Skocz do zawartości
brodziu

[Zestaw do 2200] na zintegrowanej grafice do pozniejszej rozbudowy o grafike

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Prosba o pomoc w doborze komponentow.

Budzet 2200.

W tym musi byc komplet: proc, plyta glowna, dysk, ram, obudowa, zasilacz, nagrywarka dvd i ORYGINALNY SYSTEM OPERACYJNY.

 

Zalozenia:

na razie karta grafiki zintegrowana, z tej racji myslalem o i5-3570K. Karte jednak dokupiew ciagu 3-4 miesiecy, zasilacz musi wiec ja uciagnac. Bede troche gral, ale nie musze na najwyzszych detalach we wszystko.

 

Wymagania: co najmniej jedno usb 3.0 na plycie pod zewnetrzny twardy i wyjscie hdmi, powinno byc jak najciszej, komp jest czesto podlaczony do tv hd. Dysk 500 starczy. Musze miec miejsce na podpiecie adaptera wifi na pci. Komp chodzi na okraglo, wiec pradozernosc tez wazna.

Jesli plyta bedzie miala ata moge podpiac moja obecna nagrywarke i zaoszczedzimy te 70 zlotych.

 

Bardzo Was prosze o pomoc w doborze komponentow. Kupowac bede w proline lub morele.

Edytowane przez brodziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5-3570k zabija cenowo taki zestaw na wyjściu. Zacznij tak:

 

1 Procesor Intel Pentium G 860

2 Microsoft Windows 7 Home Premium 64bit SP1 PL OEM

3 Płyta główna MSI Z77A-G45 Intel Z77 LGA 1155

4 Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD (BT-410)

5 Lite-On iHAS120-0

6 Karta graficzna Vertex3D Radeon HD7850 X-Edition 1GB DDR5 256BIT 2DVI/HDM

7 Pamięć Patriot PSD34G13332

8 Dysk Western Digital Caviar Green, 3.5'', 500GB, SATA/600, 64MB cache

9 Zasilacz Corsair CP-9020050-EU

 

Razem ok 2300 (niżej ciężko zejść) w Morele. Potem możesz spokojnie zbierać kasę na i5-3570k i coller. G 860 pozwoli Ci komfortowo grać we wszystkie tytuły na rynku.

Edytowane przez voodoo34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 3-5 miesiecy doloze jakies 500-600 zlotych na karte. Moze troszeczke pozniej w zaleznosci jak sie bedzie sprawowal uklad zintegrowany. 3570 wybralem wlasnie ze wzgledu na lepszy uklad zintegrowany ktory od biedy jako tako starczy w tym momencie, bo jak rozumiem uciagnie on filmy hd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5-3570k to procek do OC, innego sensu nie ma. Do OC potrzeba dobrej płyty, zasilacza, collera. Za 2200 nie ma najniejszych szans na taką konfigurację, więc lepiej odpuścić obecnie procek i potem w miare możliwości finasowych go wymienić. Na integrze Intela to można sobie pograć w gry przeglądarkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaka alternatywa?. Mi sie wydawalo ze ten i5-3750 ma najlepszy stosunek ceny do wydajnosci. Wzialbym moze tanszy 3470 ale on ma juz duzo slabsza integre, wiec pomyslalem ze jesli by sie sprawowala niezle to moglbym dluzej pociagnac bez karty dokladajac na dzien dobry do tego 3750.

 

Ja krecic raczej nie bede. Nigdy tego nie robilem, choc dzis to chyba staje sie powoli banalne. Dopuszczam jedynie mozliwosc delikatnego krecenia, ktore nie wykracza poza zamontowaniem jednego wiatraczka i prostej obslugi. Nie jestem i nie bede maniakiem sprawdzania temperatur co 10 minut na procku i grafie, choc szanuje bardzo takich zapalencow i nawet mnie w teorii kreci. Ja jednak raczej wole dluga zywotnosc sprzetu.

Sam po sobie widze ze moj obecny p4 przezyl 10 lat i w zyciu nawet mu pasty nie wymienilem a pewnie sie az prosi. Dlatego wazne zeny komp sie nie grzal za bardzo i spokojnie pracowal dlugie lata.

 

Zapomnialem dodac: dysponuje buda Corsair 400r, nowka sztuka fabrycznie zamknieta jeszcze, ale planuje ja sprzedac a

lwlasnie i bedzie juz na pol grafiki. Jak ktos chetny to zapraszam.

