Skocz do zawartości
humanoidal

Poszukuję nietypowej obudowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

w mojej aktualnej budzie (Brutus 410) marnuje się mnóstwo miejsca i zacząłem się rozglądać za nową, ale tego o co mi chodzi chyba nie ma na rynku... Chyba najlepiej jak wrzucę przeróbkę w paincie obudowy Fractal Design:

 

Dołączona grafika

 

Chodzi o to, zeby obudowa pomieściła normalną płytę ATX i zasilacz, a przy tym miała ok. 30cm głębokości. Ja po prostu nie potrzebuje miejsca na 4 napędy DVD i 6 dysków. Wystarczy mi wrzucić SSD za tackę płyty głównej i HDD gdzieś w okolicach zasilacza. Wszystko się pomieści a komputer będzie o 1/3 mniejszy. Czy ktokolwiek produkuje takie obudowy? Najbardziej zbliżona do tego layoutu jest Fractal Design Node 605, ale niestety jest w orientacji poziomej, co kompletnie mi nie leży ;)

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za problem jakąkolwiek obudowę poziomą postawić na boku?

 

https://www.cooling....165.html?page=2 moze bys cos znalazl

zes chyba slabo szukal

 

Dobra przejrzalem, tam wszystko co obsluguje ATX ma co najmniej 45 cm.

Masz 3 opcje:

- szukasz dalej

- tniesz bude

- zmieniasz plyte glowna

Edytowane przez _KaszpiR_
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za problem jakąkolwiek obudowę poziomą postawić na boku?

Taki, że nie chce mieć na boku nóżek i zatkanych otworów wentylacyjnych

 

https://www.cooling....165.html?page=2 moze bys cos znalazl

zes chyba slabo szukal

A masz jakieś konkretne propozycje? Bo widzę same obudowy pod płyty micro atx i mini itx, ewentualnie poziome o wymiarach niewiele mniejszy niż moja obecna.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam szukałem podobnego rozwiązania jakiś rok temu do klastra hpc. Nic nie znalazłem. Wszędzie te dziadowskie zatoki na cd/dvd i hdd.

Faktycznie by trzeba zrobić jak koledzy pisali. Jakąś budę i samemu przerabiać. Tylko takiego Fractala za 4 stówki to szkoda ciąć. Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...