Skocz do zawartości
F4lcon

Zestaw do 4200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje porad odnośnie nowego kompa, ale najpierw - komputer będzie używany głównie do pracy z wysoko polygonowa grafiką 3D i jej renderingiem. Gry i standardowe używanie sprzętu także jednak priorytet to CG 3D.

 

Zanim podam zestaw, jaki tani i solidny sklep polecacie do kupna sprzętu?

W specyfikacji podanej przezemnie ceny brane z x-kom

 

Specyfikacja: CENA:

128GB 2,5 SATA SSD Vertex 4 459

Seagate :: 1TB 7200obr. 64MB 289

DVD DRW-24B5ST SATA czarny OEM 69

GF GTX660 2048MB 192bit OC 849

i7-3770K 3.50GHz 8MB BOX 1239

Corsair :: 16384MB 1866MHz Vengeance CL9 (2x8192) 385

MSI Z77A-G45 403

Obsługiwane pamięci:1066/1333/1600/1866*/2133*/2400*/2667*(OC)

Co to znaczy? wiem ze overclocking ale czy bez podkrecania czy innego kombinowania mozna podpiac 4 ramy 1866mhz?

 

630W Pure Power L7 BOX 289

czy tyle mocy zasilacza wystarczy ?

 

Obudowa: Z9 czarna 209

 

W sumie 4191zł , ale musze jeszcze doliczyc monitor, klawiature, myszke, karte wifi, glosniki, listwa.

Co do monitora czy jest coś lepszego w cenie do 500zł niż np ten :

Samsung :: S22B300B LED czarny

 

Wiem że przydał by się lepszy ale ograniczenia budżetowe a wydajność zestawu jest dlamnie priorytetowa.

Zestaw nie będzie podkręcany dlatego chłodzenie Box, a także za jakis czas kolejne 2x8gb ramu dojdzie aby w sumie było 32gb.

Macie jakieś uwagi? co można by zmienić by zwiększyć wydajność? I przedewszystkim proszę o udzielenie informacji na temat obsługiwania tego ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla i7 3770k Intel deklaruje obsługę pamięci 1333/1600MHz. Szybsze pamięci pracują więc poza specyfikacją czyli w trybie OC. Sprowadza się to do tego, że nikt nie gwarantuje ci obsługi szybszych pamięci, nie znaczy to, że takie pamięci nie będą pracować.

 

Jeśłi nie masz zamiaru podkręcać, weź i7 3770 + jakieś chłodzenie, które zapewni dobre temperatury i komfort pracy.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa: Z9 czarna 209

 

Zalman Z9? Wg. recenzji waży 5,6 KG (zważyli) ... grubość blach podają 0,6mm, ale nie sądzę by wszystkie elementy tyle miały (za lekka wydaje mi się ta buda jak na 0,6mm). Gdybym kupował taki nie low-end PC, to wolałbym wybrać solidniejszą budę (blachy 0,8mm+, waga ~8,8 KG+)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że lepiej Xeon E3-1230v2 i jakiś monitor IPS, bo robić grafikę na TN to trochę lipa.

 

Jesteś pewien, że twoje oporgramowanie wykorzystuje CUDA i daje to znaczny wzrost wydajności?

 

czytałem gdzieś w jakimś tescie gdzie pojedyncza i7 3770k bije w renderingu te słabsze xeony. Natomiast xeony zyskiwały sporo w przypadku 2 i więcej jednostek CPU.

Tak soft którego używam wykorzystuje CUDA, dlatego musi być karta ze stajni Nvidia. Jedynie co nie musze to SLI, ponieważ soft a w zasadzie silnik renderujący nie wymaga SLI do wykorzystywania 2 grafik. Ja nie planuje zakupu narazie 2 GPU, chyba że całkiem przejde na renderowanie na grafice i pojawi się większa ilość zleceń.

Monitor z IPS przydał by się ale niestety przewyższa to mój budżet, pozatym mając słaby monitor to bardziej dostosuje palete kolorów do większości innych urządzeń wykorzystywanych przez inne osoby. Wtedy jak na moim będzie wyglądać dobrze to na innych także.

 

Obudowana Z9 wydaje mi się dobrym rozwiazaniem, fajny design i dość funkcjonalna a przytym niewiele droższa od najtańszych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor z IPS przydał by się ale niestety przewyższa to mój budżet, pozatym mając słaby monitor to bardziej dostosuje palete kolorów do większości innych urządzeń wykorzystywanych przez inne osoby. Wtedy jak na moim będzie wyglądać dobrze to na innych także.

