Skocz do zawartości
katoda

Co zamiast ABIT AN8-32x

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem ekipie,

właśnie dowiedziałem się że ABIT AN8-32x, wiernie służący w moim drugim kompie, wziął i odszedł do krainy wiecznego OC. Przyczyna - najprawdopodobniej starość wspomagana nieodpowiedzialnym użyciem dziurki M7 do przykręcenia płyty do obudowy, w efekcie poszły zwarcia i płyta startowała raz na 10 prób.

Komputera nie mam zamiaru się pozbywać, więc w tym momencie co kupić zamiast? Rzuciłem okiem na Allegro i widzę że płyt na S939 jest sporo dostępnych (o cenach może nie będę dyskutował), zaskoczony byłem przede wszystkim sporą dostępnością płyt ASUS A8NE-FM w miarę rozsądnych cenach. Tak się zastanawiam, czy z nimi coś jest nie tak, że taka ich obfitość, czy też może jednak przesadzam, płytę mogę spokojnie kupić i cieszyć się zmartwychwstałym komputerem?

A może coś innego, w chwili obecnej jeszcze dostępnego na rynku/Allegro? Szukać czegoś innego czy nie kombinować i brać co jest pod ręką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz dysk na sata, proponuję pożegnać się ze zgliszczami i kupić mobo na s1155 (najtańsze na H61 już od 145zł) + Celeron G550 + 2 lub 4GB ramu. Za jakieś 350zł dostaniesz pełnoprawnego kompa. Jeśli na s939 masz jednordzeniowe cpu, korzystanie z przeglądarki jest już mało komfortowe.

Te ASUS A8NE-FM to płyty które były lub miały być w firmowych komputerach, bodaj FujitsuSiemens czy innych firm. Płyta ta z tego co pamiętam nie ma oficjalnego wsparcia na stronie Asus'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, komputer ma już dwurdzeniowego A64, fajne chłodzenie, w miarę ludzkie pamięci, pasywnego 8600GTS, Audigy2... Ma służyć do neta i odtwarzania muzyki i w takich zadaniach sprawdzał się idealnie. Wiem że przeskakując na Celka sprzęt dostanie porządnego kopa, ale dla osoby która tego kompa użytkowała wydanie 400 PLN w porównaniu do 150 robi różnicę, a dla takich zadań to nawet ten Athlon to jest trochę za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych płyt by sie wystrzegał w tej wersji co są ( maja niewystarczajace chłodznie mostka ) I z pasywnego trzeba by przejść na aktywne. Mieliśmy Fujitsu siemensy oparte o tą płyte i zawsze to samo : zgon totalny ( inne FS-y tak sie nie sypały tylko ta seria)

A radiator na chipsecie parzył...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, dzięki za taką informację, to jest akurat bardzo ważna uwaga. W takim razie odpuszczam sobie tą płytę i poszukam czegoś innego, sprawdzonego, a w razie czego zawsze mam opcję awaryjną w postaci propozycji Klausa Dołączona grafika

Edytowane przez katoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze pozostaje nieśmiertelny Asrock 939 dual sata2.

I ta płyta jest własnie na allegro.( dodatkowo ma 512 ram i proca 3200+ ) jest to licytacja ale mysle ze wiecej jak za 120 nie pojdzie...

 

Bardzo dobrze wspominam Abita AX8... zreszta cała platforme 939 wspominam bardzo dobrze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...