Edytowane przez brodziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tj tak na integrze zrobisz wszystko oprócz grania. Do gier się nie nadaje. Bez oc proponowałbym coś takiego:

i5-3470 - 720zł

Płyta: Msi B75A-G43 ( http://www.morele.ne...lan-atx-459601/ ) -260zł

Ram: 8GB np ( http://www.morele.ne...3w8g9-s-439808/ ) -130zł

Buda: Brutus 410 - 135zł + panel usb 3.0 ( http://www.morele.ne...-y-3901-432234/ ) - 30zł =165zł

Naped: Lite-On iHAS124-04 - 70zł

Dysk: WD Blue 1TB ( http://www.morele.ne...d10ezex-479659/ ) - 270zł

Zasilacz: Be Quiet! Pure Power L7-530W -235zł

Windows 7 Home Premium 64bit - 340zł

Razem - 2190zł

Coś o zestawie: porządny procek, dobrze wyposażona płyta główna ( USB 3.0, HDMI ), duży dysk lepiej braćtaki bo 500gb kosztuje 230zł więc dopłacasz 40zł i masz 2x większy, z własnego doświadczenia powiem że pewnie się przyda, zasilacz porządny mocny - można wkładać radeona 7850 lub 7870 w przyszłości, panel do obudowy za usb3.0 czyli będziesz miał na froncie 2xUSB 2.0 i jeszcze 2x USB 3.0. Na teraz żebyś mógł pograć na średnich detalach mógłbyś kupić Radeona hd4850 ( http://allegro.pl/li...g=radeon hd4850 ) np takiego ( http://allegro.pl/ati-radeon-hd-4850-i2938607752.html ) (kasę będziesz miał z tego Corsaira) używanego na allegro do wyrwania za 150zł i za 4 miesiący sprzedasz go za takie same pieniądze które włożysz w nową grafikę Dołączona grafika. Jeszcze dla jasności ponieważ jesteś użytkownikiem purepc złożenie zestawu i wysyłkę na www.morele.net masz za 1zł

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro koniecznie musi być i5-3570k to wywal z mojego zestawienia grafikę i akurat będzie na procesor. michalelo MSI B75A-G43 to niezła płyta ale do podkręcania MSI Z77A-G45 bo to najtańsza stabilna podstawa do OC.

Edytowane przez voodoo34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja krecic raczej nie bede.

Więc po co voodoo34 polecasz płytę na z77 do podkręcania? Wydaje mi się, że najodpowiedniejszą propozycją jest zestaw michalelo. Tylko gpu dokupić i styka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc po co voodoo34 polecasz płytę na z77 do podkręcania? Wydaje mi się, że najodpowiedniejszą propozycją jest zestaw michalelo. Tylko gpu dokupić i styka.

 

Dopuszczam jedynie mozliwosc delikatnego krecenia, ktore nie wykracza poza zamontowaniem jednego wiatraczka i prostej obslugi.

 

A jednak wypadało by przeczytać całość wypowiedziDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak wypadało by przeczytać całość wypowiedziDołączona grafika

 

Nie warto moim zdaniem dla 300mhz kupować płytę 100zł droższą czyli musiałby zaoszczędzić na czymś takim jak brak panelu usb 3.0, ram, dysk, no i jeszcze do procka trzeba dołożyć, a wydajności zauważalnie nie przybędzie. Trochę edytowałem posta Dołączona grafika Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto moim zdaniem dla 300mhz kupować płytę 100zł droższą czyli musiałby zaoszczędzić na czymś takim jak brak panelu usb 3.0, ram, dysk, no i jeszcze do procka trzeba dołożyć, a wydajności zauważalnie nie przybędzie. Trochę edytowałem posta Dołączona grafika

 

Zauważ że budżetowe płyty są tanie bo pozbawia się je pewnych dodatków i montuje gorsze komponenty. Brodziu jest "długodystansowcem" pod względem użytkowania sprzętu więc dasz sobie rękę uciąć że taka budżetówka nawet po lekkim OC nie klęknie za 2-3 lata? USB 3 na razie nie jest wcale konieczne, a dysk wyraźnie napisane że 500 GB starczy (sam miałem do niedawna 2 dyski 160, 320 GB i nie narzekałem) więc kilkadziesiąt zł jednak robi różnicę którą lepiej dołożyć do solidnej płyty.