 

No raczej nie bardzo dostosujesz ... będzie wręcz odwrotnie. To właśnie po to się kupuje monitory po kilka tys zł żeby było najbliżej standardu, a nie niekontrolowane odchyłki w blizej nieznanym kierunku. Poza tym na TN są zmiany barw wzgl. kąta patrzenia - góra przyciemniona, dół rozjaśniony + zmiany w zależności od tego jak akurat siądziesz. Przyzwoite telefony komórkowe mają lepsze matryce niż TN o telewizorach nie wzpominając. Zapomnij o ocenie kolorów na takim złomie (jeśli rozmawiamy o nie niskim poziomie jakości, bo są oczywiście ludzie którym "wszystko wygląda tak samo").

 

Jak nie stać Cię na wysokiej klasy monitor (np. EIZO SX2462) to przynajmniej nie kupuj szroTN.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Niedawno sam składałem zestaw dla siebie w podobnym przedziale cenowym. Od razu napiszę Ci kilka uwag z swojej strony. Sam pracuje jako grafik/dtp'owiec i swój nowy zestaw składałem pod kątem stabilnej pracy i wysokiej wydajności. A to, że przy okazji można na nim grać w gry na maksymalnych detalach to taka mała wisienka na torcie.

 

1. Procesor: Intel Core i5 3570K - niema sensu dopłacać do 3770K czy bawić się w Xeony. I5 3 generacji ma wszystko co powinien mieć solidny procesor: niską temperaturę pracy, niski pobór mocy, łatwe OC, które przynosi wymierne korzyści. Niema sensownego argumentu na korzyść 3770k.

 

2. Płyta główna: Asrock Z77 Extreme4 - płyta posiada 8+4 sekcję zasilania płyty. Oznacza to więcej prądu przy mocnym OC. Płyta oprócz tego jest znakomicie wykonana. Ma przemyślany bios i dobrze napisane sterowniki. W przypadku OC warto dołożyć trochę więcej kasy do solidnej płyty. Jest to tak samo istotne jak dobór odpowiedniego zasilacza. Słaba płyta = słaba wydajność całego zestawu.

 

3. Pamięć ram: Crucial Ballistix Sport (2x8GB, DualDDR, CL9) - rewelacyjne pamięci za śmieszne pieniądze. Na allegro można je wyrwać za 259 zł + koszty wysyłki. Argumenty? Z bazy można je przetaktować na 2133 Mhz. Do tego to jest 16GB więc w przypadku pracy na kilku aplikacjach z ADOBE dają solidnego kopa. W szczególności jeśli pracujemy na grafice rastrowej.

 

4. Dysk twardy: Seagate Barracuda 7200 1TB, SATA-III, 64MB cache - kapitalny dysk, praktycznie Top 3 jeśli chodzi o wydajność i zwykłe dyski talerzowe. Solidna baza jako dysk pod "dane". Można zakupić na początek i potem rozbudować o w miarę przyzwoity dysk SSD na Cashe lub po prostu pod stystem.

 

5. Nagrywarka: tutaj tak naprawdę kwestia tego jaką firmę się lubi. Polecam napędy Samsunga i Pioneer'a. Odradzam Plextora (to nie ta sama firma co dawniej,), LiteOn i Sony/Nec.

 

6. Karta graficzna: HD7950 Sapphire 3072MB GDDR5, DP, HDMI, 2xDVI, PCI-E VAPOR-X BOOST OC 950/5000 - niema co się oszukiwać. Jeśli ktoś mówi: praca i jakość obrazu powinien solidne zastanowić się nad kartami ATI. I piszę to z całą odpowiedzialnością jako osoba z ponad 10 letnim doświadczeniem zawodowym. Oczywiście tak naprawdę do pakietu Adobe/Quark/Corel niema znaczenia czy będzie to karta za 200,300 czy 3000 zł. Jeśli jednak mówimy o zestawie komputerowym do pracy i grania warto z bazy zainwestować w solidną kartę. Ten model dodatkowo kręci się jak szalony i można uzyskać wydajność 7970 a to już nie są przelewki.

 

7. Obudowa - SilentiumPC Regnum L50 Pure Black Black - kapitalna obudowa do kwoty 300 zł. Świetnie wykonana, posiadająca odpowiednią wagę oraz wyposażenie. W tej kwocie nie znajdziemy nic lepszego.

