Skocz do zawartości
kepano

Cichy komputer, i5, iGPU

Rekomendowane odpowiedzi

Witem,

W zwiazku z tym że potrzebuję nowego komputera, a dawno nie interesowałem się nowściami sprzetowymi chciałbym prosić o waszą opinie na temat zaproponowanego zestawu.

Najważniejsze fakty:

- nie mam zamiaru bawić się w podkrecanie procka

- mam zewnetrzny dysk twardy więc nie potrzebuję w budzie nic innego niż SSD

- komputer ma być maksymalnie cichy ( szczególnie gdy chodzi bez wiekszego obciązenia), gdyż lubie zostawić komputer na noc właczony, a będzie on stał niedaleko mojego łóżka

- na ten moment nie chce nabywać karty graficznej (gdyż na ten moment wywołałąby zbyt wielka chcęć zagrania w niektóre tytuły, czego chcę uniknącDołączona grafika )

- sam będę składał maszynkę (w tym temacie mam jakieś praktyczne doświadczenie)

 

Poprzegladałem neta i myśle o takim zestawie (ceny orientacyjne):

Procesor Intel Core i5-3570K 838

Płyta główna MSI Z77A-G45 388

Pamięci Ram Patriot 8GB 1333 MHz 128

Dysk SSD Crucial M4 64GB 276

Zasilacz Be quiet! Pure Power L8 CM 530W 286

Cooler CPU Zalman CNPS10X Performa 139

Obudowa SilentiumPC Gladius M40 Pure Black 204 2259

 

Co o tym sądzicie? Co byście zmienili? I czy cooler wejdzie w budę (chociaż myśle że tak)? Dodam że w przypadku zmian to chciałbym się zamknac w podobnej kwocie co zaproponowałem.

Dzięki!

Edytowane przez kepano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz podkręcać, po co więc wydajesz niepotrzebnie kasę na 3570k? 3470 kosztuje ponad 100zł mniej a sprawdzi się tak samo. Podobnie płyta, możesz brać msi b75a-g43. Zaoszczędzoną kasę dołóż do chłodzenia, np. HR-02 MAcho oraz obudowy, która to macho pomieści i będzie wyciszona. Warto też pomyśleć nad ssd 120/128GB, jeśli nie ma być w kompie dysku talerzowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz podkręcać, po co więc wydajesz niepotrzebnie kasę na 3570k? 3470 kosztuje ponad 100zł mniej a sprawdzi się tak samo. Podobnie płyta, możesz brać msi b75a-g43. Zaoszczędzoną kasę dołóż do chłodzenia, np. HR-02 MAcho oraz obudowy, która to macho pomieści i będzie wyciszona. Warto też pomyśleć nad ssd 120/128GB, jeśli nie ma być w kompie dysku talerzowego.

 

Dzięki! Rozumiem że duży Macho nie wejdzie do Gladius M40. Akurat ta obudowa bardzo by mi pasowała głównie z uwagi na stację dokująca na dysk Sata. Czy może są obudowy z podobnym rozwiazaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zasilacz nie jest mocno przepłacony? Po co mu taki potwór, jak tu nie ma dedykowanej grafiki? Rozumiem, cisza, ale nie ma jakiś tańszych cichych alternatyw?

 

Dedykowana grafika będzie, ale dokupię ją na okres wakacyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to luz, zasilacz jest dobry (choć są tańsze) i cichy.

 

Co do dysku SSD, to ja też bym proponował dopłacić do 120/128GB, bo to jest teraz chyba najbardziej opłacalna opcja, tym bardziej, jak dodatkowy dysk będzie tylko na "doczepkę". Płyta jak zauważono wyżej niepotrzebnie taka droga, tak jak i procesor bez K wystarczy. Musisz przeliczyć, ale z SSD to bym polecił najlepiej OCZ Vertex 4 128GB, a taniej Crucial m4 (C400) 128GB / Plextor M5S 128GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dzięki za uwagi. Zastanawiam się nad większym SSD i myślę ze padnie na Plextor M5S 128GB, bo dopłata faktycznie niezbyt duża w stosunku do 64.

Procek wezmę faktycznie tańszy, nad płytą się zastanowię, będę musiał sprawdzić czym się one z mojego punktu widzenia różnią Dołączona grafika .

Co do zasilacza, to co polecacie, co będzie tańsze a przynajmniej podobnie ciche i uciągnie komputer po dodaniu karty typu Gigabyte HD 7950 WindForce 3X?

Jak narazie stoję na takim zestawie:

Procesor Intel Core i5-3470 719 Płyta główna MSI B75A-G43 259 Pamięci Ram Patriot 8GB 1333 MHz 128 Dysk SSD Plextor M5S 128GB 376 Zasilacz Be quiet! Pure Power L8 CM 530W 286 Cooler CPU Zalman CNPS10X Performa 139 Obudowa SilentiumPC Gladius M40 Pure Black 204 2111

 

Jak więc widać fundusze ciagle zostają (myślę że ograniczeniem jest 2500), tak więc co proponujecie w części cooler i obudowa (która pozwalałaby na łatwe podpinanie i wymianę dysków 2,5'')?

Edytowane przez kepano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega to by się też trochę wysilił i sam też sprawdził co wybrał Dołączona grafika

Pierwszy wynik (prócz ceneo) jakie wypluł wujek google dla - Zalman CNPS10X Performa http://pclab.pl/art44739-64.html

"Fabryczny wentylator na maksymalnych obrotach jest dość głośny, ale przy takiej prędkości można to zrozumieć. Po zastosowaniu przejściówki jest znacznie ciszej, a wydajność wciąż jest duża. Polecamy!"

 

Stawiając na ciszę ja bym sobie jednak odpuścił ten cooler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiam to samo, jeśli chodzi o cichy zestaw, temat gdzieś niżej. Jako CPU wybrałem SilentiumPC Fortis - nie spotkałem opinii, że głośny. W dodatku polski producent (ok, wiem, że w Chinach robione), więc dokładamy cegiełkę rodzimej firmie.

Jeśli zależy Ci na ciszy, zmień też obudowę na wyciszaną, np. cooler master silencio, antec p280, corsair obsidian 650d lub fractal design define r3/4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...