Skocz do zawartości
brodziu

[Zestaw do 2200] na zintegrowanej grafice do pozniejszej rozbudowy o grafike

Rekomendowane odpowiedzi

No ale to musialbym wziac inna plyte i reszte troszke tez.

Przpatrze sie dokladnie grafice. Chyba ja wezme od razu i przynajmniej bedzie mozna dokladnie okreslic zapotrzebowanie na energie.

 

Rozumiem ze dysk zewnetrzny, karta soundblaster 2, adapter wifi biora malutko energii i ewentualnie drugi dysk sata wezma malutko pradu i ten zapas przy 408 spokojnie starczy? Piszac moj zestaw na mysli masz gtx660?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam na myśli z gtxem 660/ hd7850/ hd7870. Dysk pobiera energie z linii 5V i chyba też 12v, nie ma znaczenia ponieważ to małe wartości ale sprawdziłem i z 12v ten wd blue może pobrać 0,5A czyli 6W Dołączona grafika . Ogólnie źle napisałem miałem na myśli iż cały zestaw pobierze do 300W. Po prostu z linii 12V zasilane są grafa i procek, a tj najbardziej prądożerne i na to się zwraca uwagę. Zapas przy tych kartach spokojnie starczy tak jak napisałem zapas pod pełnym obciążeniem będzie wynosił około 100W raczej ponad 100W. A na potwierdzenie swoich słów ( http://pclab.pl/art51011-10.html )

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiscie chyba bez sensu przeplacac. A czy zapas zasilacza ma wplyw na jego zywotnosc? I czy zasilacz bierze zawsze tyle pradu ile potrzebuje czy tez moc zasilacza wplywa na pobor energii (w sensie: czy taki sam konfig na zasilaczu 400W i 1000W bedzie skutkowal identycznym rachunkiem za energie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiscie chyba bez sensu przeplacac. A czy zapas zasilacza ma wplyw na jego zywotnosc? I czy zasilacz bierze zawsze tyle pradu ile potrzebuje czy tez moc zasilacza wplywa na pobor energii (w sensie: czy taki sam konfig na zasilaczu 400W i 1000W bedzie skutkowal identycznym rachunkiem za energie)?

 

Zasilacz bierze tyle energii ile potrzebuje. W zasilaczach jest takie coś jak SPRAWNOŚĆ, xfx ma jakieś 85% czyli 85% mocy pobranej z gniazdka dostanie komputer a 15% zamieni się między innymi w ciepło, określa to między innymi też jakość zasilacza. Teraz chyba wszystkie markowe zasilacze mają już sprawność ponad 80%. Zapas może mieć wpływ na jego żywotność ale przy Twoim zestawie to będzie ponad 100W więc prędzej chyba zmienisz komputer niż zasilacz Dołączona grafika tym bardziej że na tego xfx masz chyba 3 lata gwarancji a jak zarejestrujesz się na stronie xfx możesz przedłużyć do 5 http://xfxforce.com/...red-Bronze.aspx ogólnie to porządny zasilacz zresztą to przedłużanie gwarancji może między innymi o tym świadczyć Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...