Skocz do zawartości
SuChyY

2000+ DUTC AIUHB0317 - OC

Rekomendowane odpowiedzi

To ten w nowej obudowie... testowal juz go ktos ? Dzisiaj nabylem i smiga dosc slabo, ale mi to wystarcza.

 

A wiec na 190x12 = 2280 - 1.625 V

Tak wlasnie teraz pracuje

 

Jednak na 2325MHz procek ma problemy nawet do 1.8V - Prime sie wywala po krotkim czasie... no niestety - zadna rewelacja chociaz podoba mi sie 2280MHz na prawie defaultowym vcore. Sproboje jeszcze - moze bedzie tak smigal na defaultowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten w nowej obudowie... testowal juz go ktos ? Dzisiaj nabylem i smiga dosc slabo, ale mi to wystarcza.

 

A wiec na 190x12 = 2280 - 1.625 V 

Tak wlasnie teraz pracuje

 

Jednak na 2325MHz procek ma problemy nawet do 1.8V - Prime sie wywala po krotkim czasie... no niestety - zadna rewelacja chociaz podoba mi sie 2280MHz na prawie defaultowym vcore. Sproboje jeszcze - moze bedzie tak smigal na defaultowym.

Najgorszy nie jest.

Jednak do większości XP1700 DLT3C trochę brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorszy nie jest.

Jednak do większości XP1700 DLT3C trochę brakuje.

Jest wlasciwie bardzo podobny do mojego starego 1700+. Tamtem mial 2250 na 1.6 (+0.1) ten ma na 1.625 (+0.025) ale tam bylo o 200MHz OC wiecej.

 

Teraz nie bede mial spokoju :D BO moglem wybrac 1800+ 0313, ale ja jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze to wina zasilki? , ze na ponad 2300 mhz juz daje duzo male napiecia i poprostu prime wywala , tak jest w moim przypadku , jak na ponad 2300mhz zamiast np 5v zasilka daje 4,7 i wywala prime

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mozliwe bo ja na tym procku dojechalem max 2400 ze wzgledu na chlodzenie. Nie znosze tego coolermastera i do czasu az sobie nie kupie czegos lepszego niestety bede mial tyle ile w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze to wina zasilki? , ze na ponad 2300 mhz juz daje duzo male napiecia i poprostu prime wywala , tak jest w moim przypadku , jak na ponad 2300mhz zamiast np 5v zasilka daje 4,7 i wywala prime

Mysle ze Chieftec 360WATT daje rade jeszcze.

 

Teraz lece sobie 11.5x200 (2300) na 1.73 :/ jest full stable ale na 1.625 jest full stable na 2250 :/ No nic mi raczej styknie :D JEszcze poproboje pozniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja właśnie chce go kupić za kilka dni ale na allegro.ziomuś go wykrecił na 3100+ ... może jednak nie jest tak kolorowo...hm

Masz na myśli te dziki i superdziki co gostek sprzedaje. Jakoś mnie to nie przekonuje on podaje że ma zasilacz antec 550W i troche innego stuffu. Wiec może ci wcisnąć cokolwiek i powiedzieć że słabe wyniki to wina reszty twoje sprzę szczególnie zasilacza.

Ale mogę się myliś sprzedający może być barzdo wuczciwy i sprzedawć naprawde testowane egzemplarze. A tak swoją drogą co za elokwęcja w opisie towarru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak chodzi o dzika.opinie o sprzedawcy sa ok ale sprawdzanie własnoręcznie każdego...wystawia 25 sztuk xp2000+ do tego ma tez 1700+ ile u niego trwa doba???ciągle sie zastanawiam ale czy mam alternatywe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem właśnie na aukcje tego dzika debesciaka. Gostek daje gwarancję że pójdzie na 3100+ a pisze że testuje na 2.2GHz. Może pomylił mu sie PR Tbreda i Bartona. Gostek pisze że tempy tych Athlonów dochodzą do 50C przy 2.2Ghz, jestem ciekaw jak sie bedzie grzal taki procek po podkreceniu do 2.45Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OD RA DZ AM.

