Skocz do zawartości
JakubGronowice

Jaką karte kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Asus GeForce GTX 550Ti 192bt DDR5 1024mb

czy

Asus Radeon HD 7770 128bit DDR5 1024mb

 

Która będzie wydajniejsza do takich gier jak na Battlefield 4

wiem że nie wyszedł ale chce juz go złożyć do tych najnowszych i co jeszcze nie wyszły

 

Inter Core i3 3220

8gb ramu

zasilacz 500W

płyta ASRock B75 pro3

 

do 470zł

Edytowane przez JakubGronowice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Battlefield4 jeszcze nie wyszedl. Podaj reszte podzespolow i kwote jaka dysponujesz.

 

Jak do najnowszym i tych co nie wyszly to minimum gtx670. Nikt tutaj nie jest wrozka

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecne podzespoły które posiadasz raczej nie pozwalają na komfortową grę w bf3 a znając wymagania serii to każda nowa odsłona tej gry, stawia spore wymagania odnośnie sprzętu, pamiętam jak grałem w betę to miałem jeszcze gtx480 i szału nie było, także zbieraj kasę a najlepiej dużo kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus GeForce GTX 550Ti 192bt DDR5 1024mb

czy

Asus Radeon HD 7770 128bit DDR5 1024mb

 

Która będzie wydajniejsza do takich gier jak na Battlefield 4

wiem że nie wyszedł ale chce juz go złożyć do tych najnowszych i co jeszcze nie wyszły

 

Inter Core i3 3220

8gb ramu

zasilacz 500W

płyta ASRock B75 pro3

 

do 470zł

Z nowych to hd7770 wersja OC, hd6850 (tą bym wybrał i OC czyli wydajność hd6870, zawsze to 256bit i wieksza ilosć rop,tmu,sp od hd7770)

Używki hd5850 (jakaś mocna wersja), hd5870, hd 6870, gtx 470.

 

Sam kupiłem hd6850 sapphire 1,5roku gw za 380zł ale to okazja była.

 

 

obecne podzespoły które posiadasz raczej nie pozwalają na komfortową grę w bf3 a znając wymagania serii to każda nowa odsłona tej gry, stawia spore wymagania odnośnie sprzętu, pamiętam jak grałem w betę to miałem jeszcze gtx480 i szału nie było, także zbieraj kasę a najlepiej dużo kasy

 

 

Że co???? to ja mam chyba jakiś dziwny komputer, i3 2120 + hd 4850 ddr5 w 1680x1050 high bez bajerów, super płynna gra, min 35fps max 60fps (jestem w trakcie wymiany grafy na hd6850)

Edytowane przez Kuba83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pII 4ghz+wykrecony 4850 i w fulhd jest ok 40fps ale na low! Na high jest <30 wiec nie opowiadaj bzdur. Do plynnej gry na high w bf3 potrzeba minimum 7850+4 rdzenie (pelne, nie ht). 30-40fps to nie jest plynnie, tym bardziej jesli oczekujemy plynnosxi od nowej karty. O bf4 nie wspominajac.

 

@autor

Bierz 7770, konstrukcja nowsza, bardziej energooszczedna a na nowych sterach rownie wydajna jak 6850. W bf3 lepiej sobie poradzi od 6850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.legionhar..._7770_oc,5.html

 

Chyba ci się coś pomyliło chłopcze, nowsze nie zawsze znaczy lepsze! hd6850 podkręcisz do hd6870, a hd7770 się słabo kręcą i do tego szyna 128bit, ogólnie troche kastrat, jeśli mówisz o przewadze hd7770 to chyba nie wiesz o czym mówisz.

 

Czytaj ze zrozumieniem

 

i3 2120 + hd 4850 ddr5 w 1680x1050 high bez bajerów, super płynna gra, min 35fps max 60fps

a co dopiero z hd6850@hd6870.

 

W ogóle jaką ty masz tą hd4850?? pewnie ddr3

 

Jak masz tyle klatek to proponuje zmienić procesor albo karte bo coś ci zwalnia.

