Skocz do zawartości
arexpl

K. graficzna do Pentium 4 HT 3,4 GHz i zasilacza Logic 350W

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym kupić nową kartę graficzną, ale nie wiem jaką. Proszę o porady.

 

Mój sprzęt to:

Procesor: Intel Pentium 4 HT 3,4 GHz

Płyta główna: Intel Eatonville D915GEV ( 4 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16,)

Zasilacz: Logic 350W

RAM: DDR2 2x 1GB, 2x 512MB

 

Szukam grafiki do 400 zł, jak najlepszej.

 

EDIT

Gniazdo procesora LGA 775

Edytowane przez arexpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G550 156

MSI H61M-P31 148

2GB 1333 40zł

WD 500GB 225zł

FSP-350HLN z allegro <70zł

lub

HEXA 400W 138zł

639 lub 707 z HEXA.

tyle w tym temacie. Nic innego nie warto tutaj skrobać, szczególnie ze względu na zasilacz ja osobiscie balbym sie go uzywac przy P4 3,4 Dołączona grafika. Ostatni raz jak taki mialem w kompie to bylo lat temu z 12 pracowal z celkiem 466 i rivą tnt2 Dołączona grafika. Także dobra rada, nie obciazaj go jeszcze bardziej niz jest bo to cud ze jeszcze pracuje Dołączona grafika

O tyle ile rozumiem Cię ze jeszcze taki komputer nadaje się do multimediów bo sam posiadam dwa sklejone p4 to karta graficzna ktorą ewentualnie byś dokupił nudziłaby się, a kupować czoś bardzo starego też nie ma sensu bo nic z tego nei uzyskasz

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie najlepsze rozwiązanie to z postu #3 .

 

Wydajny procek ( w porównaniu do P4 ) , integra też lepsza niż ta w i915 ( jak autor ma integrę ) .

 

Ew. dołożyć 50-60 zł do MSI B75MA-E33 - nowocześniejsza niż płyta na H61 ( SATA III i USB 3.0 ) .

 

Jak chcesz się bawić w dokładanie karty do tego co masz to szukaj używek 8600GT DDR3 lub 9600GSO 384MB DDR3 , do tego Fortron HLN 350W za ~50 zł .

 

Za całość zapłacisz 150-200 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli by autor tematu dokupił używkę GeForce 9600 gso ( za około 150 zł ) lub Radeona HD 6570 ( 210 zł) to ten fell 400W powinien mu wytrzymać. Wiedźmin 2 i Skyrim by mu chodziły na 100 % na średnich detealach min. 30 fps. Proc na pewno by się nie nudził.

 

Ja na P4 HT 3 GHz + Radku HD 4650 gram w wiedźmina 2 (niskie detale) oraz w skyrima (średnie).

 

Klaus w 5 poście powiedział że Pentium 4 HT 3.4 nadaje się do gier sprzed 8 lat. Ja na sprzęcie AMD Athlon xp 2800+ (2 GHZ) + GeForce 6800 128 MB grałem w gry nawet z 2009 roku. Anno 1404 i tropico 3 śmigały aż miło. Nawet Crysis 1 i wiedźmin 1 działał na średnich detalach. Nie są to gry sprzed 8-10 lat, tylko z przed 3-4 lat. A sprzęt jest o wiele słabszy.

 

Wtedy autor nie zmienia platformy, tylko elegncko dokupuje kartę i nie musi zmieniać platformy. Te 400 zł z zestawu z postu 3 może sobie odłożyć i pozbierać na lepszego kompa Dołączona grafika

 

PS. arexpl miałeś przedtem na tym kompie jakąś kartę graficzną?

Edytowane przez jozefinox
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8600 to już maks i tak nie będzie wykorzystana w pełni 9600 to do pentium d . Wiedzmin 2 to raczej/niskie/średnie skyrim średnie spokojnie, ale np gta 4 nawet na uber low będzie dosyć ścinać. Grałem na pentiumie 840 w crysisa 2 i był w pełni grywalny :o w sporo gier jeszcze na low można pograć tak czy siak do p4 karty bym już nie kupował bo to muląca grzała z ogromnym apetytem na prąd. Płyta na 915 więc tylko wymiana całości. Nie sugeruj się gigahercami przy wyborze komponentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...