 

Mialem w łapkach tego XP2000 na nowym laminacie- kręci się słabo (2250MHz), ale za to grzeje się za.ebiście.

 

Alternatywą jest xp1700- jest na allegro gość, który sprzedaje serię 0307- miałem takowego i poszedł na 2400MHz przy 1.8V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak chodzi o dzika.opinie o sprzedawcy sa ok ale sprawdzanie własnoręcznie każdego...wystawia 25 sztuk xp2000+ do tego ma tez 1700+ ile u niego trwa doba???ciągle sie zastanawiam ale czy mam alternatywe

Powiem jedno i powiem szczerze! Mam nadzieję, że rozbudzę wszystkie Wasze wątpliwości. Większość sprzętu, widocznego poniżej, pochodzi właśnie od gościa z Allegro, o nicku arkadiusznowak, sprzedajacego "Dziki" (1700 DUT3C), Superdziki (1700 DLT3C), a od niedawna Dziki Debeściaki (2000 DUT3C). W zasadziem, to już połowa moich znajomych ma Dziki właśnie od niego - różne serie, ale wszystkie kręcą się jak szalone ;) Towar odbieram zawsze osobiście, bo gościu jest z Katowic i uwierzcie - pisze na tych aukcjach prawdę :lol: To jego hobby i zna się na tym jak mało kto. Jeśli chodzi o tego 2000+ AIUHB0317, to jednak 1700 JIUHB DLT3C wypadają trochę lepiej. Wprawdzie 2000+ pracuje stabilniej na tych samych ustawieniach, ale z racji, ze jest na 1.6V to po podkreceniu grzeje sie duzo mocniej niz chociazby mój 1700 DLT3C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na nowym laminacie ? takim pomarańczowym ? to by wyjaśniało wysokie temperatury mojego antka. bez podkręcnia oczywiście. :(

A Ty masz laminat pomarańczowy? I procek 2000+ DUTC AIUHB0317? Bo coś mi się nie wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja kupiłem "niby dzika" i kiszka -chodzil tylko na 2.1GHz (1.7V) - to juz lepiej kupic te z 6-7 tygodnia - 2.3G murowane

Napisz dokładnie jakiego tego "niby dzika" kupiłeś - jak widzisz, mój właśnie z 6 tygodnia jest i kręci bez problemu to co poniżej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak chodzi o dzika.opinie o sprzedawcy sa ok ale sprawdzanie własnoręcznie każdego...wystawia 25 sztuk xp2000+ do tego ma tez 1700+ ile u niego trwa doba???ciągle sie zastanawiam ale czy mam alternatywe

Powiem jedno i powiem szczerze! Mam nadzieję, że rozbudzę wszystkie Wasze wątpliwości. Większość sprzętu, widocznego poniżej, pochodzi właśnie od gościa z Allegro, o nicku arkadiusznowak, sprzedajacego "Dziki" (1700 DUT3C), Superdziki (1700 DLT3C), a od niedawna Dziki Debeściaki (2000 DUT3C). W zasadziem, to już połowa moich znajomych ma Dziki właśnie od niego - różne serie, ale wszystkie kręcą się jak szalone ;) Towar odbieram zawsze osobiście, bo gościu jest z Katowic i uwierzcie - pisze na tych aukcjach prawdę :lol: To jego hobby i zna się na tym jak mało kto. Jeśli chodzi o tego 2000+ AIUHB0317, to jednak 1700 JIUHB DLT3C wypadają trochę lepiej. Wprawdzie 2000+ pracuje stabilniej na tych samych ustawieniach, ale z racji, ze jest na 1.6V to po podkreceniu grzeje sie duzo mocniej niz chociazby mój 1700 DLT3C.
A sprawdzałeś czy ten twój pójdzie na deklarowane przez gościa 2.4GHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak chodzi o dzika.opinie o sprzedawcy sa ok ale sprawdzanie własnoręcznie każdego...wystawia 25 sztuk xp2000+ do tego ma tez 1700+ ile u niego trwa doba???ciągle sie zastanawiam ale czy mam alternatywe