Podstawą każdego komputera jest solidna płyta i zasilacz bo do tych komponentów podłączasz wszystkie inne peryferia, więc powinny być (w miarę możliwości) jak najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ że budżetowe płyty są tanie bo pozbawia się je pewnych dodatków i montuje gorsze komponenty. Brodziu jest "długodystansowcem" pod względem użytkowania sprzętu więc dasz sobie rękę uciąć że taka budżetówka nawet po lekkim OC nie klęknie za 2-3 lata? USB 3 na razie nie jest wcale konieczne, a dysk wyraźnie napisane że 500 GB starczy (sam miałem do niedawna 2 dyski 160, 320 GB i nie narzekałem)

 

Aha a Ja tak nie uważam. Ehh wyjaśnijmy sobie jedną ważną kwestie to nie jest płyta do OC. Nie sądzę że montowane są gorsze komponenty, druga sprawa to jest dopłacanie za chipset i czysty marketing. Klęknie po 2-3 latach może się zdarzyć tak samo nikt nie da gwarancji że płyta na z77 nie klęknie po tym czasie bo akurat trafi się ferelna sztuka. Taka płyta pewnie ponad 5 lat wytrzyma spokojnie Dołączona grafika, starsze komputery na zwykłych kondensatorach, cewkach itd bez żadnych "wzmocnień" a o poborze prądu identycznym wytrzymują po 5 lat:). No właśnie jak chce mieć komputer na długi okres czasu to USB 3.0 jak najbardziej się opłaca czy koniecznie na froncie to już zależy od autora tak czy siak w końcu wszystko będzie na usb 3.0 i nie będzie mu się chciało zawsze z tyłu komputera zaglądać żeby podłączyć dysk czy pena. Dysk, proste że 500gb to mało szczególnie jeśli ma służyć kilka lat komp. Same filmy dużo zajmują z czasem będzie coraz więcej filmów które będą jeszcze więcej zajmować do tego dochodzi dopłata 40zł za 2x więcej miejsca (ale to od autora zależy). Ta Msi to solidna płyta i ogólnie nie masz argumentów żeby powiedzieć że jest słabsza od jakiejś na z77, napisałeś to jakbyś dzisiaj dowiedział się co to płyta główna śmieszą mnie nieraz takie opinie "ze słabszych komponentów" a jak przyjdzie co do czego to nie wie co jest słabsze i dlaczego, jak mi to napiszesz to możliwe że wtedy się z tobą zgodze bo Ja nie wiem jakie komponenty tam są słabsze i dlaczego;) A zasilacz poleciłem porządny. Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty jestes w stanie dac sobie uciac reke ze drozsza plyta dluzej pociagnie? Ile starych budzetowych asrockow, ecs'ow i innych prehistorykow dziala do tej pory. Dzisiaj wszystko jest robione na jedno kopyto. Roznica w cenie to przedewszystkim brak mozliwosci oc, ew mniej zlacz i portow oraz mniejsze gabaryty plyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

usb 3.0 jest u mnie wymagane. Napisalem o dysku 500gb bo media trzymam na zewnetrznych dyskach. Na usb 2.0 mam do bakcupu, na usb 3.0 ogolnie rozumiane media. Nie jest konieczne wyprowadzenie usb 3.0 na przednim panelu, ale gdyby za niewielka doplata bylo to bede szczesliwy. Plyta bez usb 3.0 w ogole odpada.

 

Co do krecenia.

Nigdy tego nie robilem ze wzgledu wlasniena zywotonosc kompa. Po prostu przyrost 3 procent wydajnosci czy dwie kaltki wiecej w jakiejs grze nie sa moim celem zyciowym, jesli przez to grzeje sie komp i wzrasta ryzyko ze cos padnie w kompie.

Jak troszke czytam, to dzis przeciez wiekszosc plyt ma duze mozliwosci inegerencji w ustawienia do oc. Jakosc tych plyt to przeciez inna historia.

 

O znaczeniu zasilacza nie musicie mnie przekonywac. Mialem 4 komputery w swojej historii i zasilacz padal po wielu latach za kazdym razem.Takze rodzina jak miala jazdy z komputerem to wlasnie przez zasilacz.