 

Pozatym ja kupiłem hd6850 sapphire prawie nówke na gw za 380zł z przesyłką a za hd7770 430zł +kw= 446zł

 

Moim zdaniem msi hd6850 za 469zł nowa w morele albo trochę słabsza hd7770 za ok 430zł ale jakaś wersja z mocnym fabrycznym OC.

 

Ja mam pII 4ghz+wykrecony 4850 i w fulhd jest ok 40fps ale na low! Na high jest <30 wiec nie opowiadaj bzdur. Do plynnej gry na high w bf3 potrzeba minimum 7850+4 rdzenie (pelne, nie ht). 30-40fps to nie jest plynnie, tym bardziej jesli oczekujemy plynnosxi od nowej karty. O bf4 nie wspominajac.

 

@autor

Bierz 7770, konstrukcja nowsza, bardziej energooszczedna a na nowych sterach rownie wydajna jak 6850. W bf3 lepiej sobie poradzi od 6850.

No właśnie nie opowiadaj bzdur, 30-40 fps to ja miałem na celeron g530 + hd4850 1680x1050 medium, tak od razu 6 rdzeni haha, jak byś nie wiedział i3 2120 na stock ma wydajność podkręconego do 4ghz phenoma x4 965 w grach na 4 rdzenie, więc doucz się troche bo 4 rdzeniowy intel i5 nawet najsłabszy to zostawia phenoma daleko w tyle.

 

7850 + 4rdzenie hahah, no sory tego się nie da czytać, śmiać mi się chce.

Edytowane przez Kuba83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopców to szukaj u siebie w piaskownicy. Radze Tobie się douczyć:

http://www.purepc.pl...500_zl?page=0,6

Zobacz wyniki w BF3 oraz wyniki po podkreceniu (Poziom 6870) a w aplikacjach dx11 wydajniejszy od 6870.

 

7770 na nowych sterownikach (Catalyst 12.11) jest pomiedzy 6850 a 6870. W dodatku ma dużo mniejszy pobór prądu przez co ma niższe temperatury pod obciązeniem = ciszej pracuje. 7770 również się kręci i w bf3 uzyska poziom 6870 zachowując niższy pobór prądu. Nowe sterowniki przyniosły boost serii HD7xxx, w serii HD6xxx nie zanotowano RZADNEGO wzrostu wydajności. Wniosek nasuwa się sam. Nie mówiąc o tym, że jest tańszy (nikogo nie obchodzi, że Tobie udało sie kupić taniej skoro ceny w sklepach są inne.)

 

4850 DDR3 1GB 810MHz na rdzeniu i 2400MHz na pamięciach. Phenom II @4GHz jest wydajniejszy w BF3 od i3 i każdy na forum to potwierdzi. i3 z racji 2 rdzeni (+2 logicznych, które nie ratują sytuacji) ogranicza minimalny fps - BF3 wykorzystuje 3 rdzenie. Karta nie zwalnia bo na i5 2500k 4.8GHz FPS jest TAKI SAM (jedynie minimalny fps jest troszkę większy, średni fps i maksymalny jest taki sam).

 

Dla Twojej wiadomości i3 to nie jest procesor cztero rdzeniowy.

 

PS. Nie ekscytuj się tak.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radze się tobie douczyć, z x-edition juz nic nie wykrzesasz bo to nieudany wyrób vertexa z zawyzonym napieciem i zbyt wysokimi temperaturami i potrafi wywalić sterowniki, teraz porównaj do hd6870 sapphire przepaść.

