Skocz do zawartości
foxe

Komp pod TV do 2000zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

postanowiłem sprawić sobie komputer który podepnę pod TV a że nie bardzo jestem w temacie to proszę was o pomoc w zebraniu takiego zestawu

głownie będzie użytkowany do internetu i filmów HD żeby nie musieć włączać stacjonarki tylko do sprawdzenia poczty czy pogody ale podstawą jest bezgłośne działanie w idlu i podczas obciążenia oraz mala prądożerność

gierki raczej żadne bo nastawiam się na APU bez dodatkowej karty ale nie wykluczam rozbudowy w przyszłości o dodatkowa kartę graficzna

 

teraz co powinien mieć ten zestaw:

chłodzenie najlepiej cale pasywne i mały pobór prądu bo komp będzie chodził w salonie 24/7 ew jakieś bardzo bardzo ciche

wyjście audio cyfrowe do kina domowego

oczywiście HDMI ale to już chyba standard

dysk SSD dobry nie duży i w rozsądnych pieniądzach

usb 3.0 chciałbym moc podłączyć pena do niego i bez kopiowania oglądać filmy 1080p

fajnie jakby na płycie była karta Wifi a jeśli nie to jakaś wkładana do środka a nie na usb

ram na pewno jakiś szybki ale nie masakryczni drogi 4GB chyba styknie

+ jakiś cichy dysk 1-2TB na magazyn filmów i muzyki

zasilacz jak najcichszy i najmniejszy jaki pociągnie ten zestaw ale tez bez przesady żeby był wyliczony do 1W i chodził na maxie cały czas

napędu na razie nie przewiduje ale w planie jest rozbudowa o BR wraz z kolejnym przypływem gotówki

 

w ogóle pierwsze pytanie czy takie cos jest wykonalne?

 

patrzyłem oczywiście na zestawy komputerowe proponowane przez purepc na styczeń z tym ze w HTPC jest płyta z prockiem a takie rozwiązanie mnie nie interesuje ponieważ chciałbym mieć możliwość wymiany procka i dołożenia grafiki jeśli miałbym używać go jako stacjonarnego za parę lat

natomiast reszta zestawów to już zupełnie nie to czego szukam (karty graficzne za 600-1000zl których ja nie potrzebuje)

 

sam przeglądałem trochę internet i wpadł mi w oko taki procek

http://www.x-kom.pl/p/116711-procesory-trinity-fm2-amd-a10-5700-340ghz-4mb-box.html

wydaje się być ok pod moje zastosowania i tylko 65W ale czy nie ma czegoś lepszego w tej cenie?

+ płyta http://allegro.pl/gigabyte-ga-f2a75m-hd2-fm2-amd-a75-2ddr3-usb3-matx-i2930644255.html

ale niestety nie ma wifi

 

 

obudowa na 90% taka: http://allegro.pl/obudowa-tacens-philus-aluminium-itx-czarna-i2955632194.html (jeszcze będę szukał czegoś mniejszego ale żadna inna mi się nie podoba narazie)

 

potrzebuje tez jakieś fajnej klawiaturki najlepiej wielkości tych laptopowych + myszka (bezprzewodowe oczywiście) ale to już poza budżetem np taka albo taka z myszka

 

będę wdzięczny za każde wskazówki i podpowiedzi co do pojedynczych podzespołów jak i całego zestawu

 

z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta nie ma SPDIF na tylnym panelu. Wystarczy ci złącze pinowe na płycie? Bez SPDIF na tylnym panelu byłoby sporo taniej. Jak puszczasz obraz po HDMI to przecież masz już cyfrowy dźwięk.

 

Poza tym próbujesz wsadzić płytę mATX do obudowy mITX. Zdecyduj się na jeden standard.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta nie ma SPDIF na tylnym panelu. Wystarczy ci złącze pinowe na płycie? Bez SPDIF na tylnym panelu byłoby sporo taniej. Jak puszczasz obraz po HDMI to przecież masz już cyfrowy dźwięk.

 

Poza tym próbujesz wsadzić płytę mATX do obudowy mITX. Zdecyduj się na jeden standard.

