Skocz do zawartości
harry

Chce podkrecic Durona...........

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc all kto tu wejdzie:D Mam prosbe mam 2 komputery jeden jest w podpisie, a drugi to muj stary komp. Oto jego parametry: AMD Duron 850 Mhz, 256 ram, GeForce 2 MX 400 64mb, Seagate 20 GB, Monitor Philips 17 calowy, Lite-On 48x24x48. Chce podkrecic go np na 1000 Mhz, ale nie znam sie na napieciu itp. Czy ktos by mi mogl doradzic jak go podkrecic? Chodzi mi o to zeby podal jakie napiecie, mnoznik itp. Przypominam ze procek jest na starym jadrze. Z gory wielkie dzieki :)

 

 

Pozdrawiam Harry! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam starego duronka spifire i na 1.7v idzie tyle co w podpisie na 1.8 idzie mi na 1ghz i tu sie konczy jego power bo spitfire powyzej giga nie bylo ...

 

pozatmy moze bys pwoeidzial jaka maszplyte .. i nie obejdzie sie bez malowania olowkiem mostkow L1 dla odblokowania mnozika i L7 jak chcesz zwiekszyc napiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i umarl koles bo sie nie odzywa .. :>

UFok a ty masz Morgana czy Spitfire'a? bo moj sie pozyzej 1.ghz robil niestabilny przy 1.85v nawet

Spitfire. 1050 max stabilnie. Maksymalnie butuje przy 1100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos to ze Spitfire nie byl robiony powyzej 1Giga to nie znaczy ze sie na tyle nie kreci. Ja kiedys 600 wykrecilem na ponad 1100 i bylo ok. A prawie kazda 900 idzie powyzej 1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja miaem 800Mhz swego czasu(nie tak dawno zreszta) i smigal sobie na cos kolo 1000(7,5x133). Max stabilnie bylo przy 7,5x138 jednak temperaturka juz dawala sie we znaki. Napiecie o ile dobrze pamietam to 1.8v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miw wstaje max na 1090 ale wywala w prime na pierwszym tescie ... przy napieciu 1.8 ...

moze poprostu taki egzemplaż ...

potestuje jeszcze jak se kupie lepsiejsze pamiatki ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moze mi pomozecie,

mam Durona 850 i plyte soltek SL-75FRN2, powiedzcie jak to ustawic zeby jakos smigalo. Juz cos kombinowalem ale jak przestawiam taktowanie na np. 133 to nie wstaje a na 100 mnoznikiem mozna sie bawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz sie pobawic timingami tzn w biosie masz zapewne opcje do pamieci ustawione jako SPD musisz ja zmienic i nastepnie zmniejszyc timingi na pamieciach(przede wszystkim CAL), mozesz jeszcze zwiekszyc napiecie na kosciach pamieci,powodzenia!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

galaxy_938 - skad on sie wytrzasnal i skad on bierze te zarabiste teksty i to na forum podkrecanie, tu cytacik "nie podkrecaj bo Ci padnie" tu koniec cytacika. No mi koles cycki rozwalal tymi tekstami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

galaxy_938 - skad on sie wytrzasnal i skad on bierze te zarabiste teksty i to na forum podkrecanie, tu cytacik "nie podkrecaj bo Ci padnie" tu koniec cytacika. No mi koles cycki rozwalal tymi tekstami

hehehe ... poprostu wywrotka na pancerz ..

a co do mojego durnia to max przy 1.85 butuje na 1100 a uruchamia winde przy 1067 ale potem sie dysk wylacza .. :> ale to chyab zasilacz bo on przy 1ghz (6x166 na 1.85) jzu daje 4.53 na +5 i ot raczej tu zonk pogrzebany ...pozatym same puszczenie go na magistralce 164 tera daje mi niezly przyrost mocy ... no i stabilnie przy 1.7v wiec git jak dla mnie bo max ma 51-52 na pelnym loadzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co podkręcac podkręcisz za dużo i ci padnie kup sobie celerona one najlepiej się podkręcają i na dodatek dugo trzymają po podkręceniu !! :)  :P  :)

nie no on akurat ma racje taki celek 900 spox lazil na szynie 133 a wiec 1.2GHz a czasem zdarzaly sie przypadki ze i szybciej

wydajnosc owszem dobra ale jak ktos ma duraka i ramy DDR i zapusci mu z 166MHz to juz celek zostaje w tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale koleżka ściemnia... harry - z uszu Ci się jeszcze nie kopci???