 

Pisze o tej zywotonosci bo jestem po prostu takim czlowiekiem ze potem nie sprzedaje co chwile czesci i nie wymieniam na nowsze/lepsze poki nie. Pewnie ze pamiec mozna zawsze dolozyc itp. Ale procka za pol roku nie sprzedam i nie kupi emocniejszego, dlatego wole kupic od razu cos co wytrzyma wiele lat.

To tak jak moj p4 3.0 na xp. 10 lat minelo a do netu ten sprzet wciaz wystarcza i nawet film na 720p na nim obejrze. Dokupilem po 6 latach do niego 1gb pamieci i majac 1,5 zylem spokojnie. Dopiero ostatnio zaczela mi doskwierac powolnosc przegladartek mimo mocnego lacza. Stad z racji awarii dysku chce kupic nowy sprzet.

 

Mowiac krotko:

ma byc przyszlosciowo, ale bez zalozen ze co chwile wymienie pol kompa. Za jakis czas doloze jakas karte i chcialbym moc pograc sobie w nowe rzeczy bez klopotu. Jesli jednak nie bedzie to full hd to przezyje. Byle pare lat mozna bylo spokojnie sienie martwic ze gra w ogole nie ruszy.

 

I tak jak napisalem. Wazne zeby bylo w miare cicho. A przeciez im cieplej tym glosniej, dlatego nawet nie chce topowej karty czy procka bo potem chlodzenie w nocy zabija radosc ogladania filmu.

 

Bede wdzieczny za konkretne podpowiedzi odnosnie komponentow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal proponuję mój zestaw Dołączona grafika Chcesz zaoszczędzić to nie kupuj panelu usb 3.0 do obudowy i możesz kupić dysk 500gb ale dołożyłbym te 40zł i miał 2 razy tyle miejsca na twoim miejscu;) Grafikę też narazie poleciłem w poście 7

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal proponuję mój zestaw Dołączona grafika Chcesz zaoszczędzić to nie kupuj panelu usb 3.0 do obudowy i możesz kupić dysk 500gb ale dołożyłbym te 40zł i miał 2 razy tyle miejsca na twoim miejscu;) Grafikę też narazie poleciłem w poście 7

 

Ten zestaw wydaje mi sie rozsadny.

Mam tylko pytanie:

czy warto zamiasty grafikina teraz dolozyc do 3570K?

roznica w cenie jest wlasnie 100kilkadziesiat, a zyskuje duzo lepszy uklad zintegrowany HD 4000. Jak rozumiem 4850 i tak go bije na glowe, ale z drugiej strony mialbym po przemeczeniu okresu na integrze juz lepszy procek pod nowa karte. Co myslisz?

 

I pytanie o pamiec. Ta plyta co podales ma 4 sloty. Nie lepiej kupic 2x4 gb skoro jeszcze dwa zostana wolne? Czu dual ma jakies znaczenie czy to sie juz pomija. jak patrze na innych watkach to dobieracie czesto pojedyncza kosc, tak jakby dual nic nie dawal.

Edytowane przez brodziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw wydaje mi sie rozsadny.

Mam tylko pytanie:

czy warto zamiasty grafikina teraz dolozyc do 3570K?

 

I pytanie o pamiec. Ta plyta co podales ma 4 sloty. Nie lepiej kupic 2x4 gb skoro jeszcze dwa zostana wolne? Czu dual ma jakies znaczenie czy to sie juz pomija. jak patrze na innych watkach to dobieracie czesto pojedyncza kosc, tak jakby dual nic nie dawal.

 

Nie warto dokładać do 3570K chyba ze dołożysz też do płyty na Z77 + chłodzenie i będziesz kręcił. Dla tej integry bez sensu i tak na tym nie pograsz a dokładasz sporo ponad 100zł, dobrym wyborem na okres zbierania na lepszą grafe jest używany hd4850 (150zł) bo za 3 miesiące sprzedasz go pewnie za takie same pieniądze, a teraz przez okres zbierania na grafikę spokojnie sobie pograsz we wszystkie gry zależnie od monitora będą to ustawienia średnie lub niskie lub pomiędzy ale na pewno w natywnej rozdziałce

