Skocz do zawartości
skygamer93

Podkręcanie 7870 XT - problem z taktowaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Od jakiś 2 tygodni jestem posiadaczem karty Club3D Radeon 7870 XT. Jako że wcześniej od lat korzystałem z kart NVIDII, pierwszy kontakt z driverami od AMD był... ok, powiedzmy, że straciłem trochę nerwów. Do rzeczy. Kartę tę kupiłem przede wszystkim ze względu na cenę i potencjał OC, o którym rozpisywano się na co najmniej kilku portalach. No właśnie, z tym OC mam pewien problem i nie bardzo wiem jak go rozwiązać...

 

Sprawa wygląda tak, że karta jest standardowo taktowana 925MHz dla GPU i 6000MHz dla pamięci, ale dzięki Boost podbija taktowanie GPU do 975. W teorii. Praktyka wygląda tak, że podczas grania zegar co chwila się zmienia z 925 na 975 i odwrotnie. Dodatkowo skacze też napięcie zasilające (1.18V@925 i 1.25V@975). W FurMarku jest jeszcze lepiej, bo tam karta w ogóle nie osiąga 975MHz, cały czas jest 925.

 

I w sumie nie było by problemu, gdyby nie to, że podkręcając kartę nie podbijam "normalnego" taktowania czyli 925, tylko taktowanie Boosta. No i co mi ma dać podkręcenie nawet do 1100 czy 1200MHz (podobno osiągalne) skoro pod dużym obciążeniem karta i taki zalicza spadek do 925MHz?

 

Da się coś z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotykałem :-).

 

Dałem nawet +20, i taktowania były stabilne, karta pracowała fajnie, nie spadało taktowanie nawet pod FurMarkiem... ale potem zaktualizowałem GPU-Z i to był błąd, bo od wersji 0.6.6 pokazuje mi temperatury sekcji zasilnia karty i zużycie energii. O ile przy Power Limit ustawionym na 0 sekcja na temperatury ok. 90 stopni, o tyle przy +20 (a nawet +10) robi się nieciekawie. FurMarka wyłączyłem gdy temperatura podskoczyła pod 120 stopni... bez OC. To chyba nie jest normalne, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można podłączę się pod ten temat. Da się tej karcie wymusić ciągłą pracę z podwyższonym zegarem? Poprzez np. wyłączenie w jakiś sposób gpu boost całkowicie i ustawienie zegara po swojemu? Z tego co zauważyłem boost załącza się chyba tylko w trybie 3d, a ja potrzebuję sobie ustawić stały zegar np. 1100MHz niezależnie od tego co robię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...