Skocz do zawartości
iRusty

Nowy Komputer do Gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym was prosic o pomoc w ocenie zestawu ktory złożyłem sam mysle że bedzie wystarczajacy do gier i kazdej nowej Dołączona grafika

dysk SSD i zwykly mam po starym kompie wiec tych czesci nie potrzebuje w przyszlosci wymienie sobie na ssd 256 GB

a oto moj nowy komputer :

 

Procesor

Intel Core i7-3770k Ivy Bridge LGA1155 BOX

Chłodzenie procka

Thermalright HR-02 Macho Black White

Płyta

Asus Maximus V GENE Intel Z77 LGA1155 (PCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3)

ram

Corsair DDR3 16GB (2x8GB) 1866MHz Vengeance CL9

Grafika

Sapphire ATI Radeon HD7970 3GB DDR5/384bit DVI/HDMI/DP PCI-Express (ver. OC)

Obudowa

SilentiumPC Gladius M40 Pure Black jest super kolega wlasnie ja dostal nie dawno naprawde jest kozacka Dołączona grafika

zasilacz

be quiet! PUREPOWER L8 630W

 

i dwie nagrywarki DVD

 

Samsung nagrywarka SH-224BB czarny/wewnętrzna OEM

 

 

czekam na odpowiedzi i pomoc czy ten zestaw jest dobry Dołączona grafika i ewentualne zmiany podkreślam że lubię OC

Edytowane przez iRusty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz OC to nie kupuj i7-3770k. Da się go kręcić, ale wg testów PurePC grzeje się niesamowicie nawet na bardzo dobrym chłodzeniu. Ja u siebie nie próbowałem i pewnie nie będę.

 

Nie wiem po co ci dwie nagrywarki.

Możesz oszczędzić na procesorze i nie kupować drugiej nagrywarki oraz ew. kupić tańszą płytę główną lub kartę graficzną i dodać do zestawu SSD. Nawet nie wiesz jak wielu ludzi popełnie ten sam błąd. Wydają całą kasę na minimalnie szybszy procesor, bardziej wypasioną płytę, kartę grafiki, która i tak jest dla nich za mocna, a nie kupują SSD. A to właśnie SSD niesamowicie przyspiesza działanie komputera. Dyski tależowe to dinozaury, które stanowią wąskie gardło każdego komputera. Warto je mieć jako magazyn, ale system i najważniejsze programy/gry lepiej mieć na SSD. Zdecydowanie lepiej.

 

Oczywiście jeśli Cie stać, masz taki kaprys, to zostaw to co wybrałeś, ale koniecznie dodaj SSD. I oczywiście, powtarzam jeszcze raz - jak chcesz OC to odpuść sobie i7-3770k, cytat z recenzji:

 

Niestety, powyższy screen pod mocnym obciążeniem zrobiony na drugiej sztuce pokazuje, jak ciężko jest schłodzić Core i7 3770K. Procesor osiągał temperatury rzędu... 86 stopni Celsjusza, a takie wartości były już zanotowane po 3 minutach testu w OCCT. Tak było zarówno na chłodzeniu Zalman CPS10X, jak i Cooler Master Hyper 412S. Różnice między tymi chłodzeniami wynosiły ok. 1 stopnia, ustawienie najwyższych obrotów wentylatora w obu przypadkach zbijało temperaturę symbolicznie. A wypada wspomnieć, że oba chłodziwa radziły sobie bez problemu z takimi CPU jak Core i7 3960X i FX-8150, które do chłodnych nie należą. Radiatory w obu przypadkach były ledwo ciepłe, więc wygląda na to, że nowe procesory mają problem z odpowiednim oddawaniem ciepła. Na ustawieniach standardowych również różowo nie było, osiągaliśmy ok. 65 stopni pod obciążeniem. Nasze wnioski? Możliwości OC zdecydowanie ograniczają temperatury samego procesora, które są bardzo wysokie, choć przecież sam procesor wydziela mniej ciepła niż poprzednik oparty o Sandy Bridge. Jest to z pewnością jeden z problemów, nad którym powinien pochylić się Intel przy opracowywaniu następnej rewizji.