Powiem jedno i powiem szczerze! Mam nadzieję, że rozbudzę wszystkie Wasze wątpliwości. Większość sprzętu, widocznego poniżej, pochodzi właśnie od gościa z Allegro, o nicku arkadiusznowak, sprzedajacego "Dziki" (1700 DUT3C), Superdziki (1700 DLT3C), a od niedawna Dziki Debeściaki (2000 DUT3C). W zasadziem, to już połowa moich znajomych ma Dziki właśnie od niego - różne serie, ale wszystkie kręcą się jak szalone ;) Towar odbieram zawsze osobiście, bo gościu jest z Katowic i uwierzcie - pisze na tych aukcjach prawdę :lol: To jego hobby i zna się na tym jak mało kto. Jeśli chodzi o tego 2000+ AIUHB0317, to jednak 1700 JIUHB DLT3C wypadają trochę lepiej. Wprawdzie 2000+ pracuje stabilniej na tych samych ustawieniach, ale z racji, ze jest na 1.6V to po podkreceniu grzeje sie duzo mocniej niz chociazby mój 1700 DLT3C.
A sprawdzałeś czy ten twój pójdzie na deklarowane przez gościa 2.4GHz?
On sprawdza każdy procek przed sprzedażą - dlatego właśnie na Allegro ma taką renomę. Puścił dokładnie mój procek na 12x200 na Epoxie 8RDA3+ i spokojnie przeszedł 3DMark'a 2001. Ja niestety nie mam odpowiedniego sprzętu, aleniedługo pewnie rozkręci się na maksa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i juz nastaiłem sie na dzika...

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=14057870

 

...ale jednak większość z osób na forum wybrałobyhttp://www.allegro.pl/show_item.php?item=14110229

P i T - wszystko zależy od tego jaka jest dokładnie seria tego 1700 z siriusa - niby DLT3C, ale są lepsze i gorsze - czyt - podatniejsze i mniej podatne na ekstremalne kręcenie. Jedno jest pewne - miałem możliwość wymiany mojego (z podpisu) procka na tego Dzika Debeściaka, ale jednak wolałem zostawić mojego. Jednak jest lepszy - trochę mniej stabilny niby niż ten 2000, ale jednak dużo mniej się grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i juz nastaiłem sie na dzika...

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=14057870

 

...ale jednak większość z osób na forum wybrałobyhttp://www.allegro.pl/show_item.php?item=14110229

Ja to nie wybrałbym żadnego. Jak pisałem wcześniej ten Dzik debeściak ma sie krecic do 3100+ jednak autor pisze ze testuje na 2.2GHz wiec skad od on wie że pójdzie na 2.45GHz. Nie wiem co u niego znaczy super sprzęt. Może Prometeja. Ja sobie nie wyobrażam czym będzie się dało schodzić takie Athlona skoro przy 2.2GHz temperatury dochodzą do 50C. Natomiast jeżeli ten Athlon do sprzedania z drugiej aukcji to ten co na zdjęciu to zdecydowanie bym go nie brał. Dla niego 2.3GHz będzie dość dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj cooler to brak słow ale zmienie w ciagu 2 tyg na coś porzadnego i poradzi sobie pewnie z "nowym laminatem" .jesli gosc sumiennie podchodzi do sprzedaży tych procków to wezme.

Tak jak już wcześniej pisałem - prześle Ci procka zapakowanego pancernie i nie do ruszenia. Ewentualnie zadzwoń sobie do niego i jakos się dogadaj - może ma jeszcze jakieś 1700 dobre. Wiem, że coś jeszcze miał ostatnio. Tylko nie zrażaj się - strasznie jest zabiegany ;) Ale pewny i niezawodny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli bedzie kicha z oc tego proca to przynajmniej na forum wszyscy beda wiedziec ze to bajka z tym dzikiem

:) Wiesz jak to bywa - raz trafiasz na super model, a raz na niezbyt dobry. Bujda bujdą, ale od 1700 i tak pewnie nie będzie lepszy - może stabilniejszy, ale raczej nie pobije 1700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...