Skocz do zawartości
kupon

Niemożliwa instalacja WIN XP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,zrobiłem formatowanie dysku i zaczołem instalowanie nowego XP .Instalator zaczoł instalowanie lecz ja przerwałem ten proces restartem.Od tego momentu nie mogę zainstalowac XP.System na poczatku sie ładuje(prostokaciki)i pojawia sie niebieski ekran i napis Instalator rozpoczyna ponowne uruchamianie i wyskakuja takie okienka jak, Zasoby sa niewystarczające do ukończenia operacji API oraz Po odinstalowaniu woluminu nie podjeto na nim próby operacji zapisu.W tym momencie system się wyłącza i zaczyna ponownie sie ładować i wyskakuja te same komunikaty i tak cały czas.Co zrobić aby wgrac XP?

Edytowane przez kupon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk w biosie ustawiony na ide czy sata? Jeśli sata to o ile pamiętam XP wymaga zewnętrznych sterowników (chociaż wtedy byłby komunikat o braku dysku), możesz przestawić na ide i wtedy sprobować instalacji (w biosie Twojej płyty to opcja SATA operation mode).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

t

 

Dysk w biosie ustawiony na ide czy sata? Jeśli sata to o ile pamiętam XP wymaga zewnętrznych sterowników (chociaż wtedy byłby komunikat o braku dysku), możesz przestawić na ide i wtedy sprobować instalacji (w biosie Twojej płyty to opcja SATA operation mode).

 

Instalowałem tego XP juz na tej płycie a wiec kiedys ustawienia były dobre,ale zobacze na ide.

 

Musisz ponownie sformatować dysk i zacząć od początku instalację.

 

Nie moge sformatować bo jak napisałem system cały czas sie wyłancza i włącza sam.Płyta instalacyjna nie jest włożona a system pokazuje taki komunikat jak napisałem i włącza i wyłancza sie sam.Włożenie płytki instalacyjnej nic nie daje.

 

Musisz ponownie sformatować dysk i zacząć od początku instalację.

 

Czy chodzio to,ze nie da sie sformatowac jak jest jedna parycja i musze włozyc dysk do innego komputera z którego sformatuje mój dysk z innego dysku?

Edytowane przez kupon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jak siedzi płyta instalacyjna to przypadkiem nie ma odliczania kilkusekundowego żeby uruchomić instalację? Bo takie odliczanie powinno być i jak naciśniesz dowolny klawisz (za nim skończy się odliczanie), to instalacja uruchamia się od zera.

 

 

EDIT:

 

Oczywiście zakładam, że masz ustawiony start z CD-ROM jako pierwsze urządzenie.

Edytowane przez kfgz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zakładam, że masz ustawiony start z CD-ROM jako pierwsze urządzenie.

 

Ja wręcz jestem pewien, że nie jest ustawiony start z cd.

Kupon - ustaw w biosie kolejność boot'owania, jako pierwszy musi być cd-rom/dvd-rom, uruchamiasz instalację i formatujesz przez instalatora windows'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wręcz jestem pewien, że nie jest ustawiony start z cd.

Kupon - ustaw w biosie kolejność boot'owania, jako pierwszy musi być cd-rom/dvd-rom, uruchamiasz instalację i formatujesz przez instalatora windows'a.

 

Tak,pierwszy był dysk .Ustawiłem pierwszy z CD a dysk wyłączyłem z botowania .Płytke włożyłem a dalej to juz samo sie zrobiło.Pisze ten post juz z e swojego kompa.dziekuje za pomoc i zamykam temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...