Skocz do zawartości
PiotrU26

Płyta Z77 do OC i72600K z 2 slotami PCI (ewentualnie jednym)

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ mam już dosyć bojów z moim wieszającym się komputerem (temat opisany tu: http://forum.purepc.pl/topic/350554-resetowanie-i-blue-screeny-tak-wiem-kolejny-taki-post/ )

to chcę zakupić nową płytę i jeśli to nie płyta jest powodem to odesłać ją do sklepu w ciągu 10 dni. A jeśli to płyta, to starą odeślę do naprawy gwarancyjnej a potem sprzedam.

 

Założenia są takie:

 

- chipset Z77 (?)

- bezproblemowe OC I7 2600K do 4,8 Ghz,

- cena do 450 - 500 zł,

- dużo USB,

- 2 sloty PCI,

 

Nie planuję konfiguracji SLI/Crossfire.

 

Ostatnie jest najważniejsze. Mam dwie karty rozszerzeń na PCI - WIFI i muzyczną. O ile przeboleję kupno nowej WIFI na PCI-e to wywalenie Auzentecha Prelude 7.1 na śmieci nie wchodzi w grę.

 

 

Obecna konfiguracja to:

Asrock P67 Pro3

2 x 4GB Corsair Venegace LP 1600 Mhz

I7 – 2600K

SSD 128 M4 Crucial + 3 x HDD

Radeon HD6970

Antec New Power 650 W

Auzentech Prelude 7.1

Windows 7 64 bit

 

Pozdrawiam

 

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy byłby AsRock Z77 Extreme4 - mocna sekcja zasilania, 2 PCI, ale podejrzewam że nie chcesz AsRocka teraz.

Dajmy np. taki MSI Z77A-G43, tańszy, ma 3 PCI, ale nie ma takiej dobrej sekcji zasilania i nie wiem czy te 4,8 GHz będzie stabilne albo nie będzie grzało mocno sekcji.

Jest jescze Gigabyte GA-Z77X-D3H, ale ma tylko 1 PCI. Zostaje trochę niższy model Gigabyte GA-Z77-D3H, który ma lepszą sekcję zasilania od tamtego MSI (chyba dwie fazy więcej) i 2 PCI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie skreślał od razu asrocka. najlepszym wyborem byłby z77 extreme 6. ma lepszą sekcję zasilania niż extreme4 i jest bardziej wypasiony. z drugiej strony coś jest na rzeczy z twoim obecnym kompem. w twoim wątku napisałem ci żebyś jeszcze sprawdził sam socket czy jakiś pin się gdzieś przypadkowo nie skrzywił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wygląda na to, że jakiej bym płyty nie wybrał to i tak czeka mnie zmiana Wifi na pci-e. Układ slotów w tych nowych płytach chyba (na oko) wyklucza Radeona + Arctic Accelero i pierwszy slot PCI. Chyba się nie zmieści. Więc Gigabyte GA-Z77X-D3H chyba się nada.

 

Po drugie Asrock Extreme 6 odpada ze względu na cenę (pow. 500 zł).

 

Czyli sytuacja wygląda tak (ustawione ze względu na cenę w dużym sklepie gdzie nie będą marudzić przy ewentualnym zwrocie):

 

1. MSI Z77A-G43 335 zł (agito)

2. Gigabyte GA-Z77-D3H - 375 zł (morele)

3. Gigabyte GA-Z77X-D3H - 455 zł (morele)

4. AsRock Z77 Extreme4 484 zł (morele)

 

Jak według was będzie wyglądać lista wg kryterium stabilności oc do 4.8 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się trochę zapędziłem - co do OC to interesuje mnie stabilne 4.6 a nie 4.8. Nie wiem skąd mi się wziął taki wynik.

 

Na razie moim faworytem jest Gigabyte GA-Z77X-D3H ze względu na dużo USB, Czy model bez X w nazwie (nr 2) ma gorszą sekcję zasilania ? Bo różnica w cenie jest spora. W teście na pure.pc była Gigabyte GA-Z77X-UD3H (wyższy model ale taka sama sekcja zasilania bez radiatora) i sie nie popisała (OC nie poszło więcej niż 4.3). Z kolei na pclabie GA-Z77X-D3H dostała wyróżnienie. No i kto pisze prawdę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr - sztuka, sztuce nie jest równa. Poza tym wszystko jest kwestią biosu. Niema co bagatelizować bo prawda jest taka, że jeśli przyjmiemy barierę 4,5Ghz to każda płyta (tak dobrze czytasz) oparta na Z77 zaoferuje Ci taką możliwość. Różnica w cenie między płytami wynika z wyposażenia oraz dodatkowej funkcjonalności. Jeśli chcesz iść w ekstermalne OC to wtenczas zakup bardzo drogiej płyty będzie miał sens. Ja bym na twoim miejscu poszukał płyty z 6 fazowym zasilaniem do kwoty poniżej 400 zł. W tej kwocie dostaniesz MSI (polecana przez wiele osób, zresztą sam ją posiadam i sprawuje się naprawdę zacnie), ASROCK (PRO3).

Edytowane przez Qidin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...