 

8. Dell 24" LCD U2412M - kupując monitor do pracy powinieneś wychodzić z założenia: 2 kartki A4 na ekranie monitora. Można iść w kierunku rozdzielczości lub wielkości ekranu. 24 cale to optymalna wielkość. Niema sensu pakować się w Samsungi i LG. To zwykłe zabawki i do tego mające ten sam problem (słabej jakości kondensatory, już 3 monitor samsunga trafił do serwisu z tym problemem). Ten Dell to matryca IPS. Do tego można go dostać w granicach 1000 zł. Nie oszczędzaj na tym elemencie oraz nie przepłacaj (Eizo).

 

9. Zasilacz: ATX 750W Corsair CX750M Modular CP-9020059-EU - odpowiednia moc i modularność. W tej chwili nie wyobrażam sobie składania PC na zasilaczu z wszystkimi wiązkami kabli.

 

Co do cen - są one uwarunkowane miejscem zakupu. Bez monitora ten zestaw kupisz w granicach 4200-4300 zł. Potem wystarczy, że dokupisz dysk SSD i to wszystko. Na tym konfigu spokojnie zrobisz 4.8-5.0 Ghz. Monitor to wydatek 1000 zł a mysz, klawiatura i głośniki liczę na okrągło 500 zł (zestaw logitecha + głośniki creative gigaworks T20).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8. Dell 24" LCD U2412M - kupując monitor do pracy powinieneś wychodzić z założenia: 2 kartki A4 na ekranie monitora. Można iść w kierunku rozdzielczości lub wielkości ekranu. 24 cale to optymalna wielkość. Niema sensu pakować się w Samsungi i LG. To zwykłe zabawki i do tego mające ten sam problem (słabej jakości kondensatory, już 3 monitor samsunga trafił do serwisu z tym problemem). Ten Dell to matryca IPS. Do tego można go dostać w granicach 1000 zł. Nie oszczędzaj na tym elemencie oraz nie przepłacaj (Eizo).

 

W pracy mamy różne monitory ... pracują po te ja wiem ... 7 lat, 8 godzin dziennie ... jak dotąd siadły 2 LG. Samsungi, DELL jeszcze się trzymają - ale moim zdaniem ten "test" i tak niewiele dowodzi (za mała próbka monitorów). A EIZO to nie do końca jest przepłacanie - DELL U2412M nie ma sprzętowej korekcji nierównomierności wyświetlania na powierzchni ekranu, czy porządnej liniowości gammy (jestem ciekaw jak na Twoim DELL wygląda : http://monitory.mast...emp/rzeznik.png). Ale oczywiście lepszy DELL IPS, od Samsunga TN.

 

ps. planszę testową wyświetlaj bez skalowania (1:1) i powiedź czy jest podbarwiona, czy jednak widzisz monochromatyczny gradient. Jeśli widzisz kolorowe podbarwienia, to znaczy że monitor nie trzyma równej gammy 2.2 ... więc kłamie. Na dobrym EIZO ta plansza jest szarno-biała. Na laptopie dla odmiany kolorowa (co oznacza ogromne dochyłki)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Procesor: Intel Core i5 3570K - niema sensu dopłacać do 3770K czy bawić się w Xeony. I5 3 generacji ma wszystko co powinien mieć solidny procesor: niską temperaturę pracy, niski pobór mocy, łatwe OC, które przynosi wymierne korzyści. Niema sensownego argumentu na korzyść 3770k.

 

Nie ma sensowenego argumentu? A może hyper threading, który w 8 wątkowych zadaniach daje przyrost wydajności ok. 40%?

 

Xeon E3-1230V2 to to samo co i7-3770 i ma taką samą wydajność, na pewno w renderingu jest sporo lepszy niż i5-3570K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pracy mamy różne monitory ... pracują po te ja wiem ... 7 lat, 8 godzin dziennie ... jak dotąd siadły 2 LG. Samsungi, DELL jeszcze się trzymają - ale moim zdaniem ten "test" i tak niewiele dowodzi (za mała próbka monitorów). A EIZO to nie do końca jest przepłacanie - DELL U2412M nie ma sprzętowej korekcji nierównomierności wyświetlania na powierzchni ekranu, czy porządnej liniowości gammy (jestem ciekaw jak na Twoim DELL wygląda : http://monitory.mast...emp/rzeznik.png). Ale oczywiście lepszy DELL IPS, od Samsunga TN.

