa wejścia DVD i BD. I w zależności co się wybierze z tego gniazda przekazuje wszystko na na HDMI OUTPUT, więc chyba opcja z amplitunerem odpada.

Nie odpada, bo tak działa każdy współczesny amplituner, wyposażony w switch HDMI. Bierze sygnał z wybranego wejścia, dźwięk rozkodowuje i daje na głośniki, a obraz na wyjście.

Podłącz się do amplitunera, jeśli go automatycznie nie wykryje, to za pomocą Win+P przełącz się na monitor zewnętrzny. Windows powinien sam wykryć jakie formaty jest w stanie ampli zdekodować. Telewizor pokazuje 2.0, bo ma głośniki tylko stereo i tak się zgłasza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nic nie da, bo nawet jak podłączam tak dvd to ampli dźwięku nie dekoduje. Czytałem na necie, że tan ampli nie obsługuje czegośtam związanego z dźwiękiem. Wystarczy w googlach wpisać nazwę ampli i hdmi sound.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D No tak, a nawet czytałem co napisał tylko jakoś mi to wywiało z łba...

 

"Podłączyłem laptopa do hdmi i kompletnie nic się nie stało." zacznijmy od tego że samo podłączenie nie wystarczy, trzeba zmienić ustawienia w kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchomienie ponowne nic nie daje? U mnie na htpc wśród urządzeń audio jest model ampli które mam, oprócz tego mam opcje dźwięk przez hdmi. I potem mam ustawione w kodekach ffdshow passthrue a odtwarzam Classic Media Player Home Cinema. Na ALLPlayer w filtrach AC3 mam tak samo ustawione i jeśli coś jest w DD lub DTS to ampli to dekoduje i wyświetla że dekodery sa aktywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa przeczytaj to:

 

http://www.hdtv.com....audio-brak.html

 

 

U mnie jest to samo, wejście hdmi działa jako przełącznik, amplituner nie potrafi nic z sygnałem z hdmi zrobić.

 

Cały zestaw KD ma już kilka lat, więc nie obsługuje wszystkiego, a szkoda, bo kilka groszy to wszystko kosztowało.

 

Liczyłem na to, że tv przyjmie dźwięk 5.1 i dalej przepuści go przez optyk do amplitunera, ale niestety tak to nie działa.

Edytowane przez piotreek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo na tv samsunga le40c650, związane jest to z input lag telewizora, przez wszystkie ulepszacze obrazu telewizor ma widocznego input lag, czyli to co dostanie przez hdmi wyświetli z małym opóźnieniem i aby dźwięk był zsynchronizowany z opóźnionym obrazem niestety następuje degradacja do stereo bo to łatwiej opóźnić i takie opóźnione stereo wychodzi na wyjście cyfrowe telewizora. Gdyby telewizor dźwięk przepuszczał z hdmi do wyjścia optycznego jako przelotka to na amplitunerze dźwięk byłby szybciej niż to co dzieje się na ekranie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy ustawić w laptopie odpowiednie wyjście oraz dźwięk 5,1, lub cyfrowy. Brak 5.1 w tv. to błedne ustawienia w PC.

W 7 nie mogłem znalźć w ALSA, bez problemu idzie po hdmi (akurat słuchawki w monitorze).

czyt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...