- http://www.purepc.pl/procesory/test_core_i73770k_vs_core_i72700k_ivy_bridge_vs_sandy_bridge?page=0,10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja powiem troszkę inaczej niz koledzy powyżej - biorąc pod uwagę zwiększone nawet tylko troszkę możliwości procesora, bardzo dobrą płytę główną i do tego pamięci też dodające tylko troszeczkę suma sumarum daje to już większy wzrost niż tylko oceniany pod kątem pojedynczych części. Skoro masz otwarty budżet to powiem że części które wybrałeś są na prawdę dobre. Zakładam, że ta inwestycja ma pozwolić Ci na spokojne granie przez całe lata bez martwienia sie o słabe części - stąd tez w mojej opinii nie ma co kupować słabszego procesora bo skoro nie zamierzasz wymieniać części za powiedzmy dwa lata to inwestowanie w bardzo dobry sprzęt ma jak najbardziej sens. Co zaś się tyczy obudowy .... cóż opinii jest tyle ile osób ja polecę co co sam mam i sobie chwalę a mianowicie:

http://www.morele.ne...0w-kwn1-500572/

Cena dość mocna ale nie powiedziałeś jakie pieniądze jesteś w stanie wydać na obudowę.

A na koniec uwaga - zauważyłeś że płyta którą wybrałeś ma standart mini ATX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie nie bede zmieniał kompa co rok albo dwa :D

obudowy nad ktorymi mysle to:

SilentiumPC Gladius M40 Pure Black albo SilentiumPC Regnum L50 Pure Black

mini ATX a czy to w czyms przeszkadza? bo szczerze wolalbym wieksza plyte zeby np w przyslzosci dolaczyc druga grafike itp :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mini ATX a czy to w czyms przeszkadza? bo szczerze wolalbym wieksza plyte zeby np w przyslzosci dolaczyc druga grafike itp Dołączona grafika

 

To może iść w stronę minimalizacji? http://techplanet.pl/produkty/obudowy/fractal-design-define-mini,26055.html

Dokładanie drugiej grafiki w przyszłości jest bez sensu. Rodzi to wiele problemów a w przyszłości będą pojedyncze karty o takiej wydajności. Znam wiele osób, które kupowały wypasione płyty ze SLi, bo SLI. W przyszłości wymieniali całe kompy i nigdy druga karta tam nie zawitała.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z obudów zobacz jeszcze CoolerMaster 690 II Advenced.

GPU dobrze wybrałeś ale zastanów się nad modelem z chłodzeniem VaporX, będzie pracował ciszej, ceny bardzo podobne.

Ten DualX, którego wybrałeś to trochę suszarka ;)

RAM, brałbym z taktowaniem 1600mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu ram 1600mhz? i jak juz to jakie? bo czytam czytam i czytam i nadal nic nie wiem hehehe

http://techplanet.pl...r-oc,34151.html 1500zł

http://techplanet.pl...ress,33705.html 1720zł

a Vapor-X to super sprawa teraz mam radka 4890 1gb vapor-x i wogole go nie slychac

 

do tego ze starej obudowy zostanie mi regulator predkosci wiatraczkow zalman zm-mfc2

Edytowane przez iRusty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramy o taktowaniu większym niż 1600mhz nie są na chwilę obecną potrzebne.

Dokładnie ta karta graficzna: http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/sapphire-ati-radeon-hd7970-vapor-x-3gb-ddr5384bit-dvihdmidp-pci-express,33705.html

Do tego to GHZ Edition ;)

Co do wentylatorów to standardowe z obudów szału nie robią. Ja już wszystkie wymieniłem na Enermaxy TB Silence, dlatego jak będziesz szukał czegoś pod ten kontroler to najlepiej PWM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego lor3ddr8d, ten komputer z tego co widzę to ma być "na lata", dlatego pisanie, że:

Ramy o taktowaniu większym niż 1600mhz nie są na chwilę obecną potrzebne.

nie wchodzi w rachubę. Co do procka i7-3770k, pozwolę sobie pokazać pewnien ranking portalu konkurencji

http://pclab.pl/art50000-50.html

Dodatkowo, widziałem duużo informacji co do ciepłych 3770k, ale większość pochodzi sprzed pół roku, a dla sprzętu to mała epoka. Dobrze by było usłyszeć wypowiedź kogoś kto ma ten sprzęt i zakupił go w miarę niedawno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego lor3ddr8d, ten komputer z tego co widzę to ma być "na lata", dlatego pisanie, że:

 

nie wchodzi w rachubę. Co do procka i7-3770k, pozwolę sobie pokazać pewnien ranking portalu konkurencji

http://pclab.pl/art50000-50.html

Dodatkowo, widziałem duużo informacji co do ciepłych 3770k, ale większość pochodzi sprzed pół roku, a dla sprzętu to mała epoka. Dobrze by było usłyszeć wypowiedź kogoś kto ma ten sprzęt i zakupił go w miarę niedawno.

 

I dalej podtrzymuje to co napisałem, zanim pamięci szybsze niż 1600mhz będą do czegoś potrzebne to wejdzie już pewnie DDR4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...