Skocz do zawartości
piterq1991

Zmiana platformy s775

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mój obecny zestaw to:

C2D E6600

Asus P5W64WS PRO

2x1GB Crucial Ballistix

Nvidia GTX 260

Creative X-Fi XtreneMusic

Zasilacz Tagan TG-600W

2x320GB Seagate

 

 

Mam problem z jedną kością pamięci. Nie za każdym razem chce mi wystartować komputer gdy włożone są obydwie kości. Żeby kupić teraz z 4GB pamięci trzeba dać prawie 200zł...

Pomyślałem aby może zmnienić platformę gdyż ta jest już dość stara.

 

Sprzedać procesor, płytę i pamięci. Dołożyć trochę kasy(nistki budżet) i przejść na platformę 1155.

Myślałem o ASUS P8P67 jakiś procesor słabszy póki co do tego i pamięć.

Mógłby ktoś doradzić coś w tym temacie? Za ile mógłbym sprzedać swoje części i ile trzeba by dać za nowe.

 

Komputer ten mam już kilka dobrych lat. W grudniu padła mi grafika, a teraz z kolei pamięć. Nie chcę się denerwować i czekać, aż zaraz padnie proc albo płyta...

Edytowane przez piterq1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za stare graty dostaniesz ok. 300zł. Jeśli masz max. 250zł+300zł to najlepiej będzie kupić:

Intel Pentium G645 - 217zł

MSI B75MA-E33 - 199zł

8GB DDR3 1333Mhz - 130zł

 

A jeśli więcej, to napisz.

Edytowane przez kacperciaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie masz tą płytę w takiej cenie? Nawet w wersji micro atx ja ją widzę w cenie 500zł i z pewnością ta płyta nie jest tyle warta. Jak chcesz lepszą płytę z myślą o przyszłej rozbudowie (podkręcanie i5-3570K) to kup MSI Z77A-G43 (lub G45).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jesli by płytę tak za 400zł.

np Asus P8Z77-V LX2

 

 

 

Gdzie masz tą płytę w takiej cenie? Nawet w wersji micro atx ja ją widzę w cenie 500zł i z pewnością ta płyta nie jest tyle warta. Jak chcesz lepszą płytę z myślą o przyszłej rozbudowie (podkręcanie i5-3570K) to kup MSI Z77A-G43 (lub G45).

 

http://allegro.pl/asus-p8p67-ddr3-sata3-oc-sklep-poznan-i2937422657.html

Edytowane przez piterq1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...