Skocz do zawartości
oderian

Chłodzenie cpu - zmiana z boxowego na .. ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam quada 8200 z boxowym chłodzeniem. Sprzet juz troche latek ma i wentylator chłodzenia boxowego strasznie głośno chodzi. Nie ma żadnego OC i nie będzie. Na co Polecacie zmienić? Zalezało by mi na tanim i cichym rozwiązaniu.

 

Dziękuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że tak właśnie chciałem zrobić, ale jest jeszcze jedna kwestia, że chodzi on dość głośno, dlatego zastanawiam się nad zmianą na inny.

 

Biorę pod uwagę:

1. http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-cpu-spartan-lt-he912-451406/ - Najtańszy z w miarę sensownych, pojawiaja się opinie, ze przy max obrotach jednak głośny.. ale u mnie raczej stresu nie dostanie zbyt często.

2. http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-spartan-pro-he924-518093/

3. http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fera-pro-he1224-spc080-407917/

 

2 i 3 - niby ciszej chodzą, wiec jednorazowo można odmówić sobie te parę piwek i mieć mniej szumu w pokoju.

 

Pytam tutaj, bo na forum ludzie posiadają doświadczenie, więc liczę, że ktoś doradzi w tej kwestii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może poszukaj jakiegoś używanego Mugena albo czegoś podobnego. W sumie to wszystkie które wymieniłeś będą wydajniejsze od boxa ;) Przede wszystkim sprawdź jeszcze czy ci się danu cooler zmieści do obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę pod uwagę:

1. http://www.morele.ne...t-he912-451406/ - Najtańszy z w miarę sensownych, pojawiaja się opinie, ze przy max obrotach jednak głośny.. ale u mnie raczej stresu

 

Pytam tutaj, bo na forum ludzie posiadają doświadczenie, więc liczę, że ktoś doradzi w tej kwestii Dołączona grafika

 

W sobotę montowałem zestaw z i3-3240 w Idle bardzo cichutko, może w ogóle nie było go słychać bo w obudowie jeszcze dwa wentyle plus zasilacz. Nie miałem okazji sprawdzić na obciążeniu, bo zależało mi tylko by na szybko sprawdzić czy wszystko działa. Myślę, że do środy sprawdzę jak wygląda sprawa pod obciążeniem i dam Ci znać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć naprawdę cicho to fera będzie najlepsza - duża powierzchnia zapewnia dobre oddawanie ciepła, a duży wentylator sprawnie to ciepło "rozdmucha", generując przy tym niski hałas (niskie obroty wentylatora). Jedynie trzeba sprawdzić czy się zmieści w obudowie ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że do środy sprawdzę jak wygląda sprawa pod obciążeniem i dam Ci znać...

 

Zgodnie z obietnicą przetestowałem Spartan LT HE912 na płycie Gigabyte B75-D3V z i3-3240.

 

Bez obciążenia w temperaturze otoczenia 20 st. - CPU 29 stopni przy 1100 obrotach/min. W stresie, przy max obciążeniu przez OCCT wentylator rozpędza się do 1400 RPM a temperatura wzrasta do 48 stopni. Wentylator pracuje cichutko, bardziej drażni okresowe chrobotanie dysku.

 

Edytowane przez W-a-s-h-i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanie i ciche rozwiązanie do tego typu sprzętu - Freezer 7 Pro @5v. Miałem na Q8300 z pastą Arctic Silver 5. Przy zerowym przewiewie w obudowie, latem, jeszcze @3.33GHz maksymalnie 74*C stress. Zdecydowanie głośniejszy był dysk ;).

 

@Tapatalk

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...