Skocz do zawartości
czillpianos

Piski z zasilacza

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,witam wszystkich na forum.Mam problem.Od niedawna jestem posiadaczem zasilacza OCZ ModularXStream-Pro 700SW i mam z nim poważny problem.Kiedy włączam gre i system jest obciążony zasilacz wydaje z siebie piski,jakby chamowanie opon,często są one przerywane.Tutaj zwracam sie do was.w czym może być problem.Czy moge na to złożyć reklamacje?

Czillpianos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczą cewki w zasilaczu albo na karcie graficznej. Piszczenie nie podlega naprawie gwarancyjnej ponieważ nie wpływa na użytkowanie sprzetu, jedynie co to jest denerwujące dla ucha. Mozesz otworzyc zasilacz i zalać cewki klejem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii psu i piszczenia jest tak jak mówi kaijitsu .

 

To nie usterka czy ukryta wada ( wtedy możesz się powołać na towar niezgodny z opisem ) .

 

Jak zasilacz nie jest plombowany to go rozkręć i zalej piszczące elementy klejem typu superglue .

 

Co do taktowania ramu - najpierw napisz jaką masz płytę główną i procesor .

 

Najprościej to podnosząc taktowanie FSB/HTT/BCLK lub ustawiając odpowiedni dzielnik dla ramu - ale najpierw napisz jaki masz sprzęt to ci powiem czy da się .

 

Zresztą zmiana taktowania nie wiele da , jak nie masz FM1/FM2 z APU to różnica będzie 1-2% w wydajności albo nawet wcale jak masz najnowszy socket Intela tzn. LGA 1155 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii psu i piszczenia jest tak jak mówi kaijitsu .

 

To nie usterka czy ukryta wada ( wtedy możesz się powołać na towar niezgodny z opisem ) .

 

Jak zasilacz nie jest plombowany to go rozkręć i zalej piszczące elementy klejem typu superglue .

 

Co do taktowania ramu - najpierw napisz jaką masz płytę główną i procesor .

 

Najprościej to podnosząc taktowanie FSB/HTT/BCLK lub ustawiając odpowiedni dzielnik dla ramu - ale najpierw napisz jaki masz sprzęt to ci powiem czy da się .

 

Zresztą zmiana taktowania nie wiele da , jak nie masz FM1/FM2 z APU to różnica będzie 1-2% w wydajności albo nawet wcale jak masz najnowszy socket Intela tzn. LGA 1155 .

 

Procesor to i7 3770,płyta główna msi zh77a-g43,zasiłka wyżej,ram Corsair vengeance 1600mhz cl9 2x4gb,karta graficzna Sapphire radon 7950,dysk wd caviar blue 1tb

 

I mam pytanie jakie powinny być temperatury procka w stresie i idle,tak samo karty graficznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden problem,jak nagrywałem frapsem w full hd Fife 13 to strasznie mi zacina,mam ustawiony limit na 60 klatek,mój sprzęt powinien sobie raczej z tym poradzić

 

W stresie to jest maks 65 stopni tyle że to od rdzenia zależy,ogólnie najwyższa z rdzenia a w idle 32-35

 

a Gpu maks 61 stopni a idle 32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W spoczynku

Druga rzecz to spadki fps w grach ze 100 na 80-70.

 

 

A czy normalne że w speedfanie wyskakują takie napięcia w idle:

+3.3V: 0,05V

+5V: 3.20V

+12V: 8.90V

-12V: -6.02V

-5V: -3.49V

GPU Vddc:0.95V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nastąpiła jeszcze jedna rzecz,zasilacz zaczął Piszczek podczas oglądania filmiku na yt w niskiej rozdzielczości a motyw aero się wyłączył, tak samo ekran, tylko że on tylko minął.

W czym może być problem?

 

Dodam że temp. procesora skoczyła do 60 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...