Skocz do zawartości
ziomekkalisz

Program do rysunkow 2D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje cos latwego w obsludze(we wszelkich cad'ach sie wgl nie lapie) co pozwoli mi narysowac prosty projekt 2d ktory po wydrukowaniu bedzie o pozadanych wymiarach...funkcjonalnoscia moze odpowiadac paintowi, w zasadzie to wystarczylby on gdybym mugl naniesc na rysunek wartosci.Uprzedzajac pytania, potrzebuje wywiercic mase otworow, rysunek pomoze mi w tym zeby sie nie pogubic Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm gdybys przyblizyl mi w jaki sposob naniesc wymiary na to co narysowalem to bylbym wdzeczny :D

 

A wlasciwie zle sie wyrazilem, bo nanoszenie wartosci na figury jakos ogarniam, ale nie wiem w jaki sposob wyznaczyc np zeby kwadrat wrysowany w inny kwadrat byl idealnie w jego srodku, potrzebuje rowniez naryzowac sporo malych punktow...chodzi o to zeby byly to 2 linie przeciete w zadanym punkcie, oraz zeby wokol nich powstal okrag o wymaganym przezemnie fi..

Edytowane przez ziomekkalisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo wyśrodkowanie obiektów względem siebie jest banalne Dołączona grafika Tworzysz krzyżyk (dwie przecinające się linie) i okręg. Zaznaczasz oba obiekty i wybierasz Obiekt --> Wyrównaj i rozmieść. Wyrównanie ma być względem zaznaczenia (pole na samej górze) i poniżej wybierasz wyśrodkowanie na osi poziomej i potem na pionowej. Jak już wyśrodkujesz to scalasz obiekty w grupę. Grupę kopiujesz i wklejasz dowolną ilość razy. Jeśli chcesz równo rozmieścić otwory to "wygeneruj" sobie siatkę.

 

P.S. okręgi (a nie owale i inne elipsy Dołączona grafika) łatwo się tworzy trzymając klawisz Ctrl i ciągnąć myszką po przekątnej pod kątem ok 45 stopni, ale Tobie łatwiej będzie po prostu wpisać średnicę okręgu Dołączona grafika znaczy się szerokość i wysokość nie zapominając zmienić jednostki na mm.

Edytowane przez kfgz
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj poduczyć się CAD-a. Od 3-ech lat przeszedł on spore zmiany w interfejsie i jest obecnie całkiem intuicyjny. Ciężko mi wyobrazić sobie, by dało się pewne polecenia wykonywać prościej, niż właśnie tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...