Skocz do zawartości
Kmil8

Zestaw PC dla gracza za ~3200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu nowego komputera. Będzie on służył głównie do grania. Teraźniejszy komputer ma już około 7+lat więc chyba czas najwyższy Dołączona grafika . Zestaw miałby zawierać całą stacjonarkę + system. Budżet to jak w nazwie tematu ~3200zł. Od około 2 miesięcy śledzę bacznie forum i polecane zestawy. Stworzyłem taki oto zestaw:

Dołączona grafika

Teraz kilka pytań:

1. Obudowa bez problemu wszystko pomieści?

2. Czy zasilacz wystarczy?

3. Podobno karty AMD dobrze się kręcą. Czy jest to prawdą?

4. Według was, wziąć Win7 czy Win8?

5. Zmienić coś?

 

Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na silentiumpc deus g1 500w?

Dlaczego w nazwie tego brutusa jest SSD skoro nie ma wsparcia? Na 430 nie chcę zmieniać, ponieważ na razie potrzebuje minimum 2 wejść USB 2.0 z przodu, jedynie mogę dokupić panel USB 3.0. Zastanawiam się też nad obudową Zalman Z9. Macie jakieś inne propozycje?

A czy warto dopłacić do innej wersji tego hd 7870?

Edytowane przez Kmil8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deusa zasadniczo chwalą wszyscy, najczęściej ci co go nawet na oczy nie widzieli ;), no poza zdjęciem z internetu. Trudno mi się odnieść do tego zasilacza, nie wiem na czym bazuje, kto go popełnił. Generalnie wszystkie produkty SPC się sprawdzały.

Do portów usb3.0 możesz podpinać dowolne urządzenia, nie tylko te z niebieską końcówką ;)

Nie wiem dlaczego jest ssd w nazwie, kiedyś użytkownicy tej obudowy wyprowadzili mnie z błędu, też zawierzyłem opisowi na stronie sklepu.

Jest jeszcze https://www.cooling.pl/silentiumpc-gladius-m40-pure-black,produkt,553794.html

Przyjmuje długie karty graficzne, ma 1x usb3.0 2x usb 2.0, koszyk na napęd ssd, stację dokującą sata, kontroler wentylatorów. Warto jednak zwrócić uwagę, czy umiejscowienie złącz usb pasuje. Wszystko ok gdy komp stoi na podłodze, gorzej gdy we wnęce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem tą obudowę lecz nie ma jej w morele. Kiedyś była lecz teraz nie ma jej na stanie. Komputer stoi we wnęce lecz zawsze stoi lekko wysuniety co pozwoliło by dostanie się do portów. Zamawiał będę albo z morele albo w takim znajomym sklepie więc spytam czy mają taką.

A jak z tą kartą?

Chciałbym jeszcze dziś skończyć zestaw żeby jeszcze dziś go zamówić.

Edytowane przez Kmil8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do obudowy to weź Corsair 200r. Ma świetnie zaprojektowany koszyk na 4 SSD i osobny na dyski 3,5", świetnie wygląda i pewnie ma lepsze wentyle niż brutus (ja się pozbyłem swoich z brutusa bo poszły łożyska). Ma też USB 3.0 na froncie, prowadzenie kabli za tacką itp itd.

 

Co do zasilacza to najlepsza opcją będzie XFX CORE 550W. Sprawdzona konstrukcja seasonica.

 

Co do SSD do ja dopłaciłbym 100zł za 2x pojemniejszy i wydajniejszy Plextor M5S 128GB.

 

Kartę wybrałeś bardzo dobrą, tanią jak na 7870 i podobno ciche chłodzenie. Jeżeli powyższe zmiany (obudowa, zasilacz, ssd) za bardzo naciągają ci budżet możesz kartę zmienić na 7850, tracisz tylko 13% wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty wolałbym nie zmieniać, bo komputer ma wystarczyć na jak najdłużej + będę podkręcał ją bo podobno można do 1150 na rdzeniu dojść. Obudowę wezmę albo m40 albo tą corsair 200r lecz widzę, że nie ma jej w sklepach za dużo więc nie wiem czy będą ją mieli. Może dołoże te 100zl do ssd ale zobaczymy.

Zasilacz zmieniam na xfx 550w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu chcesz zainstalować tam tylko system i przeglądarkę? Wtedy zostanie ci 40GB pustego miejsca. Ja mam na SSD wszystkie programy, 3 gry i jeszcze mam miejsce (dysk 128GB). 128GB daje ci właśnie ten komfort, że możesz zainstalować tam gry w które grasz najczęściej, dzięki czemu o wiele szybciej się wczytują (a niektóre wczytują się bardzo długo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm muszę się jeszcze zastanowić albo raczej skądś wytrzasnąć te dodatkowe 120 zł.

Jeszcze takie pytanie czy jak mam słuchawki i wszystkie pendrive`y na usb 2.0 to mogę je bez problemu podłączyć do portu usb 3.0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc do znajomego sklepu dostałem zestaw, który wynosi 300zł drożej niż ten co złożyłem na morele.net. Napisali, że dodali kartę dźwiękową i sieciową. Oto one:

 

Realtek® ALC887 8-Channel High Definition Audio CODEC

LAN 10/100/1000 Fast Ethernet Realtek® 8111E

 

Czy nie są to zintegrowane karty w płycie głównej? Dołączona grafika

Płyta MSI B75A-G43

Edytowane przez Kmil8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej poszukać płytki gdzie sie odpali tryb turbo?Na b75 chyba nie na każdym to działa, albo mi sie zdaje...

Koniecznie DVD musi byc?tj. starego nie ma? Zamiast wziąłbym właśnie ciut lepszą płytę główną, np msi Z77 cos tam, lata toto koło 330zł.

Kolega Humanoidal zdaje się ma właśnie takową...

 

A może to z kręceniem było nie turbo, gdzies mi sie coś kojarzy po artykule na pclolu...

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle ci się zdaje, B75 jak najbardziej wspiera turbo http://www.intel.com...pset-brief.html

 

Ale warto dorzucić te 70zł do Z77 i podbić mnożnik o 4 oczka w górę, nadal mając działające turbo (w przypadku tego procesora 4Ghz max turbo)

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do obudowy to weź Corsair 200r. Ma świetnie zaprojektowany koszyk na 4 SSD i osobny na dyski 3,5", świetnie wygląda i pewnie ma lepsze wentyle niż brutus (ja się pozbyłem swoich z brutusa bo poszły łożyska). Ma też USB 3.0 na froncie, prowadzenie kabli za tacką itp itd.

Jeśli nie będzie bardzo wysokiego coolera CPU, to wybacz ale znacznie lepszą opcją jest Gladius M40 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za pomoc. Zestaw doszedł wczoraj. Nie rozumiem negatywnych opinii o morelach. U mnie było szybko i sprawnie.

Co do zestawu 64 gb SSD w zupełności mi wystarczy i tak komputer działa jak torpeda :D. Narazie wszystkie gry na ultra bez zająknięcia. Może to przez przestarzały monitor z rozdziałką 1280x1024 ale i tak jest piękna grafa. Można zamknąć temat.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...