Skocz do zawartości
rzymo

ITX - mała maszyna do wszystkiego

Rekomendowane odpowiedzi

Ta obudowa jest prawie idealna:) prawie bo przydało by się miejsce na 2-slotową grafikę... i mocniejszy zasilacz w standardzie:)

A tak odnośnie grafiki, jakiej max długości wejdzie do tej obudowy? bo nigdzie nie mogłem znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, dwa sloty by się przydały, włożyłbym HD7770/GTX650. Mocniejszy zasilacz - niekoniecznie, na pewno bardziej sprawny.

 

Długość - Vertex ma ~17cm, miejsce jest jeszcze na jakiś centymetr, może półtora. Bezpieczniej założyć, że karta nie może wystawać poza obrys płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i masz najnowszy model adeon Dołączona grafika nikt na świecie takiej nie ma.

 

Dla mnie ważne żeby to było ciche, energooszczędne i spełniało moje (w tym wypadku twoje) założenia programowe (czyli spełniało swoje zadania).

Jeden ma i3 drugi i7 inny chce ciszy jeszcze inny che pograć w FHD.

Edytowane przez sts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi właśnie o taki 300W, wystarczył by w zupełności.

W sumie widziałem obudowy z takim samym szkieletem ale innym frontem i mocniejszym zasilaczem, jakiś aplus był na allegro i miał chyba 200W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci się ten zasilacz sprawuje pod jakimś większym obciążeniem?

Mój Fortron trochę się pocił jak sprzęt pomęczyłem Minecraftem czy czymś takim ;)

Na obudowę dość długo polowałem i w końcu trafiłem SilverStone Surgo, właśnie dlatego że można zamontować 2-slotowe karty, wąskim gardłem tu jest PSU.

Najmocniejszy zasilacz SFX w tej chwili robi SilverStone 450W, 37A na 12V, w pełni modularne okablowanie, niestety cena jest straszliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się rozgrzać obudowę i rozpędzić wentylator w tym zasilaczu dopiero jak podpiąłem go do czterech jajec + 6850.

Mój sprzęt jest za słaby :) Wentylator ledwo co się obraca, zasilacz wydmuchuje lekko ciepłe powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakie by było porównanie konsumpcji prądu twojego sprzętu z moim C2D E4500 z GF9500 Bo zdaje się zasilacze mamy takie same.

Chłodzenie GPU będzie ciężko wymienić bo jest tam strasznie mało miejsca, coś jak Aerocool VM-103 dobrze się wpasowuje w różne ciasne miejsca, ale w tym Chieftecu będzie go chyba za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@enter - nie, nic większego nie wejdzie. Przeszkadza zasilacz, gdyby nie on to i trzyslotowe chłodzenie by weszło :) Z nadzieją czekam na jakiś edytor biosu, żeby co nieco obniżyć (zegary w 2d, napięcie rdzenia).

 

@Qrchak - w idlu na pewno mój bierze mniej, pod obciążeniem nie wiem. GF9500 z tego co pamiętam nie był zbyt prądożerny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...