Skocz do zawartości
lukasskywalker

jak ustawić ręcznie przerwania w Win 7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Bardzo proszę o pomoc! Złożyłem komputer, i5 3570K, 16GB RAM, płyta ASRock Z77 Pro 3, karta sieciowa TP-Link TL-WN851ND PCI Wi-Fi, interfejs audio/midi Edirol UA-25. Wszystko działa prawidłowo aż nie zainstaluję karty sieciowej. Po uruchomieniu internetu pojawiają się poważne problemy z dźwiękiem, nawet jeśli leci z Windows Media Playera, nie mówiąc już o Cubase, który się zacina itd. Odkryłem w końcu, że problem powstaje, kiedy włączę kartę sieciową wi-fi. Włożona do jednego portu PCI pracuje na tych samych przerwaniach, co kontrolery i porty PCI jak i USB (IRQ 16), włożona zaś do drugiego portu PCI pracuje na tych samych przerwaniach, co jeden z kontrolerów PCI (IRQ 17), jednak pozostałe składowe PCI pracują na IRQ 16, który również obsługuje kontroler USB. A na USB mam właśńie interfejs audio. Jak wyłączę w menedżerze katę wi-fi, to problemy ustają. Jednak poza komponowaniem muzyki chciałbym czasem coś posłuchać z internetu i żeby mi się nie krzaczyło.Jak poradzić sobie z tym problemem i jak ustawić w moim komputerze te przerwania ręcznie? msconfig32 pokazuje mi szereg konfliktów :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Menager urządzeń/właściwości urządzenia/Zasoby

 

Niestety u mnie jest zablokowane, bo trzeba najpierw w biosie pogrzebać i wyłączyć automatyczne przydzielanie IRQ z tego co pamiętam. Niestety mam laptopa i to u mnie nie zadziała. Próbuj... Daj znać czy pojszło. Dołączona grafika

Edytowane przez majster-bieda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Niestety w menedżerze pokazuje zasoby i przerwania, ale nie można w nim nic zmieniać. W biosie również nie udało mi się znaleźć takiej opcji, jedynie można nieco zmienić zasoby portu szeregowego, wyłączyłem go w ogóle, nic to nie zmieniło. Obawiam się, że w najnowszych biosach przerwania są przydzielane automatycznie i nie można ustawić ich ręcznie. Sprzęt składałem dwa miesiące temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra.. to spróbuj wyłączyć automat tu:

 

http://support.micro...om/kb/182628/pl

 

a poza tym zapoznaj się z tym poradnikiem. Nie znam Twojej płyty więc ciężko mi podpowiedzieć Ci konkretnie. Musisz skompilować z tego rozwiązanie sam. Na pewno wcześniej zrób sobie punkt przywracania i dysk odzyskiwania systemu bo jak coś pójdzie nie tak to możesz dostawać BSODy.

Poradnik dot IRQ tu:

http://www.musicinfo.pl/optymalizacja-komputera-pc-do-audio---przerwania-irq-vista-xp,1005,4,info.html

http://www.poradykomputerowe.pl/porady-komputerowe/ustawianie-priorytetow-przerwan-irq.html

 

To są porady dotyczące ogólnie windows więc po prostu kombinuj. :)

Edytowane przez majster-bieda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...