Koleś w zawodzie ma: informatyk a pytania takie wali że ręce opadają.

Już na forum był (tzn. jeszcze jest) taki jeden co miał dwa kompy, hłehłehłehłe..... jeden swój w podpisie (wirualny), a drugi z lekka gorszy był siostry..

Zobaczcie to:http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=424628&highlight=#424628

i trzeci post od góry

Harry, bierz ogon pod siebie i zamiataj stąd bo normalni ludzie mają dosyć takich jak Ty.

Może jakiś modder pokaże mu żółtą/czerwoną kartkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm moj chodiz ladnie na 164 :>

przy 133 na 1ghz mialem 150 klatek w Q3

a przy 166 na 1ghz mialem 167 :>

a teraz chodzi tak jak w podpisie i jest 163 fps wiec ok :)

dobrze sie strafe'uje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj chodzi na 166 na napieciu 1.6V, prime stable i bede jeszcze mu napiecie zmniejszal. dla jaj odpalilem go na 6*100 na napieciu 1.39V i przy otwartej budzie mialem temp nizsza niz z czujnika na dole budy :lol:

 

 

--------[ AIDA32 © 1995-2003 Tamas Miklos ]---------------------------------------------------------------------------

 

Wersja AIDA32 v3.50

Autor fiery@aida32.hu

Strona domowa http://www.aida32.hu

Typ raportu Kreator raportów

Komputer DURON

Generator raportu Niemiec

System operacyjny Microsoft Windows XP Professional 5.1.2600 (WinXP Retail)

Data 2003-06-25

Czas 01:50

 

 

--------[ Podsumowanie ]------------------------------------------------------------------------------------------------

Komputer:

System operacyjny Microsoft Windows XP Professional

Nazwa użytkownika Niemiec

Płyta główna:

Typ procesora AMD Duron XP, 600 MHz (3 x 200)

Nazwa płyty głównej Epox EP-8K9A(I) (5 PCI, 1 AGP, 3 DIMM, Audio)

Mikroukład płyty głównej VIA VT8377 Apollo KT400

Pamięć fizyczna 384 MB (Virtual Channel DDR SDRAM)

Ekran:

Karta wideo NVIDIA GeForce3 Ti 200 (Omega KX 1.4345) (128 MB)

Akcelerator 3D nVIDIA GeForce3 Ti 200

Monitor CTX VL510, PL5 Series, 15-Group 55KHz/110Hz

--------[ Czujnik ]-----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Właściwości czujnika:

Typ czujnika Winbond W83697HF

Dostęp do czujnika ISA 290h

Nazwa płyty głównej Epox 8K3A/8K9A/8KHA/8KHM Series

Temperatury:

Płyta główna 32 °C (90 °F)

Procesor 30 °C (86 °F)

Wentylatory:

Procesor 2446 RPM

Obudowa 1795 RPM

Wartości napięć:

Napięcie rdzenia procesora 1.39 V

+3.3 V 3.23 V

+5 V 4.92 V

+12 V 11.92 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 5.48 V

VBAT baterii CMOS 3.15 V

DIMM 2.59 V

AGP 1.60 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Skoro trzebva podlaczyc mistki olowkiem, to niech da np jakies zdjecie, bo nie wiem jak to zrobic. Bardzo bym prosil o zdjecie jak polaczyc to olowkiem (chodzi o mostki L1 i L7). A ten informatyk to tak dla beki :) :P :D

 

 

 

 

 

Pozdrwaiam Harry! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paszczu jak bys chcial wiedziec to komp w podpisie to muj rzeczywisty komp, a ten 2 to muj stary komp. Muj kumpel kupowal razem ze mna i kupilismy takie same kompy 2.5 roku temu, (okolo) a wiec nie jestesm zadnym OSZUSTEM, poprostu dalenm w podpisie muj lepszy komp ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...