 

Tak kupuj vertexa Dołączona grafika

 

Ludzie już robili realne testy na własnych komputerach, wynnik:

 

Platforma testowa to Phenom II X4 955BE, 4GB 1333Mhz CL9, Windows 7 x64;

Niestety na tej platformie nie mam możliwości uruchomienia większej ilości testów, ponieważ podzespoły zostawiłem w paczkach na poczcie polskiej Dołączona grafika

 

Ustawienia:

Resolution: 1920 x 1080; DirectX: DirectX 10; Quality: High; Antialiasing: MSAA 4X; Texture filtering: AF 16X; Advanced PhysX: Disabled; Tesselation: Not supported; DOF: Not supported

 

HD7770

Average Framerate: 28.33

Max. Framerate: 53.62

Min. Framerate: 5.46

Temp. max 65*

Fan max 26%

 

HD6850

Average Framerate: 33.00

Max. Framerate: 74.56

Min. Framerate: 4.75

Temp. max 73%

Fan max 43%

 

... wygląda na to, że HD6850 jest troszkę szybszy, ale dużo cieplejszy i trochę głośniejszy.

 

Dzisiaj może uda mi się uruchomić więcej testów, ale już na innej platfomie...

Asrock P67 Pro3, Pentium G860:

Wszyscy wspólnie stwierdzili ze hd6850 jest wydajniejszy i kropka, po OC to już przepaść, ale widze że jeszcze jeden fan nowości został.

 

Dla Twojej wiadomości i3 to nie jest procesor cztero rdzeniowy.

To to ja wiem, siedze w komputerach od małego więc Dołączona grafika pozdro

 

chodzi o to że ma wydajność 4 rdzeniowego wykreconego na max amd z dodatkowo duzo nizszym poborem prądu i na chłodzeniu box i płycie za 145zł, tu nie liczy się ilość tylko jakość.

 

4850 DDR3 1GB 810MHz na rdzeniu i 2400MHz na pamięciach. Phenom II @4GHz jest wydajniejszy w BF3 od i3 i każdy na forum to potwierdzi. i3 z racji 2 rdzeni (+2 logicznych, które nie ratują sytuacji) ogranicza minimalny fps - BF3 wykorzystuje 3 rdzenie. Karta nie zwalnia bo na i5 2500k 4.8GHz FPS jest TAKI SAM (jedynie minimalny fps jest troszkę większy, średni fps i maksymalny jest taki sam).

Znowu głupoty, no to jak mozna porownywać hd4850 ddr3 vs ddr5, tu też jest przepaść jesli chodzi o wydajność.

 

człowieku kwestie tych procesorów są już dawno wyjaśnione http://pclab.pl/art50000-11.html proponuje więcej czytać, i3 2120 wydajniejszy od x4 965 kropka.

 

I jakoś twoja teoria spełzła na niczym, powtarzam liczy się jakość a nie ilość, było kiedyś zestawienie jaki procesor amd odpowiada procesorowi intela (ta sama półka wydajności) i i3 2100 był mniej wiecej na równi z phenomem x4 965.

 

7770 na nowych sterownikach (Catalyst 12.11) jest pomiedzy 6850 a 6870. W dodatku ma dużo mniejszy pobór prądu przez co ma niższe temperatury pod obciązeniem = ciszej pracuje. 7770 również się kręci i w bf3 uzyska poziom 6870 zachowując niższy pobór prądu. Nowe sterowniki przyniosły boost serii HD7xxx, w serii HD6xxx nie zanotowano RZADNEGO wzrostu wydajności. Wniosek nasuwa się sam. Nie mówiąc o tym, że jest tańszy (nikogo nie obchodzi, że Tobie udało sie kupić taniej skoro ceny w sklepach są inne.)

Znowu głupoty, słownik ortograficzny zakup.

 

7770 również się kręci i w bf3 uzyska poziom 6870

Bzdura!

 

7770 na nowych sterownikach (Catalyst 12.11) jest pomiedzy 6850 a 6870

Bzdura!

 

PS. Nie ekscytuj się tak.

Ciężko jest zgodzić się na takie wypociny, w zadnym tescie hd7770 nie jest lepszy nawet wersja na max wykręcona vs hd6850 stock a co dopiero po OC!

 

Próbuje ci udowodnić ze nie masz racji i tyle, ten temat był wałkowany na innych forach nie tylko w polsce i wszyscy zgodnie mówią że hd6850 jest wydajniejszą kartą i lepiej się kręci, ma szyne 256bit i więcej ROP,TMU,SP co przekłada się również na wydajność.

