Skocz do zawartości
stregobor

Wymiana Procesora Celeron Dual Core e1400 na Pentium Dual Core e5800, a może coś innego...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jeszcze starym roku 2012. Temat praktycznie wyczerpuje treść tego posta, a jedynie mogę sprecyzować, że to wszystko będzie śmigać na budżetowej płycie asrocka G31M-S (bardzo ograniczony potencjał oc) z dość dobrym zasilaniem colermastera 450W. Platformę tą używam jedynie do grania w mmo (WoW) i praktycznie do niczego innego. Dlatego też jestem ciekaw czy skok wydajnościowy będzie na tyle zauważalny i warty wydania tych +/- 200 zł na nowy procesor, jak chociażby rzeczony w tytule pentium dual core e5800. A może macie inne propozycje? Nadmieniam, iż nie chcę w tego dinozaura wydawać większych pieniędzy, bo mija się to z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WoW lubi wysokie taktowanie procka więc różnica będzie na pewno. Bierz to co radzi Klaus ze wskazaniem na E8400 (spokojnie za 170-200 PLN) lub jak trafisz okazję E8500/E8600. Nie wiem jakie masz pamięci, ale Twoja płyta ma wsparcie dla FSB 400, więc po zakupie procka możesz teoretycznie nieco "podgonić". W temacie o tych prockach znajdziesz pewnie info, które serie dobrze się kręcą na stockowym napięciu (jeśli płyta nie daje tu możliwości zmiany) - ja mam E8400 batch Q826 i kręci się bardzo fajnie - przyjrzyj się więc zdjęciom procków jeśli planujesz kupować na Alledrogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...