Skocz do zawartości
Micky92

Zestaw biurowy

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać. Ojciec prosił mnie dzisiaj o złożenie mu nowego komputera do biura. Używany będzie do prac geodezyjnych, więc często będzie praca na podkładach rastrowych, z tego względy wziąłem więcej ramu. Procesor i3, a nie g860, bo w przypadku używanych tutaj programów taktowanie procesora ma znaczenie (a wolę to niż PII X4 965, bo jednak dużo bardziej energooszczędny jest intel). A co do dysku ssd, tutaj posiłkowałem się rankingiem użytkownika rafa, bo jestem kompletnie nie w temacie, jeżeli chodzi o ssd. Obudowa - dałem standardową, najbardziej popularną na PPC, jednak jeżeli macie jakiś inny model, który nie byłby dużo droższy, a miał więcej wyjść usb niż ten Brutus, prosiłbym o podrzucenie takiej, bo na to też akurat tatusiek mi zwrócił uwagę.

Wydumałem takie coś: http://www.morele.net/inventory/info/pqbryB/.

Jedno pytanie jeszcze, dlaczego po wpisaniu kodu promocyjnego na montaż zestawu i wysyłkę, nie zmienia mi się w ogóle cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ewentualnie taka: http://www.morele.net/obudowa-revoltec-sixty-4-czarna-bez-zasilacza-rg021-350745/? Bo zalman dla ojca zbyt udziwniony, a nic sensowniejszego z tych tańszych to na morelach nie widzę, żeby miało 4x usb z przodu. Z produktami revolteca nie miałem do czynienia nigdy, dlatego wolę zapytać. A poza tym, zestaw powinien w porządku działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajęta zatoka 3,5 to nie problem, dokupię taką kieszeń-przejściówkę z 5,25 na 3,5 cala, tam pójdzie panel usb i będzie dobrze. Dwa pytania jeszcze, 1) ponowione o kompatybilność zestawu i 2) domyślam się, że powinienem dokupić tam jeszcze uchwyt do zamocowania 2,5-calowego dysku ssd? Czy taki byłby w porządku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naszła mnie jeszcze jedna wątpliwość, a skoro jeszcze mojego zamówienia nie zrealizowali, mam czas na ewentualną reakcję. Chodzi mi o to, że w internecie naczytałem się przez ostatnie dwa dni opinii na temat moreli, że wszystko jest fajnie, do momentu oddania czegoś na gwarancję, Wtedy podobno odstawiają straszne cyrki, żeby tylko gwarancji nie uznać, lub czas jej realizacji jest okropnie długi. Przemknęła mi też przed oczami kilka razy informacja, że czasami ludzie dostają od nich używany sprzęt, pomimo, że miał być nowy. Mam trochę teraz obawy, to są pojedyncze przypadki, czy tak zdarza się częściej? Bo jeżeli to jest częstsza praktyka, może lepiej anulować zamówienie i pójść gdzieś indziej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj sobie (szukajką) ten temat http://forum.purepc.pl/topic/10429-oszusci-niesolidne-firmy-serwisy-sklepy/ pod kątem Morele. Raczej sklep jest uważany jako solidny i jakies negatywne wypowiedzi były lata temu.

Że jakiś duży sklep sprzedaje używki zamiast nowych to nie uwierzę. Ludzie by ich zjedli i łatwo byłoby ich zasądzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PPC fakt, wiele negatywnych komentarzy nie ma. Ale w innych serwisach, do których pozwolę dać sobie linki (może mnie nikt za to nie zje), są całkiem świeże sprawy, z tego roku.

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=187542

http://www.wykop.pl/link/884141/o-tym-jak-firma-morele-net-bawi-sie-ze-mna-w-kotka-i-myszke/

http://forum.benchmark.pl/topic/51127-morelenet-problem-z-reklamacja/

Nie mówiąc już o cały czas pojawiających się negatywach w serwisach typu skąpiec.pl

A sytuacja "używki zamiast nowych" to raczej tyczy się wymiany gwarancyjnej, gdzie zobowiązali się do wymiany na nowy sprzęt, zamiast naprawiania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru nikogo bronić.

Powiem tak, jeśli tylko znajdziesz sklep posiadający 100% dobrych opinie, tam właśnie kup ;)

Inna sprawa, wiarygodność opinii w sieci. Część to rzeczywiste problemy ze sklepami, serwisami. Część? Konkurencja nie śpi... Na tym forum siedzę dość długo i często i potrafię ocenić wiarygodność użytkownika. Jak ktoś w pierwszym poscie opisuje swoje żale, olewam go. Wo wiarygodności opinii na innych serwisach nie potrafię się odnieść.

Sam osobiście nie kupowałem nic w morele, tym bardziej nie reklamowałem nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie też, stąd się zastanawiam. Z drugiej strony, swego czasy na esc.pl zaczęli ludzie narzekać, a ja złożyłem tam dwa zestawy i jak dotąd wszystko działa bezproblemowo. Spróbuję z morelami, najwyżej będę później żałował. Chyba tyle w temacie, dzięki wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem zakupy w morele (3 zestawy komp i kilka razy zakupy po kilkaset zł) i nie mam żadnych zastrzeżeń.

Jak na razie nie miałem okazji nic reklamować - wszystko działa bez usterek (odpukać).

Polecam zakupy w morele :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii morele.net - brak jakichkolwiek zastrzeżeń, co więcej - polecam.

Składałem kilka komputerów na częściach z tego sklepu, jak i kupowałem też sporo innej elektroniki. W warszawskim netpunkcie rzeczy zawsze były do odbioru w przeciągu 2-3 dni. Gwarancja? Padnięte bezprzewodowe słuchawki Philipsa wymienili na nowe, tak samo było z Radziem HD6770, który po miesiącu od nabycia postanowił zachorować na artefakty :D.

 

@Tapatalk

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...