Jump to content
ziomekkalisz

Program do rysunkow 2D

Recommended Posts

Witam, potrzebuje cos latwego w obsludze(we wszelkich cad'ach sie wgl nie lapie) co pozwoli mi narysowac prosty projekt 2d ktory po wydrukowaniu bedzie o pozadanych wymiarach...funkcjonalnoscia moze odpowiadac paintowi, w zasadzie to wystarczylby on gdybym mugl naniesc na rysunek wartosci.Uprzedzajac pytania, potrzebuje wywiercic mase otworow, rysunek pomoze mi w tym zeby sie nie pogubic Dołączona grafika

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmm gdybys przyblizyl mi w jaki sposob naniesc wymiary na to co narysowalem to bylbym wdzeczny :D

 

A wlasciwie zle sie wyrazilem, bo nanoszenie wartosci na figury jakos ogarniam, ale nie wiem w jaki sposob wyznaczyc np zeby kwadrat wrysowany w inny kwadrat byl idealnie w jego srodku, potrzebuje rowniez naryzowac sporo malych punktow...chodzi o to zeby byly to 2 linie przeciete w zadanym punkcie, oraz zeby wokol nich powstal okrag o wymaganym przezemnie fi..

Edited by ziomekkalisz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo wyśrodkowanie obiektów względem siebie jest banalne Dołączona grafika Tworzysz krzyżyk (dwie przecinające się linie) i okręg. Zaznaczasz oba obiekty i wybierasz Obiekt --> Wyrównaj i rozmieść. Wyrównanie ma być względem zaznaczenia (pole na samej górze) i poniżej wybierasz wyśrodkowanie na osi poziomej i potem na pionowej. Jak już wyśrodkujesz to scalasz obiekty w grupę. Grupę kopiujesz i wklejasz dowolną ilość razy. Jeśli chcesz równo rozmieścić otwory to "wygeneruj" sobie siatkę.

 

P.S. okręgi (a nie owale i inne elipsy Dołączona grafika) łatwo się tworzy trzymając klawisz Ctrl i ciągnąć myszką po przekątnej pod kątem ok 45 stopni, ale Tobie łatwiej będzie po prostu wpisać średnicę okręgu Dołączona grafika znaczy się szerokość i wysokość nie zapominając zmienić jednostki na mm.

Edited by kfgz
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.