Dual na tym sockecie nic nie daje. W sumie obojętne czy weźmiesz 2x4gb czy jedną 8gb ważne żeby nie przepłacać czyli brać standardowo taktowanie 1333mhz lub 1600mhz i CL9. Jedna kość powinna być tańsza no i jeszcze będziesz miał 3 sloty wolne Dołączona grafika

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym chcial w proline:

 

Kingston HyperX 2x4GB DDR3-1333 Dual Chanel Kit Non-ECC CL9 Blue KHX1333C9D3B1K2/8G. 159,00

SilentiumPC Brutus 410 Pure Black BT-410. 149,00

LiteOn DVDRW+- iHAS124 SATA OEM Black revD. 69,00

WD Caviar Green WD10EZRX 1TB sATA III 64MB. 250,00

Thermaltake Smart SP-530PCWEU 530W. 249,00

MS Windows 7 Home Premium OEM SP1 64-bit PL 1-pack. 355,00

MSI B75A-G43 IB75 s1155. 255,00

Intel Core i5-3470 3,2 GHz 6MB cache s. 1155 Box. 705,00

2191,00

 

Moze byc?

Wzialem dysk duzo cichszy ktory w morele jest 40 zloty drozszy a w proline w podobnej cenie co w Twoim zestawie. Wymienilem pamieci bo tych Twoich tam nie ma. podobnie zasilacz, ale ten chyba tez dobry. Co sadzisz? Moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym chcial w proline:

 

Kingston HyperX 2x4GB DDR3-1333 Dual Chanel Kit Non-ECC CL9 Blue KHX1333C9D3B1K2/8G. 159,00

SilentiumPC Brutus 410 Pure Black BT-410. 149,00

LiteOn DVDRW+- iHAS124 SATA OEM Black revD. 69,00

WD Caviar Green WD10EZRX 1TB sATA III 64MB. 250,00

Thermaltake Smart SP-530PCWEU 530W. 249,00

MS Windows 7 Home Premium OEM SP1 64-bit PL 1-pack. 355,00

MSI B75A-G43 IB75 s1155. 255,00

Intel Core i5-3470 3,2 GHz 6MB cache s. 1155 Box. 705,00

2191,00

 

Moze byc?

Wzialem dysk duzo cichszy ktory w morele jest 40 zloty drozszy a w proline w podobnej cenie co w Twoim zestawie. Wymienilem pamieci bo tych Twoich tam nie ma. podobnie zasilacz, ale ten chyba tez dobry. Co sadzisz? Moze byc?

 

dysk owszem cichszy ale i wolniejszy najlepszym wyborem wydajność/hałas jest wd blue. Zasilacz hmm za drogo i na morele jest 50zł tańszy już lepiej dołożyć w tym przypadku do xfx core 550W. A można wiedzieć czemu proline? Nie chcesz mieć na morelach darmowej wysyłki, i złożenia kompa?

Edit: spojrzałem na cenę tego XFX na morele kosztuje 230zł więc czy w proline czy w morele lepiej brać XFX core 550W mocniejszy od bequiet, thermaltake i bardziej sprawdzony ( http://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-550w-120mm-80-p1-550s-xxb9-379507/#div4 )

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejetnie mi chyba czy morele czy proline. W proline tez mi zloza w tej cenie kompa. W obu moge odebrac osobiscie.

 

Z dyskiem przedobrzylem zatem. Dołączona grafika Myslalem ze jak drozszy jest w morele to jakas okazja. Owszem jest cichutenki ale rzeczywiscie pisza ze wolniejszy niz ten Twoj.

W proline ten blue jest za 255, Wiec plus 5 zlotych.

 

 

Co do morele - ceny sie troche pozmienily od tych co podales. Pare rzeczy podrozalo.

Edytowane przez brodziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do morele - ceny sie troche pozmienily od tych co podales. Pare rzeczy podrozalo.

 

No ale jakoś zasilacze strasznie drogie w proline więc przelicz jeszcze raz ile Cie wyniesie tu i tu Dołączona grafika z tym xfx core 550w. Jak jednak wyjdzie proline to proponuję fortron raider 550W jest w dobrej cenie 225zł i bardzo dobre parametry podobne prawie tak samo jak XFX, firma też solidna jedynie chyba opinii brak na jego temat w internecie bo jest nowy, ale powinien być okej Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W morele ten xfx ma dobra cene. Swietne tez opinie, cichy. Na dodatek daja 5 lat gwarancji. Chyba nie mam co z Toba polemizowac. :))

 

Jakbys mial jakies propozycje co delikatnie zmienic w granicach na przyklad 100-200 zlotych plus to bardzo prosze. U mnie to zakup na lata wiec wole dolozyc 100 zlotych jesli to naprawde cos zmieni.