 

no faktycznie nie ma SPDIF przeoczyłem wczoraj jak przeglądałem ale sugerowałem się wymiarami płyty bo tylko nieliczne mATX wejdą o tej obudowy ale ta powinna wejść

ale ostatecznie mogło by go nie być

Edytowane przez foxe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte GA-Z77N-WIFI

Intel i3-3225

4GB DDR3

Plextor M5S 128GB

Seagate ST2000DM001 2TB

Bequiet SFX Power 350W

 

 

Jest wifi, spdif, na pewno zmieści się do twojej obudowy, procesor lepszy niż wybrałeś z przyzwoitą grafiką zintegrowaną (HD 4000), zestaw można rozbudować o niskoprofilową kartę graficzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte GA-Z77N-WIFI

Intel i3-3225

 

poczytałem trochę o tym procesorze i faktycznie ciutke lepszy od A10-5700 z tym ze grafikę ma sporo słabsza

teraz pytanie jakie chłodzenie do tego zestawu? bo raczej boxowe to będzie głośne jak znam zycie

czytałem o takim i wydaje się być odpowiednie szczególnie że powinno sobie poradzić bez wiatraka z tym procem

 

4GB DDR3

 

jaki ram wybrać głownie zależy i na małym poborze prądu

może coś LowProfile biorąc pod uwagę ze chodzenie jest dość szerokie?

 

Plextor M5S 128GB

Seagate ST2000DM001 2TB

 

według opisów dysk bardzo cichy wiec pasuje a SSD tez raczej lepszego nie znajdę chociaż myślałem o 64GB tylko na system

 

Bequiet SFX Power 350W

 

czy nie będzie za głośny w tym zestawie? może coś z pasywnym chłodzeniem ( o ile cena mnie nie zabije)?

 

podsumowujac cenowo (morele.net)

Gigabyte GA-Z77N-WIFI 480zl

Intel i3-3225 410zl

Plextor M5S 128GB 410zl

Seagate ST2000DM001 2TB 350zl

Bequiet SFX Power 350W 185zl

 

1835zl calosc a brakuje jeszcze ramu i chlodznia do procka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze zwykłym ramem bez wysokich radiatorów nie będzie problemów. Szukaj najtańszego 1600Mhz cl9 1,5V. Przetestuj najpierw boxa intela, bo jak trafisz na dobre łożysko to jest całkiem cichy. Jak będzie ci przeszkadzał to zamówisz sobie shirukena.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze zwykłym ramem bez radiatorów nie będzie problemów. Przetestuj najpierw boxa intela, bo jak trafisz na dobre łożysko to jest całkiem cichy. Jak będzie ci przeszkadzał to zamówisz sobie shirukena.

 

z tym prockiem w sumie racja jak będzie za głośno to zawsze można zmienic

a polec mi jakies fajne ramy

i ten dysk SSD może jakiś mniejszy bo 400zl tylko za SSD to trochę dużo szczególnie że będzie tam tylko system i kilka progsow do wideo i neta (przeglądałem morele ale mniejszych tej firmy nie ma :( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8GB w jednej kości to dobry wybór? zawsze myślałem ze dual channel będzie lepsze

 

a i wrocmy do zasilacza Dołączona grafika

ten konkretny zasilacz jest modelem z 2009 nie ma nic nowszego technologicznie?

nie chce mi sie wierzyc ze przez 3 lata nie wyszlo nic lepszego z zasilaczy SFX

zreszta po przeczytaniu tego testu wychodzi na to ze jest dosc glosny pod obciazeniem

 

 

poczytalem tez troche o dyskach i co myslicie o takim?

http://www.morele.ne...arx-oem-397399/

jakos do WD mam wiecej zaufania i wedlog opini jest cichszy

Edytowane przez foxe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij tu, zwróć uwagę na posty dot. zasilacza na końcu tematu.

 

przegladalem ten temat wczesniej ale tam proponuja 2 zasilacze. 1 to ten sam ktory zaproponowal mi @humanoidal a drugi juz wiekszy wymiarowo i nie wejdzie mi do tej obudowy wiec pytanie nadal pozostaje czy nie ma nic nowszego technologicznie niz ten BeQuiet z 2009r?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...