 

ps. planszę testową wyświetlaj bez skalowania (1:1) i powiedź czy jest podbarwiona, czy jednak widzisz monochromatyczny gradient. Jeśli widzisz kolorowe podbarwienia, to znaczy że monitor nie trzyma równej gammy 2.2 ... więc kłamie. Na dobrym EIZO ta plansza jest szarno-biała. Na laptopie dla odmiany kolorowa (co oznacza ogromne dochyłki)

 

Dopiero zbieram środki na tego dela. Po prostu jeśli mówimy o pracy w grafice nieważne czy będzie to obróbka czy praca twórcza to nie możemy iść w kierunku marketowego chłamu jakim niestety są monitory Samsunga czy LG. Mam teraz Samsunga niby matryca ledowa i inne śmoje boje a już był 2 razy w serwisie. Po prostu obraz gasł. Do tego fatalne odwzorowanie kolorów. To widać gołym okiem. Może do gier się nadaję ale do pracy już nie. Miałem okazję przez kilka godzin popracować na tym DELL'u i pierwsze co rzuca się w oczy to świetne kolory i czarny wraz z szarościami. Szerokie kąty i szybka matryca. Na szybkiego sprawdzałem proof z drukarni w rozdzielczości 720x720 według normy ISO 12647-7 i to co było na wydruku było też na ekranie! Oczywiście, że można iść w kierunku EIZO! ALe jeśli mamy budżet 4-5 tyś złotych połowa tej kwoty stanowiłaby monitor. Poza tym do pracy w środowisku 2D czy też 3D niema potrzeby wydawać kilku tysięcy za monitor. W pracy cadowskiej lub w drukarni już tak.

 

Hum - jeśli mówimy o stockowym taktowaniu. Xeon E3-1230V2 ma zablokowany mnożnik. Poza tym ile jest aplikacji, które REALNIE wykorzystują technologię HT? 3/4 softu jest pisane pod 1-2 rdzenie a pozostałe na więcej. HT to magia liczb niż konkretne i wymierne korzyści.

 

Poza tym 4,5Ghz i3570k ma wydajność w Cinebench 11.5 taką samą jak 3770 (bez K) na stokowym taktowaniu.

Edytowane przez Qidin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soft który użytkuje wykorzystuje wszystkie dostępne procesory ich rdzenie i wątki. Dlatego teraz gdzie mam i5, w trakcie renderingu przetwarza jednoczesnie 4 pola ( 2 rdzenie + 2 Ht), więc z i7 będzie ich 8.

Co do tych monitorów to chyba faktycznie zastanowie się nad Dell'em. Widze że najtańsze IPS kosztuja 770zł.

model : 23'' Dell U2312HM IPS 4xUSB

tylko troche nie wiem czy kontrast 1000:1 nie jest zbyt mało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soft który użytkuje wykorzystuje wszystkie dostępne procesory ich rdzenie i wątki. Dlatego teraz gdzie mam i5, w trakcie renderingu przetwarza jednoczesnie 4 pola ( 2 rdzenie + 2 Ht),

 

Standardowe i5 dla desktopów nie ma HT ... ma "prawdziwe" 4 rdzenie. 2 rdzenie + HT to ma i3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten monitor i nie mam zastrzeżeń. Kontrast 70% jasność 20% i jest dobrze. Swietny do gier, bo ma rekordowo niski input lag.

 

dzięki pewnie zdecyduje się na ten model

 

Standardowe i5 dla desktopów nie ma HT ... ma "prawdziwe" 4 rdzenie. 2 rdzenie + HT to ma i3.

 

mam lapka zapomniałem wspomnieć:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że rozmawiamy o procesorach z dzisiejszych czasów (desktopowych aktualnie sprzedawanych).

 

ps. za co zostałem zminusowany? Przecież chyba normalne, że jak rozmawiamy o zakupie nowego komputera stacjonarnego, biorąc ewentualnie/może pod uwagę i5, to nikt normalnie myślący nie będzie kupował/proponował dzisiaj procesora który miał premierę 3 lata temu i w dodatku kompatybilnego z "nie aktulaną" podstawką!

 

... to wyskakiwanie dzisiaj z i5 650 na starym socket 1156 jest nie na miejscu, a nie fakt że napisałem "desktopowe i5 ma 4 prawdziwe rdzenie, bez HT"

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...