Skocz do zawartości
TrueFaith

[problem] Spalony zasilacz lub coś innego

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Otóż siedząc na necie coś porządnie walnęło w kompie i rzekomo spaliła się cała listwa wraz z monitorem głośnikami i zasilaczem. Od razu mówię że kondensatory wyglądają na nieuszkodzone (nie są wybuchnięte) Jednak listwa działa, monitor i głośniki także. Niby od zasilacza śmierdzi z PCB spalenizną ALE ! wepchałem śrubokręt z lampką do jednego z molexów żeby sprawdzić czy jest prąd, no i jest, bo lampka się świeci. Nie wiem czy po prostu z tego wejścia jest czy ze wszystkich, ale zasilacz daje jakiś prąd (może nie poprawny, nie znam się) Boję się o procka/płytę, jednak może spalony zasilacz daje jakieś małe oznaki życia. Dzisiaj miałem zamówić zasilacz ale się wstrzymałem po tym jak to sprawdziłem. Co sądzicie ?

 

@EDIT

 

OCZ StealthXStream 600W

 

@EDIT2

 

Co myślicie o zwarciu jakichś tam pinów i odpaleniu zasilacza ? Będę wiedział czy działa przynajmniej

Edytowane przez TrueFaith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś podmienił zasilacz. Spróbuj też poodłączać, dysk, napędy, wentylatory itp od zasilacza w każdym razie zostaw podłączoną tylko zasilanie płyty głównej i ewentualnie grafiki. Jak dalej nie odpali to odłącz z zasilania jeszcze grafikę. Następnie mógłbys go jeszcze odpalić na krótko i pomierzyć napięcia ( http://www.elektroda...pic1199202.html ), zeby tak zrobić odłączasz wszystko od zasilacza i we wtyczce ATX zwierasz pin zielony z czarnym, przedtem jeszcze podłącz jakiś wentylator pod molexa żeby na sucho go nie odpalać. Samo odpalenie na krótko bez zmierzenia napięć niczego nie wyjaśni

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi że nie mam miernika ani innego zasilacza (koledzy mają po 200-300W) Jednak zwarłem ten 13 i 14 pin i zasilacz dalej nie daje oznak życia. Stawiam na to że spalony, po za tym jest porządny więc myślę że dalej nie przeszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi że nie mam miernika ani innego zasilacza (koledzy mają po 200-300W) Jednak zwarłem ten 13 i 14 pin i zasilacz dalej nie daje oznak życia. Stawiam na to że spalony, po za tym jest porządny więc myślę że dalej nie przeszło.

 

Aha no to na pewno spalony zasilacz. Trochę źle to napisałem że bez zmierzenia napięć nic to nie da chodziło mi o to że nawet gdyby się odpalił to mógłby napięć nie trzymać i nadal pewności by nie było ;). Podaj konfig to się zasilacz dobierze
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phenom 955 @OC 4GHz i jadę coraz wyżej, HD4870 @OC 850/950, reszta to raczej mało istotna. W mieście mam dobry sklepo-serwis komputerowy, nie dają żadnych modecomów etc. to właśnie oni składali mi kompa 3 lata temu i dali tego OCZ SXS. W poniedziałek mają dostawę, dzisiaj pójdę się zapytać CO i ZA ILE. Jak coś drogiego mają to myślę o SilentiumPC Deus 600W, 230 z dostawą by mnie wyniósł

Edytowane przez TrueFaith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie XFX'a bym brał ale trochę droższy po za tym Silentium ma większą moc i wentylator na piny a nie przylutowany co jest dla mnie ogromnym plusem. Się zobaczy jeszcze co w tym sklepie zamawiają.

 

Przy takiej zasiłce raczej nic nie poszło na CPU/GPU/MOBO ? Bo zasilacz jest najtańszą rzeczą z tych wszystkich ;d

Edytowane przez TrueFaith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko, że przy takim konfigu wystarczyłoby spokojnie z zapasem 400W na linii 12v, jak nie zamierzasz modernizować kompa na tym zasilaczu tj jeszcze wersje XFX Core 450W lub Deus 500W i one spokojnie wystarczą, nie ma sensu przepłacać. Raczej nie poszło w każdym razie zasilacz i tak musisz wymienić, podłączysz to się okaże

Edit: chociaż procka masz kręconego i jeszcze zamierzasz kręcić myślę że okoł 350W taki zestaw pobierze więc chyba lepiej brać jednak coś mocniejszego

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HMM ciężko mi uwierzyć ;), oczywiście ma licznik poboru mocy taki podłączany do gniazdka? Bo jeśli program tyle wskazuje to na 90% jest przewalone. Zresztą na szybko w google.pl ( http://pcarena.pl/testy/show/asus-matrix-hd-4850-hd-4870-i-gtx-260,9.html ) wiem że procek nie aż tak prądożerny ale i tak ....:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 500W spokojnie wystarczy ? Mam obawy i to spore Dołączona grafika Ponoć Phenomy po OC nawet 200W ciągną

 

Ale zawsze jest szansa ze w konkursie wygram tym od corsaira, tam porzadne 600w ;D

 

Moim zdaniem wystarczy. Deus 500W ma chyba 460W na 12v więc spokojnie i około 100W luzu będzie. Sam takiego procka nie miałem, ale sobie popatrz na testy w google z Twoją grafiką a sam się przekonasz. To 450W u tego kolegi nie jest możliwe Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry zasilacz, ewentualnie bardziej sprawdzony XFX Core 550W, można przedłużyć gwarancję do 5 lat na stronie producenta

 

sorki za odkopywanie tematu, ale wlasnie mam problem z tym zasilaczem i przedluzeniem gwarancji, po probie rejestracji wyskakuje mi napis serial is not exist, moze ktos moglby mi pomoc w tej kwestji co z tym zrobic? (pisalem do sklepu gdzie zakupilem zasilacz - bez odzewu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...