Skocz do zawartości
Adikso

Modernizacja PC - Ocena konfiguracji do gier i programowania [do 2700zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Dołączona grafika

 

Chciałbym was prosić o pomoc w wyborze i jednocześnie ocenie konfiguracji którą wybrałem.

Mimo że napisałem w tytule "Modernizacja" to tak naprawdę wymieniam prawie wszystko. Moją propozycją jest taka konfiguracja:

 

 

Procesor: Intel Core i5 3570K [849 zł]

Chłodzenie do procesora: SilentiumPC Zephyr 120 [24 zł]

Karta Graficzna: Gigabyte GeForce GTX 660 [800 zł]

Płyta główna: Asrock Z77 Extreme4 [489 zł]

Zasilacz: XFX Core 550W 80+ SLI PSU [244 zł]

Ram: G.SKILL DDR3 2x4GB 1600MHz CL9 RipjawsX [190 zł]

System operacyjny: No właśnie chciałbym zapytać się co wy w tym wypadku polecacie, oczywiście jestem za systemem 64 bit (z wiadomych względów) jednak nie jestem pewny co do kwesti Windows 7 vs Windows 8. Osobiście nie za bardzo podoba mi się nowy system MS, ale chciałbym zapytać co wy o tym sądzicie.

 

Chciałbym wydać mniej niż 2600 zł - 2700 zł, jednak jeżeli będzie jakaś ciekawa propozycja mogę wydać więcej.

 

Dysk twardy, Napęd DVD i obudowę mam, więc nie potrzebuje ich wymiany.

Mam nadzieję że zamieściłem wszystko co ważne : >

 

Czekam na waszą pomoc i ocenę wybranego zestawu Dołączona grafika

Dziękuje i Pozdrawiam.

Edytowane przez Adikso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie Windows 8 denerwował nawet na laptopie, gdzie lepiej się nadaje. Na samym początku myślałem, że dostanę szału :D Moim zdaniem do desktopa Windows 7 to lepszy wybór. Na pewno ktoś ze znajomych ma ósenkę, najlepiej przetestuj samemu.

 

To co wybrałeś jako chłodzenie procesora to wentylator do obudowy. Raczej nie nadaję się :D Płyta dość konkretna do OC, więc proponuję Thermalright HR-02. Mógłbyś zaoszczędzić ponad stówkę i zdecydować się na płytę MSI Z77A-G45. Też zrobisz dobre OC i masz 1 rok gwarancji więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja rzeczywiście wybrałem zły wentylator :L

 

@humanoidal

Spróbuje przetestować u znajomego który ma Windows 8, a na aktualnym sprzęcie mam Windows 7 32 bit więc będę miał porównanie.

A ta płyta MSI Z77A-G45 i jej niższa cena jest kosztem jakości i ilością złączy czy po prostu taka jest narzucona przez producenta?

 

@Klaus

Co do podkręcania, raczej nie będę więc mi na tym jakoś szczególnie nie zależy Dołączona grafika

(Temat uzupełniony)

 

Macie jeszcze jakieś pomysły odnośnie reszty podzespołów (grafika, procek), bo np. można dostać coś lepszego w podobnej cenie, albo się po prostu nieopłaca?

Dzięki za bardzo szybką odpowiedź Dołączona grafika

Edytowane przez Adikso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhm, rozumiem że model i5 3570K i tamta płyta to jest wersja przystosowana pod podkręcanie?

Taki ze mnie gapa że wydałbym bezsensu ponad 500 zł : D

 

Mam jeszcze pytanie co do karty graficznej, czytałem na różnych forach róźne zdania odnośnie przewagi Radeona HD 7870 a GTX 660.

Czy rzeczywiście jest czym sobie zaprzątać w tym przypadku głowę i czy róźnica ma jakieś znaczenie podczas faktycznej pracy?

 

Wiem że mam pytań tyle co trzy letnie dziecko, ale chcę dobrze złożyć komputer gdyż taka szansa może się przez jakiś czas nie zdarzyć :)

Edytowane przez Adikso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze trzy pytania.

 

Czy wszystkie niezbędne kable i przejściówki do zasilania karty graficznej/płyty głównej znajdę dołączone do nich w pudełku?

Czy z systemu windows na licencji OEM mogę korzystać legalnie? Słyszałem że jest to opcja tylko dla firm składających PC-ty.

Czy niezbędne jest korzystanie z pasty termoprzewodzącej?

Edytowane przez Adikso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już jesteśmy w tym temacie to wersja OEM systemu do czego się przypisuje?

Załóżmy padł mi dysk i wszystkie dane sobie poszły. Kupuje nowy dysk i instaluje na nim drugi raz tą wersję. Zadziała? W ogóle będę mógł instalować system na jednym komputerze kilka razy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, nie będziesz mógł zainstalować systemu jeszcze raz. Niedawno próbowałem przeinstalować komuś Windowsa XP OEM i klucz nie działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym wprowadzić w błąd, ale wydaje mi się, że przypisuje się raczej do płyty głównej. Zatem w przypadku zniszczenia dysku powinno spokojnie dać radę zainstalować na nowym.

 

Ewentualnie, w razie gdyby klucz nie wchodził dzwonisz na ich infolinię, mówisz co się stało i dostajesz nowy klucz (przerabiałem to ~8 lat temu z Win XP).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...