Skocz do zawartości
RAIN MAN

Problem z odblokowaniem partycji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem otóż nie mogę sobie poradzić z odblokowaniem partycji na dysku.Wcześniej ją zablokowałem systemem BitLocker w systemie gdzie potem wygenerowany kod zapisałem w pliku txt jednakże przy próbie odblokowania wywala błąd.Będę wdzięczny za konkretną instrukcję jak można wyżej wymieniony problem rozwiązać.

System operacyjny który posiadam to Windows 8 Professional wersja 9200 x64.

Prosi przy próbie odblokowania o 48 cyfr mam kod nie licząc myślników który mi automatycznie wygenerował po zablokowaniu 32 znaki gdzie w kodzie są wymienione i cyfry i litery duże.Więc skąd mam wytrzasnąć te 48 cyfr o które prosi ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program pyta o Recovery Password, ktore ma 48 znakow.

 

"When in recovery mode, the user needs the recovery password or recovery key to unlock the encrypted volume."

 

Pierwszego jak sam napisales nie masz, to moze recovery key? Czy tego tez nie chcialo Ci sie zapisac na jakims nosniku?

 

Jezeli nie to juz nie odzyskasz danych.

 

To co zapisales to zapewne numerical password id widoczne np tutaj: http://www.niallbrady.com/2012/08/28/how-can-i-retrieve-my-bitlocker-recovery-key/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam udało mi się znaleźć ten kod wpisałem odblokowało partycję.Jest jednak inny problem teraz na partycji widnieje kłódka lecz jako już otwarta po kliknięciu w partycję otwiera się bezproblemowo.Jednakże gdy chcę wejść w dane np.odtworzyć jakiś film lub otworzyć folder wówczas ukazuje mi się informacja typu:

 

Obecnie nie masz uprawnień dostępu do tego folderu.

 

Kliknij przycisk kontynuuj, aby uzyskać na stałe dostęp do tego folderu.

 

Jest wówczas opcja wyboru: Kontynuuj lub Anuluj gdy kliknę na Kontynuuj wówczas opcja typu Kontrola użytkownika itd.po kliknięciu w dany folder takie info jeszcze się ukazuje:

 

Odmowa dostępu uprawnień do tego folderu.

 

Aby uzyskać dostęp do tego folderu, musisz użyć karty zabezpieczeń i opcja Zamknij.

 

To wszystko jak temu można zaradzić aby rozwiązać na stałe problem hmmm.....???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...