 

Dodatkowe pytania:

1) W windows 8 nie ma sie co pchac, prawda?

2) Jaka konkretnie karte kupic za te pol roku? Moze jakos pozycze pieniadze albo sprzedam na czesci mojego pentium bo poza dyskiem wszystko w nim smiga. Od razu bym ja kupil zamiast kombinowac z kupowaniem na teraz czegos innego.

3) Co w takim zestawie bedzie najglosniejsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe pytania:

1) W windows 8 nie ma sie co pchac, prawda?

2) Jaka konkretnie karte kupic za te pol roku? Moze jakos pozycze pieniadze albo sprzedam na czesci mojego pentium bo poza dyskiem wszystko w nim smiga. Od razu bym ja kupil zamiast kombinowac z kupowaniem na teraz czegos innego.

3) Co w takim zestawie bedzie najglosniejsze?

 

Ciężko powiedzieć sam musisz zdecydować tutaj test ( http://www.purepc.pl...yjny_microsoftu ) jednemu się podoba, drugiemu nie. Grafika myślę że rozsądny pod ten procesor będzię ( http://www.morele.ne...5oc-1gd-520318/ ) ewentualnie dołożyć 150zł i ( http://www.morele.ne...0oc-2gd-517458/ ) a tutaj porównanie ( http://www.anandtech...duct/660?vs=549 ) Na 3 pytanie muszę się zastanowić Dołączona grafika Ciężko powiedzieć co będzie najgłośniejsze ogólnie powinno być "cicho" jak kupisz to sam ocenisz grafiki podałem Ci ciche dysk najlepszy chyba jeśli chodzi o hałas/wydajność, cooler na procku w spoczynku powinien być cichy, wentylatory w obudowie sam taką mam i powiem że są ciche natomiast mam tylko tylni, przedni mam innej firmy. Ogólnie to zależy jakie fundusze na grafikę bo może się okazać że już nie będziesz miał tych 100zł - 200zł Dołączona grafika zestaw moim zdaniem super i nie ma co w nim zmieniać jak chcesz dokładać to jedynie bym lepszej obudowy poszukał Dołączona grafika

Edit: Dołoż do brutusa 430 to samo co 410 ale ma USB 3.0 na froncie może kiedyś się przydać już jakiś czas wszystko robione jest pod usb 3.0 a w dokładasz niecałe 30zł no chyba ze masz taki komfort i bez problemu możesz użyć tylnich to już jak chcesz

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie martwi to pisza chlodzenie na 3470 boxowe to porazka, ze glosne i buczy strasznie Dołączona grafika

 

Ale ciężko powiedzieć czy dla Ciebie będzie głośny, czy będzie Ci przeszkadzał. Nie każdy ma taki sam konfig tj chłodzenie obudowy, karta graficzna. Proponowałbym spróbować, chłodzenie zawsze można dokupić Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno musze dodać odnośnie zasilacza. Bo poleciłem Ci xfx 550W a jest jeszcze wersja 450W która kosztuje około 180zł. Twój zestaw na linii 12v (grafa, procek) pobierze do maks 300W, xfx 550W na tej linii ma aż 508W czyli ponad 200W zapasu będziesz miał i moim zdaniem po przemyśleniu nie warto przepłacać i spokojnie możesz brać wersje 450W czyli 408W na 12V ( http://www.morele.ne...0s-x2b9-419031/ ) za 187zł. Chciałem żebyś był świadomy a sam sobie wybierzesz Ja brałbym 450W do takiego zestawu bo szkoda przepłacać i tak ponad 100W będzie leżało odłogiem Dołączona grafika chyba że planujesz modernizacje na tym zasilaczu typu hd7950 , hd7970 + podkręcanie, ale żeby taka modernizacja miała sens to też przydałoby się wymienić całą platformę i kręcić procka to można by było 550W brać. Jednym słowem do tego zestawu co masz xfx 450W jak planujesz modernizacje 550W

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...