 

Jeszcze lepszą opcją (uzywka) jest hd5850 lub hd5870, jak już brać coś z serii 7xxx to lepiej dołożyć do hd7850 i tu się zgodze że wydajniejsza i to dosyć sporo od hd6850.

 

 

Ale nie będę się kłócił z dzieckiem które jeszcze ma małe pojęcie o komputerach, znawcy tematu wiedzą która karta lepsza i do której warto dołożyć.

 

Więc bierz hd7770 Dołączona grafika kto ci broni, tam gdzie ja będe miał 30fps ty będziesz miał 25fps i kto się będzie śmiał? Dołączona grafika

 

Proponuje zrobić test jak już będziesz miał tą karte i ja swoją w jakichś grach, wtedy rozstrzygnie się która karta lepsza i który procesor lepszy.

 

Pozdro

Edytowane przez Kuba83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto mu karze brac Vertexa ?! Za 420 jestr Asus, MSI, gigabyte. Przejrzałeś wgl te wykresy? Akurat PCLab.onet.pl nie jest żadnym rzetelnym źródłem. Catalysty 12.11 ofertują 10-20% wzrostu wydajności w BF3 dla seri 7.

 

Zresztą co to są za testy? fullhd z aa x4 - ktos kto kupuje karte za 400zł nawet nie myśli o wygładzaniu krawędzi, a bez tego 7770 JEST >= 6850. Testy na purepc odnośnie kart za 500zł oraz nowych sterowników to potwierdzają. Twierdzisz, że bzdura? To daj MERYTORYCZNY argument, bo testy na purec a Twoje słowa to dwa inne swiaty.

 

Nie będę się wdawał z Tobą w dyskusje bo szkoda mojego czasu.

 

PS. pomiędzy ddr3 a ddr5 w przypadku 4850 jest 10% różnicy czyli w bf3 jakieś hmmm 3 klatki przy tych samych taktach gdzie większośc 4850 KONCZY sie w okolicach 700MHz na rdzeniu.

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto mu karze brac Vertexa ?! Za 420 jestr Asus, MSI, gigabyte. Przejrzałeś wgl te wykresy? Akurat PCLab.onet.pl nie jest żadnym rzetelnym źródłem. Catalysty 12.11 ofertują 10-20% wzrostu wydajności w BF3 dla seri 7.

Pokazujesz go w tescie, więc??? inne mają słabszą wydajność, bo nie są wykręcone ponad mozliwości i są stabilne w przeciwieństwie do vertexa, nie mówiąc juz o chłodzeniu...

 

Tak wszyscy kłamią Dołączona grafika żeby tobie zrobić na złość hahahaha

 

wiesz co za każdym razem jak wychodzą nowe sterowniki pisze 10-20% wzrostu wydajnośći Dołączona grafika czyli ja powinienem już mieć 200% więcej wydajności przynajmniej, a prawda jest taka że jest minimalnie mniej niż na starszych sterownikach, więc można to włożyć między bajki.

 

Równie dobrze mogę pisać ze do hd6850 sterowniki też dadzą 20% wydajności - bajka, tylko realne testy w grach których jest pełno na necie.

 

Zresztą co to są za testy? fullhd z aa x4 - ktos kto kupuje karte za 400zł nawet nie myśli o wygładzaniu krawędzi, a bez tego 7770 JEST >= 6850. Testy na purepc odnośnie kart za 500zł oraz nowych sterowników to potwierdzają. Twierdzisz, że bzdura? To daj MERYTORYCZNY argument, bo testy na purec a Twoje słowa to dwa inne swiaty.

Nie będę się wdawał z Tobą w dyskusje bo szkoda mojego czasu.

Przeglądałem testy i tak:

 

wykręcona na maxa vertex x-edition (więcej już nie podkręcisz bo jest max, niestabilna bo temperatury za wysokie, napięcie podbite na max, chłodzenie .......) i porównaj do hd6850@6870 bo na tyle wykręcisz spokojnie i co?

