Skocz do zawartości
Asturas

i7 3770k - gorąco :/

Rekomendowane odpowiedzi

Po ciężkich bojach złożyłem wreszcie komputer z sygny.

I mam obecnie problem.

 

Wiem, że i7 3770k się grzeje, ale coś jest chyba u mnie nie tak,

 

Korzystam z Be quiet! Dark Rock Pro 2, czyli zdawać by się mogło, że przy braku oc to aż za dużo. Do tego pasta Arctic Silver 5.

Wszystko jest w obudowie Corsair Obsidian 650D, gdzie wieje dość mocno.

A jednak mam jakieś dziwnie wysokie temperatury.

 

W IDLE mam między 35 a 40 stopni. Czyli chyba nieźle. Ale jeśli tylko procesor złapie obciążenie w okolicach 10-15 procent to temperatury rosną gwałtownie do grubo ponad 50 stopni. Battlefield 3 na ultra i było w okolicach 80 stopni!

 

Czy to normalne? Czy może raczej powinienem sprawdzić, czy wiatrak na Be quiet! Dark Rock Pro 2 nie zawiesił się na pamięciach i przez to nie ma właściwego styku na procesorze?

Pytam, bo na drugim moim komputerze (AMD Phenom 2 955 BE z Xigmatek Gaia) w IDLE było 36 stopni, a w Battlefieldzie 3 poniżej 60 stopni.

 

EDIT:

Dodatkowe pytanie.

Nie podkręcałem mojego i7 3770k. Normalnie ma 3,5 Ghz. Wszystkie mi dostępne programy twardo pokazują, że taktowanie to 3,9Ghz o.O Co się mogło stać? To chyba jest odpowiedź czemu się robi za gorąco?

Edytowane przez Asturas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może raczej powinienem sprawdzić, czy wiatrak na Be quiet! Dark Rock Pro 2 nie zawiesił się na pamięciach i przez to nie ma właściwego styku na procesorze?

 

No to powinieneś zrobić przed założeniem tematu...
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to powinieneś zrobić przed założeniem tematu...

 

Rzecz w tym, że to nie jest pierwszy komputer, który składałem życiu. Od 12-13 lat składam sobie komputery i zawsze bardzo się przykładam do montowania coolera na procesor. Teraz też dokładnie sprawdzałem czy aby na pewno jest wszystko dokręcone. Oczywiście, że sprawdzę jeszcze raz, ale zakładając temat chciałem się dowiedzieć czy może i7 3770k ma takie dziwnie wysokie temp.

 

Przy okazji: jak wyłączyć to cholerne Turbo Boost? Za cholerę nie mogę znaleźć tego w BIOS, a na googlach znajduje tylko pytania jak włączyć. Powinienem oczywiście zrobić odwrotnie do procedury włączania, ale powtarzam jeszcze raz: nie mogę znaleźć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój i5 3570k spoczynku (pulpit,foobar,firefox) 28-30C w opciażeniu 3d mark Vantage 58max.W grach Batman Arkham City 52C.A chłodzenie to Arctic Cooling Freezer 13.Ja bym podejrzewał raczej paste za mało lub nieprawidłowy sposób nałożona i docisk coolera sprawdzić

Edytowane przez Aurora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś w pierwszym poście o Phenomie 955 + Gaia, ja mam właśnie taki zestaw + Arctic Silver 5 i w idle 26 stopni to max, więc może coś nie tak z rozłożeniem pasty, lub obudowa stoi w mało przewiewnym miejscu. i7 nie mam, ale skoro przy Phenomie jest różnica 10 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...