Skocz do zawartości
MatKus

ethernet na kablu telefonicznym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kupiłem właśnie mieszkanie i kombinuję, jak tu wszystko popodpinać, żeby kable nie walały się byle gdzie.

Od miejsca, gdzie jest podpięty modem do miejsca, gdzie ma stać komputer jest już położony kabel (pod kafelkami, pod tynkiem itd, ładnie schowany) ale z tym, że telefoniczny.

Wiem, że w UTP używane są 4 żyły (100Mbit mi na tym kablu wystarczy, a nawet 10Mbit), więc w teorii jest szansa, że to zadziała, zastanawia mnie tylko, na ile stabilnie, czy jakość kabla wystarczy (4 cieniutkie linki, brak splotu, więc większe zakłuczenia), żeby to działało. Kabel ma w sumie jakieś 15 metrów, może 20 zależy, jak go pozawijali pod kafelkami ;)

Zaznaczę, że nie zależy mi tu na na świetnym transferze, ale żeby jakoś tam działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przewodzie telefonicznym net potrafi dzialac, ale gdzies do 5m. [/size]]

Gdzieś cos takiego wyczytalem... Musisz sprawdzić ale ... ale cienko to widze.

 

Ale przejrzyj ten watek:

 

http://www.elektroda...pic2305991.html

Edytowane przez marcinq123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to modem telefoniczny, przedłuż linię tel. i daj modem przy kompie. Możesz próbować to o czym myślałeś. Jak nie zagra to wifi i już. Można też lan poprowadzić w listwach przypodłogowych jeśli są plastikowe i nie przeszkadzają otwory drzwiowe zbytnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...