 

która lepsza po OC?

 

Crysis:

 

hd7770 min 24,9fps max 33,1

hd6870 min 30,6 max 40,9

 

lub 1680x1050 frost

 

hd7770 min 18,9 max 28,7

hd6870 min 27 max 36,6

 

i tak mógłbym bez końca, zejdz na ziemie.

 

i tak w każdej grze, jeśli nie widzisz różnicy to współczuje i pozdrawiam.

Edytowane przez Kuba83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dyskutujcie, na poziomie.

Jak zobaczę argumenty typu chłopcze, człowieku, doucz się - wyślę wam życzenia noworoczne przez log ostrzeżeń.

Sorry za te hasła, ale to tak jakby mój rozmówca porównywał np. cc900 do jakiegoś seata leona 1.6 i pisał że cc900 jest szybszy i lepszy a poza tym tańszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to akurat ty piszesz, że Leon jest tańszy bo udało ci się kupić HD6850 używane w cenie niższej od nowego Fiata 500.

Nie hd6850 nowy msi jest za 469zł , hd 7770 za ok 430zł moim zdaniem lepszą kartą jest hd6850 i tyle, a również troszke droższą, lepiej radzi sobie w wymagających produkcjach, tak jak 1.6 poradzi sobie lepiej pod stromą górkę.

 

Nie każe nikomu jej kupować, ale pisanie że hd7770 jest szybsze i lepsze od hd6850 to jakieś nieporozumienie.

 

A to że ja kupiłem za 380zł z wys to zupełnie inna sprawa, napisałem tak bo zastanawiałem się własnie nad hd7770 vs hd6850, więc w moim przypadku hd6850 tańsza i wydajniejsza i lepsze OC.

 

Miałem też na oku hd 5850 black edition (trochę szybsza od hd6850) za 400zł używka , więc nie widze sensu kupować 128bitowej okrojonej hd7770, chyba że ktoś chce nową tanią karte na gwarancji, a wydajność na drugim planie.

Edytowane przez Kuba83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę sensu kupowania używanych starych kart graficznych (pewnie już bez gwarancji) coś się stanie i 400 zł w błoto. Generalnie uznaje się że Radeon 7770 OC jest na poziomie Radeona 6850, co do wydajności w grach jest różnie (raz na korzyść tego pierwszego,a raz na korzyść tego drugiego). W tej sytuacji najlepiej dozbierać trochę i kupić Radeona 7850.

 

PS: Porównywanie samochodów do kart graficznych nic nie wyjaśnia, a to jest forum komputerowe.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę sensu kupowania używanych starych kart graficznych (pewnie już bez gwarancji) coś się stanie i 400 zł w błoto. Generalnie uznaje się żeRadeon 7770 OC jest na poziomie Radeona 6850, co do wydajności w grach jest różnie (raz na korzyść tego pierwszego,a raz na korzyść tego drugiego). W tej sytuacji najlepiej dozbierać trochę i kupić Radeona 7850.

 

PS: Porównywanie samochodów do kart graficznych nic nie wyjaśnia, a to jest forum komputerowe.

Są testy i zaprzeczają o tym co piszesz, hd7770<hd6850, w tych tesatch hd7770 to wersja x edition więc powinna być porównywana przynajmniej z hd6850 black edition.

 

Oc lepsze na hd6850 i to sporo, 256bit, lepsze parametry.

 

A kto pisze że bez gw? jak kupiłem z 1,5 roku gw ehhhhh, bez gw bym nie kupił i zgodził się z twoją wypowiedzią.

 

Niektórym ciężko wytłumaczyć więc trzeba uciekać do innych porównań może w koncu zrozumieją?

 

Oczywiście że najlepiej kupić hd7850 i tu się zgodze, ewentualnie jak nowa to za 520zł jest jeszcze gtx 650ti z bardzo dobrym OC i wydajniejsza od hd7770 (taki złoty środek pomiędzy hd7770 a hd 7850)

Edytowane przez Kuba83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...